Skip to main content    |    Font Size { A- |A | A+ }    |    Contact Us    |    Sitemap | Admin Login

Alert ! Fake clone website found on the URL: http://odishaforests.in and http://odishaforests.org. PCCF Odisha is not responsible for any job posting and information shared on the fake website. Our Official website is http://www.odishaforest.in

Disposition list Forester

 Gradation-cum-Seniroity List of Foresters
Sl. No. Name of the Forester Date of Birth Home District Educational Qualification Date of Entry in to the rank of Forester Direct/ promotee Trained/ un-trained Category Division in which presently posted Remarks
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1 Manoranjan Das 1- Jun-60 Sonepur BA 30.12.1980 Direct Trained UR Bolangir  
2 Manoranjan Pattanaik 19- Jan-62 Nabarangpur HSC 02.01.1982 Direct Trained UR Nabarangpur  
3 Durga Madhab Padhy 12-Apr-62 Ganjam HSC 07.10.1987 Direct Trained UR Phulbani KL  
4 Akshya Kumar Padhy 7-Aug-66 Koraput HSC 17.12.1988 Direct Trained UR Nabarangpur KL  
5 Govinda Chandra Sahu 20-Nov-58 Sundargarh B.A. 01.12.1993 Direct Trained UR Bonai  
6 Rabinarayan Dehury 28-Jun-60 Dhenkanal IX 17.06.1997 Promotee Trained ST Dhenkanal  
7 Santanu Kumar Majhi 9-Feb-60 Angul IX 09.06.2004 Promotee Trained ST Athagarh  
8 Lingaraj Rath 1-Mar-60 Nayagarh X 18.08.2004 Promotee Untrained UR City Forest  
9 Sudarsan Mirdha 5-Jul-68 Sambalpur HSC 10.09.2004 Promotee Trained ST Hirakud (WL)  
10 Jitendra Kumar Rout 22-Jan-65 Balasore IX 13.07.2006 Promotee Trained UR Phulbani  
11 Santosh Kumar Nayak 7-Aug-71 Mayurbhanj CI- X 06.09.2006 Promotee Trained ST Karanjia  
12 Saroj Kumar Samal 3-Jul-72 Kendrapara B.Sc.(Hons) 09.04.2007 Direct Trained SEBC Jeypore  
13 Pradosh Ku. Moharana 23- May-76 Boudh +3 Sc.(Hons) 09.04.2007 Direct Trained SEBC Boudh  
14 Sujatarani Panda 1- Jun-76 Gajapati M.Sc.(Bed) 09.04.2007 Direct Trained UR Parlakhemundi  
15 Hrudananda Mishra 7-Jul-76 Boudh B Sc.Hons (LLB) 09.04.2007 Direct Trained UR Boudh  
16 Ramesh Rout 10-Mar-77 Bhadrak +2 Sc. 09.04.2007 Direct Trained UR Malkangiri  
17 Dillip Kumar Pattanaik 6-Nov-77 Nayagarh Bsc 09.04.2007 Direct Trained UR Malkangiri  
18 Antaryami Sahu 26-Sep- 78 Kandhamal +3 Arts 09.04.2007 Direct Trained SEBC Balliguda  
19 Manas Ranjan Mohapatra 12-Apr-79 Khordha B Sc. 09.04.2007 Direct Trained UR Chilika WL  
20 Nilamadhab Sahu 1-Jul-80 Ganjam BSc 09.04.2007 Direct Trained SEBC Gh. South  
21 Ashalata Digal 25-Jul-80 Kandhamal B.Sc. 09.04.2007 Direct Trained SC Phulbani  
22 Santosh Kumar Sahoo 15-Apr-81 Nayagarh +2 Sc. 09.04.2007 Direct Trained SEBC Mahanadi WL  
23 Kali Ch. Behera 20-Jun-81 Gajapati B.Sc. 09.04.2007 Direct Trained SC Parlakhemundi  
24 Purna Chandra Pradhan 27-Oct-81 Ganjam +2 Sc. 09.04.2007 Direct Trained UR Berhampur  
25 Harmohan Nayak 2-Jan-82 Dhenkanal +3 Sc. 09.04.2007 Direct Trained ST Dhenkanal  
26 Marshal Kisku 5-May-82 Keonjhar +2 Sc. 09.04.2007 Direct Trained ST Keonjhar WL  
27 Ananda Kirsani 20-Apr-83 Malkangiri Bsc (Hons.) 09.04.2007 Direct Trained ST Malkangiri  
28 Sujata Patel 21-Jun- 83 Jharsuguda B.Sc. 09.04.2007 Direct Trained SEBC Jharsuguda  
29 Sarmili Naik 2- Jul-84 Sambalpur +2 Sc. 09.04.2007 Direct Trained SC Rairakhol  
30 Sunil Kumar Sahu 6- Jul-84 Kandhamal B.Sc. 09.04.2007 Direct Trained SEBC Phulbani  
31 Bijaya Kumar Sahu 12-Apr-85 Sambalpur +2 Sc. 09.04.2007 Direct Trained UR Rairakhol  
32 Piyush Pratik Pattnaik 4-May-85 Kandhamal B Sc. (Hon) 09.04.2007 Direct Trained UR Balliguda  
33 Manas Kumar Das 9-Jun-85 Jagatsinghpur B.A. 09.04.2007 Direct Trained UR Rajnagar WL  
34 Dibya Ranjan Sahu 1-Jul-85 Kandhamal +2 Sc. 09.04.2007 Direct Trained SEBC Phulbani  
35 Prasanta Ku. Swain 14-Jul-85 Keonjhar B.A. 09.04.2007 Direct Trained UR Keonjhar WL  
36 Saroj Kumar Mohanty 29-Jun-86 Nayagarh +2 Sc. 09.04.2007 Direct Trained UR Mahanadi WL  
37 Manoj Tiga 15-Jun-72 Sundargarh B Sc. 10.04.2007 Direct Trained SC Rourkela  
38 Laxmi Prasad Bisoi 2-May-72 Nabarangpur +2 Sc. 10.04.2007 Direct Trained SEBC Nabarangpur  
39 Kesab Naik 6-Jul-74 Nuapada B.Sc. 10.04.2007 Direct Trained SEBC Sunabeda WL  
40 Atulya Kumar Mohanty 9- Oct-74 Bhadrak + 3 Sc. 10.04.2007 Direct Trained UR Bhadrak(WL)  
41 Purna Chandra Nanda 20-Jul-75 Rayagada M.Sc.(LLB) 10.04.2007 Direct Trained UR Koraput  
42 Nabin Ku. Panda 5-Jul-76 Kalahandi +3 Sc. 10.04.2007 Direct Trained UR Kalahandi (S)  
43 Giridhari Pradhan 10-Oct-76 Bargarh B.Sc. (B.Ed) 10.04.2007 Direct Trained SEBC Hirakud WL  
44 Padma Lochan Swain 27-May- 77 Angul I.Sc. 10.04.2007 Direct Trained SEBC Angul  
45 Narottam Majhi 3-Feb-78 Nuapada BA 10.04.2007 Direct Trained ST Sunabeda WL  
46 Kailash Chandra Sahoo 6- Jan-78 Angul +2 Sc. 10.04.2007 Direct Trained SEBC Athamalik  
47 Niranjan Mohapatra 1-Jun-80 Khordha B.Sc.(Hons,) 10.04.2007 Direct Trained UR Chandaka WL  
48 Nayanakanta Sahoo 28-Jul-80 Angul +2 Sc. 10.04.2007 Direct Trained SEBC Athamalik  
49 Susanta Ku. Mohanty 21-May-81 Bhadrak I Sc. 10.04.2007 Direct Trained SEBC Bhadrak(WL)  
50 Jayant Kumar Sahu 4-Jun-81 Angul +2 Sc. 10.04.2007 Direct Trained UR Angul  
51 Jagannath Prasad Bisoi 30-Mar-82 Nabarangpur +2 Sc. 10.04.2007 Direct Trained UR Nabarangpur  
52 Sukumar Dukhu 4- Jun-82 Nabarangpur +3 Sc. 10.04.2007 Direct Trained ST Nabarangpur  
53 Asit Kumar Dash 26-Jun-82 Nuapada +2 Sc. 10.04.2007 Direct Trained UR Sunabeda WL  
54 Guru Charan Mandal 10-Jul-82 Mayurbhanj +3Arts 10.04.2007 Direct Trained SEBC Rairangpur  
55 Sailesh Ku. Bishi 15-Sep- 86 Kalahandi +2 Sc. 10.04.2007 Direct Trained UR Kalahandi (S)  
56 Gopinath Sahu 20- Sep-83 Rayagada +2 Sc. 10.04.2007 Direct Trained SEBC Rayagada  
57 Miss Rasmita Jena 23-Oct-84 Puri B Sc. 10.04.2007 Direct Trained SEBC Chilika WL  
58 Umasankar Bisoi 20-Jan-85 Koraput +2 Sc. 10.04.2007 Direct Trained SEBC Koraput  
59 Atmaram Mahananda 20-May-85 Kalahandi B.A. 10.04.2007 Direct Trained SC Kalahandi (S)  
60 Rajarajivlochan Biswal 15-Jul-85 Cuttack +2 Sc. 10.04.2007 Direct Trained UR Athgarh  
61 Prakash Chandra Dehury 12-Apr-86 Angul B.Sc.(Hons) 10.04.2007 Direct Trained ST Athamalik  
62 Mahendra Kumar Sahu 15- Aug-79 Deogarh B.A. 30.04.2007 Direct Trained UR Deogarh  
63 Satya Prasad Mohapatra 28-Mar-61 Bolangir HSC 06.02.2008 Promotee Trained UR Titilagarh KL  
64 Pravakar Mishra 5-Mar-60 Nayagarh 10th 13.02.2008 Promotee Untrained UR Bolangir(KL)  
65 Pravakar Dalai 1-May-65 Khurda XI 06.03.2008 Promotee Trained SC Khurda  
66 Ramesh Chandra Jani 16-Apr-64 Khurda HSC 04.11.2008 Promotee Trained ST Khurda  
67 Birendra Kumar Nayak 18-Nov-58 Jajpur 10th 05.11.2008 Promotee Trained UR Keonjhar  
68 Girish Ch. Naik 22-Mar-74 Angul +2 Sc. 10.04.2008 Direct Trained ST Satkosia (WL)  
69 Pradeep Ku. Bhutia 2-Jul-79 Angul B. Com 10.04.2008 Direct Trained UR Satkosia (WL)  
70 Kulesh Ch. Sahoo 27-Apr-83 Angul B. Com 10.04.2008 Direct Trained SC Satkosia (WL)  
71 Goutam Pradhan 15-Mar-86 Angul + 3 Sc. 10.04.2008 Direct Trained UR Satkosia (WL)  
72 Rajesh Mahakud 2-Jul-81 Mayurbhanja +2 Sc. 11.04.2008 Direct Trained UR STR, Baripada  
73 Mathy Hansda 9-Jul-82 Mayurbhanja +2 Sc. 11.04.2008 Direct Trained ST STR, Baripada  
74 Subodh Kumar Sahu 1-Jul-84 Bargarh +2 Sc., B.Com. 11.04.2008 Direct Trained SEBC Bargarh  
75 Manuwar Khan 29-Feb-80 Balasore B.Sc. 16.06.2008 Direct Trained UR Balasore WL  
76 Sanjib Kumar Rout 23-Sep-81 Keonjhar +3 Sc. 16.06.2008 Direct Trained UR Keonjhar  
77 Kishroe Ku. Panigrahi 26-Feb-88 Keonjhar +2 Sc 16.06.2008 Direct Trained UR Karanjia  
78 Umakanta Das 27-Jun-84 Ganjam +3Sc 16.06.2008 Direct Trained UR Gh.South  
79 Nitya Prakash Rath 20-Jul-77 Keonjhar B.Sc 16.06.2008 Direct Trained UR Keonjhar  
80 Sailendra Das 26-May-83 Balasore B.Sc. 16.06.2008 Direct Trained UR Baripada  
81 Jyotiranjan Senapati 25-Jul-75 Jagatsinghpur B.Sc. 16.06.2008 Direct Trained UR Baripada  
82 Pramod Ku. Panda 9-Aug-74 Ganjam B.Sc. 16.06.2008 Direct Trained UR Chilika WL  
83 Sibaji Mohon Rao 5-Jul-87 Sundargarh B.SC 16.06.2008 Direct Trained UR Bonai  
84 Sidhartha Sankar Sahu 31-Jul-87 Ganjam +2 Sc 16.06.2008 Direct Trained UR Gh.South  
85 Rabindranath Mahanta 16-Jun-77 Mayurbhanja +2 Sc 16.06.2008 Direct Trained SEBC Karanjia  
86 Manoj Kumar Patra 19-Jan-78 Cuttack B.Sc. 16.06.2008 Direct Trained SC Satkosia WL  
87 Jayanta Ku. Dash 2-May-78 Angul +2 Sc 16.06.2008 Direct Trained UR Athamalik  
88 Bibhuranjan Ray 15-Feb-80 Cuttack +3 Sc. 16.06.2008 Direct Trained UR Athagarh  
89 Babrubahan Sahoo 30-Jul-81 Dhenkanal +2 Sc. 16.06.2008 Direct Trained UR Dhenkanal  
90 Rabindra Ku. Karan 18-Jun-64 Nayagarh HSC 10.02.2009 11.01.1985 - Trained UR Satkosia (WL)  
91 Narayan Swain 4-Apr-62 Puri HSC 14.01.1985 - Trained UR Balliguda  
92 Bhubaneswar Naik 1-Feb-59 Mayurbhanj HSC 23.01.1985 - Trained ST Rairangpur  
93 Ranjit Kumar Jena 9-Jul-60 Mayurbhanj HSC 23.01.1985 - Trained SC Keonjhar  
94 Nirod Kumar Sahu 26-Jun-62 Dhenkanal B.Sc 23.01.1985 - Trained UR Satkosia (WL)  
95 Prabesh Kumar Bhuyan 14-Jul-63 Cuttack B.Sc. 04.02.1985 -- Trained UR Cuttack  
96 Ghanashaym Nayak 7-Jun-61 Angul I.A 06.02.1985 - Trained UR Satkosia (WL)  
97 Kedar Kumar Sahu 5-Feb-61 Angul B.A 20.02.1985 - Trained UR Satkosia (WL)  
98 Pramod Kumar Khadagray 11-May-64 Ganjam HSC 04.03.1985 - Trained UR Gh South  
99 Saroj Kumar Mohapatra 30-Jun-61 Cuttack B.A 22.05.1985 - Trained UR Satkosia (WL)  
100 Arun Kumar Mohapatra 20-Oct-58 Balasore B.Sc. 23.05.1985 - Trained UR Balasore WL  
101 Bijaya Ketan Mohanty 12-Jan-61 Balasore B.Sc. 23.05.1985 - Trained UR Baripada  
102 Gourahari Das 28-Apr-62 Balasore I.A. 29.05.1985 - Trained UR Balasore WL  
103 Ajaya Kumar Patra 23-Apr-63 Balasore IA 29.05.1985 - Trained SC Karanjia  
104 Umesh Chandra Tripathy 29-Dec-59 Keonjhar HSC 10.06.1985 - Trained UR Keonjhar  
105 Bidyadhar Sahu 22- Jun-63 Keonjhar B.Sc. 11.06.1985 - Trained UR Keonjhar  
106 Saroj Kumar Pradhan 8-Mar-62 Keonjhar HSC 12.06.1985 - Trained UR Keonjhar  
107 Sashi Bhusan Barik 27-May-62 Keonjhar HSC 12.06.1985 - Trained UR Keonjhar  
108 Tikeswar Mahanta 10- Jun-62 Keonjhar HSC 12.06.1985 - Trained UR Keonjhar  
109 Ranjan Pani 1- Jul-64 Keonjhar HSC 12.06.1985 - Trained UR Keonjhar  
110 Ganesh Prasad Lenka 21-Mar-64 Balasore B.Com. 28.06.1985 - Trained UR Balasore WL  
111 Dasaratha Giri 3-Feb-62 Keonjhar HSC 01.07.1985 - Trained UR Keonjhar  
112 Indramani Sahu 9- May-62 Bolangir HSC 20.07.1985 - Trained UR Bolangir  
113 Dillip Kumar Padhan 15-May-65 Bolangir I.Sc. 20.07.1985 - Trained UR Bolangir  
114 Lingaraj Bhoi 1- Jan-65 Bolangir IA 23.07.1985 - Trained UR Bolangir  
115 Yudhistir Barik 5- Oct-62 Bolangir I.Sc. 24.07.1985 - Trained UR Bolangir  
116 Parikhita Rout 23- Oct-59 Keonjhar HSC 29.07.1985 - Trained UR Deogarh  
117 Kaminikanta Patnaik 24-May-61 Khurda IA 03.08.1985 - Trained UR Chandaka (WL)  
118 Saroj Kanta Mohaptra 17-Jul-62 Cuttack IA 02.09.1985 - Trained UR City Forest  
119 Sibaram Nayak 10-May-64 Ganjam BA 04.09.1985 - Trained UR Paralakhemundi  
120 Achutananda Bariha 4-Aug-60 Angul B.A. 18.09.1985 - Trained UR Angul  
121 Dukhabandhu Pagal 15-Jul-59 Angul MA 19.09.1985 - Trained UR Angul  
122 Dharmananda Parida 1-Nov-58 Jagatsinghpur HSC 25.09.1985 - Trained UR Cuttack  
123 Pratap Keshari Pradhan 16-Oct-60 Angul I.Sc. 19.10.1985 - Trained UR Angul(Deputed from Athmallik Divn.)  
124 Biswambar Khatua 2-Jun-59 Dhenkanal B.A. 22.10.1985 - Trained UR Angul KL  
125 Lokanath Pradhan 19-May-60 Deogarh I.Sc. 23.10.1985 - Trained UR Angul  
126 Nihar Ranjan Sahu 1-Jun-60 Dhenkanal I.Sc. 31.10.1985 - Trained UR Angul KL  
127 Pravat Kumar Rout 2-Jun-66 Cuttack HSC 25.11.1985 - Trained UR Athagarh  
128 Gopal Chandra Prusty 5-Apr-61 Cuttack BA 26.11.1985 - Trained UR Athhagarh  
129 Jyoti Ranjan Mohaptra 2-Nov-64 Cuttack BA 26.11.1985 - Trained UR Cuttack  
130 Rabinarayan Mohanty 24-Nov-64 Cuttack IA 26.11.1985 AN - Trained UR Cuttack  
131 Sk. Samsoor 20- Jun-60 Khurda I.Com 27.11.1985 - Trained UR Khurda  
132 Saraswati Singh 26- Jan-63 Keonjhar HSC 28.11.1985 - Trained UR Keonjhar  
133 Jyotshnamayee Das 8-Jun-64 Jagatsinghpur BA Hons 28.11.1985 - Trained UR City Forest  
134 Umesh Chandra Mohanty 12-Aug-60 Puri HSC 30.11.1985 - Trained UR Puri (WL)  
135 Susama Panda 5-Jul-62 Angul HSC 03.12.1985 - Trained UR Angul  
136 Smt. Bharati Kapordar 17-Oct-63 Deogarh HSC 04.12.1985 - Trained UR Deogarh  
137 Smt. Bidyutlata Rout 30-Aug-64 Dhenkanal IA 06.12.1985 - Trained UR Dhenkanal  
138 Janardhan Thakur 24- Jun-64 Bolangir HSC 13.12.1985 - Trained UR Bolangir  
139 Keshab Kishore Nayak 25-Mar-64 Bolangir I.Sc. 14.12.1985 - Trained UR Bolangir  
140 Sankirtan Nag 11- Mar-65 Bolangir HSC 16.12.1985 - Trained SC Bolangir  
141 Khageswar Jena 22- Apr-60 Bolangir HSC 17.12.1985 - Trained UR Bolangir  
142 Smt. Minarava Ku.Devi 23-Jun-61 Puri BA 17.12.1985 - Trained UR Puri (WL)  
143 Rashmi Rekha Parida 8-Nov-64 Khurda BA 17.12.1985 - Trained UR City Forest  
144 Ramesh Chandra Padhi 12-Feb-64 Sambalpur I.Sc. 18.12.1985 - Trained UR Sambalpur  
145 Jayantirani Mohanty 12-Feb-59 Puri HSC 23.12.1985 - Trained UR Puri WL  
146 Sudhir Kumar Mishra 16-Aug-60 Bolangir BA 23.12.1985 - Trained UR Bolangir  
147 Sanjeeb Ku. Pradhan 7-Feb-65 Sambalpur I.Sc. 25.12.1985 - Trained UR City Forest  
148 Minakhi Biswal 22-Mar-67 Puri I.SC 27.12.1985 - Trained UR Cuttack  
149 Surama Manjari Das 13-Apr-63 Balasore HSC 01.01.1986 - Trained UR Balasore WL  
150 Minati Mohanty 24-Jun-64 Cuttack IA 01.01.1986 - Trained UR Athhagarh  
151 Sumati Dash 17- Jun-61 Balasore I.A. 04.01.1986 - Trained UR Balasore WL  
152 Smt. Subasini Panda 4-May-60 Sambalpur BA 10.01.1986 - Trained UR Bargarh  
153 Miss. Pramila Kar 25-Feb-64 Balasore HSC 10.01.1986 - Trained UR Balasore WL  
154 Fanindra Kumar Meher 3-Oct-62 Sambalpur I.Sc. 15.01.1986 - Trained UR Jharsuguda  
155 Smt. Gitarani Das 2-May-60 Sambalpur HSC 17.01.1986 - Trained UR Sambalpur  
156 Smt. Dharmapriya Rath 25-Dec-58 Ganjam BA 23.01.1986 - Trained UR Paralakhemundi  
157 Smt. Jhunu Devi 18-May-64 Ganjam IA 23.01.1986 - Trained UR Berhampur  
158 Smt.Surati Behera 1-Jun-64 Bolangir HSC 24.01.1986 - Trained UR Bolangir  
159 Smt.Pravasini Nayak 5-Jul-65 Bolangir HSC 24.01.1986 - Trained UR Bolangir  
160 Diparani Das 21- Sep-61 Mayurbhanj BA 27.01.1986 - Trained UR Baripada  
161 Smt. Sandhyarani Mohanty 22-Oct-63 Mayurbhanja HSC 27.01.1986 - Trained UR Rairangpur  
162 Smt. Arati Mishra 7-Jun-64 Bolangir HSC 06.02.1986 - Trained UR Bolangir  
163 Binadini Das 11-Dec-63 Angul HSC 11.03.1986 - Trained UR Angul  
164 Smt. Basanti Mohanty 2-Jun-60 cuttack HSC 18.03.1986 - Trained UR City Forest  
165 Rajendra Ku.Samantray 4-Jun-66 Jagatsinghpur IA 09.10.1986 - Trained UR Cuttack  
166 Pratap Kumar Jena 19-Nov-59 Khurda BA 09.01.1987 - Trained UR City Forest  
167 Abhaya Kumar Rath 2-Jul-61 Cuttack BA 09.01.1987 - Trained UR Nayagarh  
168 Bibhudutta Choudhray 23-Jun-62 Puri B.Com 09.01.1987 - Trained UR Puri (WL)  
169 Himansu Ranjan Mohanty 19-Apr-64 Khurda B.Com 16.02.1987 - Trained UR Khurda  
170 Prasant Kumar Parida 14-Nov-59 Puri BA 08.03.1987 - Trained UR Puri (WL)  
171 Babrubahan Mangraj 18-Mar-60 Khurda HSC 25.03.1987 - Trained UR Khurda  
172 Kedar Chandra Patnaik 5-Aug-60 Ganjam IA 28.04.1987 - Trained UR Khurda  
173 Gagan Bihari Mohapatra 27-May-63 Khurda HSC 11.05.1987 - Trained UR Khurda  
174 Adikanda Nahak 1- Feb-62 Ganjam HSC 14.05.1987 - Trained SC Paralakhemundi  
175 Binay Kumar Mishra 7-Jun-61 Nayagarh HSC 15.05.1987 - Trained UR Nayagarh  
176 Prakash Chandra Behera 10-Mar-64 Ganjam I.Sc. 15.05.1987 - Trained SC Gh South(Deputed to Phulbani Divn.)  
177 Sarat Kumar Panda 22-Oct-63 Jajpur I.A. 05.06.1987 - Trained UR Bamra(WL)  
178 Ramesh Chandra Nath 20-Nov-63 Cuttack HSC 05.06.1987 - Trained UR Jharsuguda  
179 Ashok Kumar Dev 12-Aug-61 Deogarh B.Sc. 06.06.1987 - Trained UR Jharsuguda  
180 Priyadarsi Pradhan 14-Jun-65 Sambalpur BA 06.06.1987 - Trained SEBC Rairakhol  
181 Prasant Kumar Satpathy 19-Feb-65 Deogarh BA 07.06.1987 - Trained UR Deogarh  
182 Ganesh Chandra Fadkar 4-Oct-58 Deogarh HSC 08.06.1987 - Trained ST Deogarh  
183 Prasanta Ku. Patel 24-Apr-61 Sambalpur B.A. 08.06.1987 - Trained UR Bamra(WL)  
184 Jagadish Purohit 21-Jun-61 Sambalpur B.Com 08.06.1987 - Trained UR Hirakud(WL)  
185 Kubera Pradhan 11-May-62 Angul BA 08.06.1987 - Trained UR Deogarh  
186 Akshya Kumar Moharana 8-Jun-62 Cuttack BA 08.06.1987 - Trained SEBC Sambalpur  
187 Kishore Kumar Baikar 3-Jun-64 Bargarh IA 08.06.1987 - Trained ST Padampur KL  
188 Pruthwiraj Behera 24-Jun-64 Sambalpur B.Com 08.06.1987 - Trained SEBC Sambalpur  
189 Balakrushna Bhoi 18-Mar-62 Sambalpur HSC 10.06.1987 - Trained ST Sambalpur  
190 Jayant Kumar Dash 8-Jun-62 Angul HSC 30.06.1987 - Trained UR Athmallik  
191 Srikanta Pradhan 15-Feb-59 Angul HSC 01.07.1987 - Trained UR Satkosia (WL)  
192 Pabitra Kumar Pal 27-Jun-63 Dhenkanal I.Sc. 01.07.1987 - Trained UR Angul KL  
193 Jyotirmayee Parija 29-Aug-63 Dhenkanal BA 01.07.1987 - Trained UR City Forest  
194 Smt. Puspalata Mishra 16-Sep-58 Dhenkanal HSC 02.07.1987 - Trained UR City Forest  
195 Miss. Ritarani Patnaik 16-Apr-61 Puri HSC 04.07.1987 - Trained UR City Forest  
196 Miss. Taranga Biswal 12-Apr-62 Dhenkanal IA 06.07.1987 - Trained UR Dhenkanal  
197 Pradipta Kumar Nayak 15-Oct-63 Sambalpur HSC 10.07.1987 - Trained UR Bamara (WL)  
198 Santanu Kumar Das 10-Jul-60 Sambalpur HSC 08.08.1987 - Trained UR Sambalpur  
199 Debadutta Behera 28-Jun-60 Dhenkanal HSC 24.08.1987 - Trained SC Bolangir  
200 Dillip Kumar Mendwalla 18-Jul-63 Sambalpur HSC 10.09.1987 - Trained UR Sambalpur  
201 Girindra Kumar Nayak 9-Jun-64 Sambalpur HSC 11.09.1987 - Trained UR Bamara (WL)  
202 Pradeep Kumar Padhi 3-Jun-64 Sambalpur HSC 14.09.1987 - Trained UR Sambalpur  
203 Ramakanta Sahu 18-Jun-64 Puri B.Sc. 14.09.1987 - Trained UR Baragarh  
204 Baikunthanath Behera 9-Apr-62 Kendrapara HSC 19.09.1987 - Trained UR Rajnagar (WL)  
205 Harish Chandra Nayak 15-Mar-67 Mayurbhanj HSC 07.10.1987 - Untrained ST STR Baripada  
206 Hrushikesh Sahu 8-Jan-60 Sambalpur HSC 09.10.1987 - Trained SEBC Sambalpur  
207 Brajendra Kumar Pradhan 1-Jul-60 Sambalpur BA 13.10.1987 - Trained SEBC Rairakhol  
208 Sarat Kumar Tarai 22-Apr-64 Balasore HSC 30.11.1987 - Trained SC Rairangpur  
209 Harihar Majhi 6-Jun-66 Balasore HSC 02.12.1987 - Trained SC Baripada  
210 Chhabila Kumar Pradhan 5-May-65 Sambalpur B.Sc. 12.12.1987 - Trained SEBC Rairakhol  
211 Biraj Das 2-Jul-65 Khurda BA 04.01.1988 - Trained UR Chandaka (WL)  
212 Ramakanta Dash 14-Feb- 62 Cuttack HSC 08.02.1988 - Trained UR City Forest  
213 Golam Fakhrullah Khan 6- Feb-64 Cuttack HSC 08.02.1988 - Trained UR Rajnagar (WL)  
214 Banaram Prasad Nanda 1-May-64 Jagatsinghpur BA 08.02.1988 - Trained UR City Forest  
215 Janardan Mishra 19-Mar-63 Puri HSC 16.02.1988 - Trained UR Bhadrak(WL)  
216 Satyananda Pal 25-Oct-64 Cuttack I.Sc. 02.03.1988 - Trained UR Baripada  
217 Padma Lochan Nayak 15-Apr-63 Balasore HSC 05.03.1988 - Trained UR Baripada  
218 Khageswar Barik 18- Nov-63 Keonjhar HSC 21.03.1988 - Trained UR Keonjhar  
219 Ranjan Kumar Mishra 19-Feb-64 Cuttack BA 22.03.1988 - Trained UR Cuttack  
220 Bichitrananda Behera 8-Jun-65 Cuttack HSC 22.03.1988 - Trained SC Chandaka (WL)  
221 Purna Chandra Mohanta 29-Jul-63 Keonjhar B.Com. 28.03.1988 - Trained SEBC Rairakhol  
222 Ramesh Chandra Tripathy 1-Jun-65 Keonjhar HSC 28.03.1988 - Trained UR Deogarh  
223 Dhiren Kumar Sahoo 19-Jun-65 Sambalpur IA 29.03.1988 - Trained UR Rairakhol  
224 Bijay Kumar Pradhan 1-Jul-67 Sundargarh I.SC. 03.04.1988 - Trained UR Bonai  
225 Amulya Kumar Senapati 3-Jan-67 Cuttack HSC 07.04.1988 - Trained UR Keonjhar  
226 Jagannath Parida 18-Jan-66 Balasore B.A. 12.04.1988 - Trained UR Balasore WL  
227 Manguli Charan Behera 9-Jun-61 Keonjhar B.Com. 17.05.1988 - Trained SEBC Keonjhar (WL)  
228 Kulamani Puhan 16-Mar-64 Keonjhar HSC 08.07.1988 - Trained UR Deogarh  
229 Basudev Paul 11-Jul-62 Mayurbhanja I.Sc. 01.08.1988 - Trained UR Rairangpur  
230 Manasranjan Mohanty 3-Mar-64 Mayurbhanja B.Sc. 01.08.1988 - Trained UR Rairangpur  
231 Ajit Kumar Mohanty 3-Apr-66 Mayurbhanja B.Sc. 01.08.1988 - Trained UR Rairangpur  
232 Budheswar Mahanta 19-Mar-66 Mayurbhanja HSC 02.08.1988 - Trained UR Rairangpur  
233 Baneswar Si 1-Jul-65 Mayurbhanj BA 05.08.1988 - Trained SC STR Baripada  
234 Ashit Kumar Pattnaik 20-Jul-67 Mayurbhanj B.Sc.(Hons) 05.08.1988 - Trained UR Rourkela  
235 Satyabrata Pattnaik 19-Feb-65 Mayurbhanja B.A. 09.08.1988 - Trained UR Rairangpur  
236 Smt. Haripriya Panda 5-Jun-62 Balasore HSC 10.08.1988 - Trained UR Bhadrak(WL)  
237 Radha Gobinda Bohidar 1-Apr-62 Sundargarh BA 29.12.1988 - Trained UR Rourkela  
238 Bipin Raksha 2-Jan-65 Sundargarh B.Com. 29.12.1988 - Trained UR Rourkela  
239 Hemanta Kumar Pandey 12-Jan-65 Sundargarh BA 29.12.1988 - Trained UR Rourkela  
240 Prakash Chandra Naik 19-Mar-66 Sundargarh BA 29.12.1988 - Trained UR Sundargargh  
241 Uma Shankar Nayak 9-Jul-66 Sundargarh HSC 29.12.1988 - Trained UR Sundargargh  
242 Panchnarayan Saraf 13-Jul-66 Jharsuguda IA 29.12.1988 - Trained UR Sundargargh  
243 Anil Kumar Purohit 30-Jul-67 Sundargarh I.Com 29.12.1988 - Trained UR Sundargargh  
244 Paramananda Patel 5-May-62 Sundargarh BA 30.12.1988 - Trained SEBC Rourkela  
245 Bholanath Seth 15-Jul-62 Sundargarh HSC 30.12.1988 - Trained SC Bonai  
246 Jyotirmaya Dash 27-Jun-63 Sambalpur HSC 30.12.1988 - Trained UR Rourkela  
247 Aswini Kumar Patel 18-Jun-65 Sundargarh BA 30.12.1988 - Trained UR Sundargargh  
248 Ajit Tripathy 5-Apr-66 Angul I.Sc 30.12.1988 - Trained UR Angul  
249 Chitta Ranjan Purohit 5-Jun-66 Sundargarh HSC 30.12.1988 - Trained UR Sundargargh  
250 Bhagaban Bhanja 15-Apr-67 Sundargarh IA 30.12.1988 - Trained SC Bonai  
251 Rajesh Rajak 22-May-67 Sundargarh HSC 30.12.1988 - Trained SC Rourkela  
252 Rasmi Ranjan Roul 8-Aug-67 Sundargarh HSC 30.12.1988 - Trained SEBC Rourkela  
253 Janamajay Chita 5-Nov-67 Sundargarh HSC 30.12.1988 - Trained UR Rourkela  
254 Basanta Kumar Patel 13-Jun-64 Sundargarh I.A. 31.12.1988 - Trained SEBC Rourkela  
255 Pradeep Kumar Mishra 4-Jul-64 Sundargarh I.Sc. 31.12.1988 - Trained UR Bonai  
256 Santanu Kumar Kalo 9-Nov-64 Sundargarh IA 31.12.1988 - Trained ST Bonai  
257 Durga Charan Mishra 10-May-65 Sundargarh IA 31.12.1988 - Trained UR Bonai  
258 Dharanidhar Sahu 25-Jun-67 Sundargarh HSC 31.12.1988 - Trained UR Bonai  
259 Narayan Chandra Behera 4-Jul-61 Sundargarh MA 02.01.1989 - Trained UR Bonai  
260 Trilochan Satpathy 4-Aug-64 Sundargarh HSC 02.01.1989 - Trained UR Bonai  
261 Bijay Kumar Kothi 7-May-66 Sundargarh HSC 02.01.1989 - Trained SC Rourkela  
262 Sant Loaban Kindo 3-Feb-61 Sundargarh I.Sc. 03.01.1989 - Trained ST Bonai  
263 Premsagar Naik 7-May-64 Sundargarh BA 04.01.1989 - Trained UR Sundargargh  
264 Ghasiram Bibhar 16-Jun-66 Baragarh HSC 04.01.1989 - Trained SC Baragarh  
265 Ganesh Patra 1-Apr-61 Malkanagiri HSC 09.03.1989 - Trained UR Malkanagiri  
266 Ashok Kumar Patnaik 26-Jun-61 Keonjhar BA 09.03.1989 - Trained UR Keonjhar (WL)  
267 Prasanta Kumar Samantaray 16-Feb-64 Koraput HSC 09.03.1989 - Trained UR Jeypore  
268 Smt. Usha Biswas 12-Mar-64 Malkanagir HSC (MP Bhopal) 09.03.1989 - Trained SC Malkanagiri  
269 Prasanna Kumar Parida 4-May-64 Khurda HSC 09.03.1989 - Trained UR City Forest  
270 G.Ananta Rao 15-Jul-64 Ganjam HSC 09.03.1989 - Trained UR Parlakhemundi  
271 Tadit Kumar Swain 20-Aug-64 Koraput B.Com. 09.03.1989 - Trained UR Nabarangpur  
272 Ashok Kumar Sahu 13-Nov-64 Nayagarh HSC 09.03.1989 - Trained SEBC Nayagarh  
273 Bhaskar Chandra Panigrahi 28-Jun-65 Malkanagiri I.A. 09.03.1989 - Trained SC Nabarangpur  
274 Ram Chandra Nepak 20-Dec-65 Koraput B.Com. 09.03.1989 - Trained UR Jeypore  
275 Bidyut Biswas 17-May-66 Malkanagir +2 Arts 09.03.1989 - Trained SC Malkanagiri  
276 Anil Kumar Bala 16-Apr-67 Malkanagiri HSC 09.03.1989 - Trained SC Malkanagiri  
277 Prasanna Kumar Sahu 3-Jul-67 Cuttack HSC 09.03.1989 - Trained UR Jeypore  
278 Kartikeswar Khandai 6-Jul-67 Jajpur I.Sc. 09.03.1989 - Trained UR Jeypore  
279 Smt. Jhunubala Dei 30-Jan-69 Puri HSC 09.03.1989 - Trained SEBC Kalahandi(N)  
280 Raghunath Suaro 5-Mar-61 Koraput HSC 10.03.1989 - Trained UR Jeypore  
281 Narasingh Padhi 1- Jul-61 Bijyanagaram SSC 10.03.1989 - Trained UR Jeypore  
282 Ajay Kumar Harichandan 19-May-63 Puri HSC 10.03.1989 - Trained UR Jeypore  
283 Gupteswar Rao Dora 2-Feb-64 Malkanagiri HSC 10.03.1989 - Trained SC Malkanagiri  
284 Abani Kumar Sahu 19-Sep-65 Khurda IA 10.03.1989 - Trained SEBC Khurda  
285 Rama Ch. Jani 12-Oct-65 Nabarangpur HSC 10.03.1989 - Trained ST Nabarangpur  
286 Prasanta Kumar Panda 5-Apr-66 Koraput HSC 10.03.1989 - Trained UR Jeypore  
287 Smt. Amita Kumari Mohanty 1-Jun-66 Koraput HSC 10.03.1989 - Trained UR Nabarangpur  
288 Smt. Susama Sahoo 1-Apr-67 Koraput HSC 10.03.1989 - Trained UR Cuttack  
289 Anit Kumar Patnaik 22-Jul-68 Khordha HSC 10.03.1989 - Trained UR Khurda  
290 Pradeep Kumar Mohanta 1-May-62 Mayurbhanj HSC 15.03.1989 - Trained UR Karanjia  
291 Badal Kumar Mohanty 4-Mar-66 Jajpur I.Com. 20.03.1989 - Trained UR Koraput  
292 Gangadhar Mishra 10- Jul-67 Rayagada B.Sc. 20.03.1989 - Trained UR Rayagada  
293 Harish Chandra Martha 3-Apr-61 Rayagada M.A. 21.03.1989 - Trained SEBC Rayagada  
294 Akshya Kumar Sahu 14-Mar-63 Rayagada HSC 21.03.1989 - Trained UR Rayagada  
295 Nilamadhab Padhi 6- Sep-63 Rayagada B.Sc. 21.03.1989 - Trained UR Rayagada  
296 Sanjay Kumar Das 1- Feb-64 Rayagada B.A. 21.03.1989 - Trained UR Rayagada  
297 Prafulla Kumar Mishra 25-Jun-64 Gajapati B.A. B.Ed. 21.03.1989 - Trained UR Rayagada  
298 Kameswar Achary 2-Mar-66 Rayagada B.Sc.(Hons) 21.03.1989 - Trained UR Rayagada  
299 Kurmana Jaya Raju 4-Jul-68 Rayagada +2 Sc. 21.03.1989 - Trained SC Rayagada  
300 Aditya Kumar Pradhan 3-Jul-66 Cuttack HSC 25.03.1989 - Trained UR Rayagada  
301 Dambarudhar Gomango 15-Jun-68 Rayagoda HSC 25.03.1989 - Trained ST Rayagada  
302 Pranaba Nanda Tripathy 3-Jul-62 Cuttack B.A. 30.03.1989 - Trained UR Koraput  
303 Chantali Kishore Kumar 1-Jul-65 Rayagada B.Com. 03.04.1989 - Trained SEBC Rayagada  
304 Naresh Kumar Pattnaik 21-Jun-61 Ganjam I.A. 04.04.1989 - Trained UR Rayagada  
305 Tripati Panda 6-Oct-68 Rayagada B.Sc(Hon). 04.04.1989 - Trained UR Koraput  
306 Lelli Majhi 1-Feb-60 Rayagada HSC 09.04.1989 - Trained ST Rayagada  
307 Ladi Gopal Rao 10- May-67 Rayagada B.Sc.(Hons) 09.04.1989 - Trained SEBC Rayagada  
308 Smt. Sudeshna Kumari Rath 15-Jul-64 Ganjam HSC 18.04.1989 - Untrained UR Gh. (N)  
309 Smt. Madhu Chanda 18-May-63 Ganjam HSC 19.04.1989 - Trained UR Parlakhemundi  
310 Madhuri Panigrahi 30-Jun-64 Ganjam B.A. 19.04.1989 - Trained UR Parlakhemundi  
311 Basantimala Panda 5-Nov-61 Rayagada HSC 02.06.1989 - Trained UR Jeypore  
312 Miss Nirupama Saha 16-Feb-65 Koraput HSC 16.06.1989 - Trained UR Jeypore  
313 Santosh Kumar Kalo 30-Apr-59 Sundargarh HSC 23.06.1989 - Trained ST Rourkela  
314 Birendra Kumar Padhi 10-Jun-62 Koraput B.A. 03.07.1989 - Trained UR Jeypore  
315 Surendranath Sahu 16-Feb-61 Kandhmal B.Com 28.08.1989 - Trained SEBC Phulbani  
316 Abhimanyu Sahu 2-Apr-62 Phulbani BA 28.08.1989 - Trained UR Parlakhemundi  
317 Kailash Chandra Sahu 1-Jun-62 Kandhmal MA 28.08.1989 - Trained UR Balliguda  
318 Somonath Purohit 20- Jun-62 Boudh B.Com 28.08.1989 - Trained UR Balliguda  
319 Sadananda Behera 24-Jul- 62 Kandhmal MA 28.08.1989 - Trained UR Phulbani  
320 Sanjaya Kumar Danta 26- May-63 Boudh BA 28.08.1989 - Trained UR Boudh  
321 Prabin Kumar Mahakud 1- Jun-63 Kandhmal BA 28.08.1989 - Trained SEBC Phulbani  
322 Jogendranath Senapati 2-Nov-63 Puri I.A. 28.08.1989 - Trained UR Phulbani  
323 Chandrama Pattnaik 1-May-64 Kandhmal HSC 28.08.1989 - Trained UR Phulbani  
324 Rabindra Kumar Patra 4-Jan-65 Boudh HSC 28.08.1989 - Trained UR Phulbani  
325 Arun Kumar Pradhan 6-Feb-65 Kandhmal I.A. 28.08.1989 - Trained ST Balliguda  
326 Smt. Indira Nayak 8-Jul-65 Kandhmal HSC 28.08.1989 - Trained UR Balliguda  
327 Jagabandhu Barik 6- Jun-66 Boudh HSC 28.08.1989 - Trained UR Subarnapur  
328 Jaynath Pradhan 1-Jul-66 Kandhmal HSC 28.08.1989 - Trained ST Balliguda  
329 Shesadev Meher 15-Feb- 67 Boudh +2 Sc. 28.08.1989 - Trained UR Boudh  
330 Harihar Behera 3-Apr-67 Boudh HSC 28.08.1989 - Trained SC Balliguda  
331 Arun Kumar Pande 3-May-67 Boudh HSC 28.08.1989 - Trained SC Boudh  
332 Sudhakar Naik 21-Jun-67 Kandhmal B.SC. 28.08.1989 - Trained UR Balliguda  
333 Judhistir Behera 25-Mar-68 Boudh B.Sc. 28.08.1989 - Trained SC Phulbani  
334 Ramesh Chandra Sahu 4-Apr-68 Phulbani +2 Arts 28.08.1989 - Trained UR Parlakhemundi  
335 Radhashyam Kampa 1-Jun-68 Boudh +2 Arts 28.08.1989 - Trained UR Boudh  
336 Smt. Nirmala Mishra 25-Jun-68 Cuttack HSC 28.08.1989 - Trained UR Dhenkanal  
337 Manikeswari Pattnaik 2-Jul-68 Kandhmal HSC 28.08.1989 - Trained UR Phulbani  
338 Nabin Kishore Mallick 7-May-64 Boudh HSC 29.08.1989 - Trained ST Balliguda  
339 Chhitaranjan Dehury 10-Jun-66 Kandhmal +2 Arts 29.08.1989 - Trained ST Balliguda  
340 Shakil Ahmed Khan 12-Aug-62 Kalahandi HSC 21.09.1989 - Trained UR Kalahandi(S)  
341 Sadananda Barik 10-Apr-64 Nuapada HSC 21.09.1989 - Trained UR Khariar  
342 Nanda Kishore Singh 9-Jul-65 Kalahandi HSC 21.09.1989 - Trained SC Balliguda  
343 Siba Prasad Khamari 8-Jul-69 Nuapada +2 Arts 21.09.1989 - Trained UR Sunabeda(WL)  
344 Babulamani Dhangadamajhi 5-Nov-59 Kalahandi HSC 22.09.1989 - Untrained ST Balliguda  
345 Bhubaneswar Mishra 7-Jun-62 Nuapada Class-X 22.09.1989 - Trained UR Khariar  
346 Muktidata Joshi 3- Mar-63 Nuapada HSC 22.09.1989 - Trained UR Khariar  
347 Udayanath Maharana 17-Sep-63 Kalahandi HSC 22.09.1989 - Trained SEBC Rayagada  
348 Krutibas Kumar 1- Nov-64 Kalahandi +2 Arts 22.09.1989 - Trained SC Balliguda  
349 Goura Chandra Sahu 1-Jun-65 Kalahandi BA 22.09.1989 - Trained UR Kalahandi(S)  
350 Padmanabha Kumbhar 25-Jun-66 Kalahandi HSC 22.09.1989 - Trained SC Kalahandi(N)  
351 Surendra Kumar Behera 10-Jul-66 Kalahandi HSC 22.09.1989 - Trained UR Kalahandi(S)  
352 Rebatikanta Nayak 1-Jun-67 Kalahandi HSC 22.09.1989 - Trained UR Kalahandi(S)  
353 Siba Shankar Nag 12-Aug-67 Kalahandi BA 22.09.1989 - Trained SC Kalahandi(N)  
354 Dambarudhar Pradhan 23-Jun-68 Kalahandi +2 Arts 22.09.1989 - Trained SEBC Kalahandi(N)  
355 Md. Abdul Samad 3-Jul-68 Kalahandi +2 Arts 22.09.1989 - Trained UR Nabarangpur  
356 Sadan Majhi 3-Jun-69 Kalahandi +2 Arts 22.09.1989 - Trained ST Khariar  
357 Satyanarayan Baitharu 24-Jun-67 Nuapada HSC 23.09.1989 - Trained UR Khariar  
358 Narendra Bisi 5- Apr-62 Kalahandi HSC 26.09.1989 - Trained UR Kalahandi(S)  
359 Smt. Runu Mohapatra 21-Jun-61 Kalahandi HSC 28.09.1989 - Trained UR Kalahandi(N)  
360 Smt. Sabitlata Gahir 2-Oct-67 Kalahandi HSC 28.09.1989 - Trained UR Kalahandi(S)  
361 Sri Jagadananda Mangraj 7-Jul-64 Kalahandi HSC 01.10.1989 - Trained SC Kalahandi(S)  
362 Siba Shankar Sahoo 3-Sep-64 Kalahandi HSC 01.10.1989 - Trained UR Balliguda  
363 Keshab Ku. Dandasena 9-Oct-65 Nuapada HSC 01.10.1989 - Trained UR Khariar  
364 Sajay Kumar Patel 21-Nov-66 Nuapada I.Com 01.10.1989 - Trained UR Khariar  
365 Yudhistir Jal 1- Jan-68 Kalahandi MA 01.10.1989 - Trained SC Kalahandi(N)  
366 Smt. Bishupriya Panda 18-Jul-67 Kalahandi HSC 02.10.1989 - Trained UR Kalahandi(N)  
367 Smt. Sairendri Bag 12-Aug-67 Kalahandi HSC 02.10.1989 - Trained SC Kalahandi(S)  
368 Sulochana Sahu 17-Jun-68 Kalahandi HSC 02.10.1989 - Trained UR Keonjhar  
369 Brajamohan Bhoi 29- Jan-65 Kalahandi HSC 01.10.1989 - Trained ST Rayagada  
370 Smt.Rupa Kumari Panigrahi 1-Oct-62 Ganjam HSC 10.10.1989 - Trained UR Parlakhemundi  
371 Nischal Duttatraya Sharma 1-Jul-65 Srikakulam B.Com. 25.10.1989 - Trained UR Rayagada  
372 Tikechan Jyotish 10-Aug-62 Nuapada HSC 01.12.1989 - Trained UR Khariar  
373 Madhukar Putel 4-May-67 Kalahandi HSC 01.12.1989 - Trained UR Rayagada  
374 Siroma Hantal 13- Jun-66 Koraput HSC 15.12.1989 - Trained ST Koraput  
375 Manoj Kumar Mishra 5-Apr-68 Koraput HSC 15.01.1990 - Trained UR Jeypore  
376 Neela Kantha Mishra 29-Jan-63 Nabarangpur BA 29.08.1990 - Trained UR Koraput  
377 Pradeep Kumar Mishra 4-Jul-67 Ganjam B.Sc. 02.02.1990 - Trained UR Gh South  
378 Jyoshna Rani Pradhan 1-Jul-65 Kandhamal HSC 08.02.1990 - Untrained ST Phulbani  
379 Smt. Puspita Nayak 1-Aug-62 Kandhmal HSC 12.02.1990 - Trained SC Balliguda  
380 Sanatan Jena 20- Jan-63 Cuttack IA 02.03.1990 - Trained UR Bolangir  
381 Anil Kumar Panigrahi 1-Mar-68 Rayagada B. Sc.(Hons) 03.03.1990 - Trained UR Rayagada  
382 Birendra Kumar Pattnaik 9-Jan-64 Kandhamal IA 01.04.1990 - Trained UR Phulbani  
383 Satyananda Dhir 28-Apr-61 Angul HSC 04.05.1990 - Trained UR Angul  
384 Sri Premlal Sagar 15-Jul-61 Kalahandi HSC 04.06.1990 - Trained SC Kalahandi(S)  
385 Brundaban Majhi 8-Nov-66 Nabarangpur HSC 05.07.1990 - Trained ST Nabarangpur  
386 Ashit Kumar Sahu 1-Jul-70 Nayagada HSC 19.07.1990 - Trained SEBC Nabarangpur  
387 Deepak Ku. Gain 19-May-68 Koraput B.A. 26.07.1990 - Trained SC Malkangiri  
388 Smt. Minamohini Hial 15-Jan-67 Koraput HSC 02.09.1990 - Trained UR Malkanagiri  
389 Govinda Narayan Mohapatra 20-Jul-62 Keonjhar HSC 21.02.1991 - Trained UR Keonjhar (WL)  
390 Prakash Chandra Bisoi 18-Jun-62 Ganjam I.Sc. 14.05.1992 - Trained UR Parlakhemundi  
391 Prasanna Kumar Pradhan 6-Jun-66 Sundargarh HSC 22.07.1993 - Trained ST Rourkela  
392 Ajit Kumar Nath 15-Feb- 62 Sambalpur HSC 03.08.1993 - Untrained UR Sambalpur  
393 Devaraj Jena 5-Jul-62 Ganjam BA 28.08.1994 - Trained UR Parlakhemundi  
394 Santanu Kumar Dalai 27- Jan-76 Khordha +2 Sc 14.08.1995 - Trained UR Rajnagar WL  
395 Smt. Laxmipriya Mohapatra 7-Apr-61 Balasore HSC 06.12.1996 - Trained UR Koraput  
396 Rabin Charan Satpathy 7-Jun-61 Puri HSC 06.12.1996 - Trained UR Chilika (WL)  
397 Hari Mohanandia 20-Apr-62 Rayagada HSC 06.12.1996 - Trained SC Koraput  
398 Satyasekhar Pattnaik 9-Jun-62 Rayagada I.A. 06.12.1996 - Trained UR Koraput  
399 Tankadhar Das 24- Nov-64 Rayagada B.A. 06.12.1996 - Trained SC Koraput  
400 Sudhir Kumar Behera 1-Jun-65 Ganjam HSC 06.12.1996 - Trained SC Koraput  
401 Akshaya Kumar Sadangi 7-Jun-66 Rayagada HSC 06.12.1996 - Trained UR Koraput  
402 Pradeep Ku. Acharya 31-Dec-66 Rayagoda +3 Sc. 06.12.1996 - Trained UR Koraput  
403 Prakash Ch. Rath 25- Apr-68 Nayagada +2 Sc. 06.12.1996 - Trained UR Koraput  
404 Smt. Sabitri Nayak 2-May-68 Koraput +2 Arts 06.12.1996 - Trained UR Koraput  
405 Rekharani Mohapatra 24-May-68 Rayagada HSC 06.12.1996 - Trained UR Koraput  
406 Simanchala Mishra 30-Jun-68 Rayagada B.Com(Hon) 06.12.1996 - Trained UR Koraput  
407 Trinath Sethi 16-Sep-68 Rayagada HSC 06.12.1996 - Trained SC Koraput  
408 Bhikari Charan Nayak 14-May-69 Keonjhar HSCE 06.12.1996 - Trained ST Koraput  
409 Bijay Kumar Tarei 11-Jun-62 Mayurbhanj BA 10.02.2009 01.02.1999 - Trained SC Keonjhar (WL)  
410 Madhaba Sundara 15-Nov-63 Nayagarh Matric plucked 16.02.2009 Promotee Trained UR Phulbani KL  
411 Dillip Kumar Nanda 8-Jan-59 Balasore Matric Fail 18.02.2009 Promotee Untrained UR Nabarangpur  
412 Bharat Kumar Naik 1-Jun-64 Angul IX 19.02.2009 Promotee Trained SC Nabarangpur  
413 Dibyalochan Patra 4-Jan-59 Deogarh HSC 16.03.2009 Promotee Trained SC Deogarh  
414 Khetra Mohon Bhoi 11-Apr-63 Sundargarh H.S.C 17.06.2009 Promotee Trained UR Bonai  
415 Trilochan Sethy 5-Apr-59 Keonjhar XI 01.07.2009 Promotee Trained SC Keonjhar  
416 Chakananda Bariha 2-Jun-66 Bargarh X Fail 09.07.2009 Promotee Trained ST Bargarh  
417 Sibaram Ra 5-May-60 Ganjam HSC 10.07.2009 Promotee Trained UR Silva Raygada  
418 Abani Kanta Das 29-Oct-60 Koraput XI 12.08.2009 Promotee Under Training UR Malkanagiri  
419 Sudarsan Gamango 13-Jun- 62 Raygoda X 16.09.2009 Promotee Trained ST Rayagada  
420 Suresh Chandra Tripathy 8- Sep-60 Koraput XI 04.11.2009 Promotee Trained UR Rayagada  
421 Nanda Kishore Tripathy 2-May-61 Angul HSC 11.11.2009 Promotee Trained UR Athamalik  
422 Damodar Guru 21-Sep-67 Puri HSC Fail 23.11.2009 Promotee Trained UR Bargarh  
423 Santosh Kumar Nayak 1-Oct-59 Angul Matric 14.12.2009 Promotee Trained UR Dhenkanal  
424 Rangila Johan Bhito 24-Dec-59 Nabarangpur XI reading 17.12.2009 Promotee Trained UR Nabarangpur  
425 Parsuram Patel 10-Oct- 61 Nuapada X 19.12.2009 Promotee Trained UR Khariar KL  
426 Kamalkanta Soren 6-Jul-69 Keonjhar X 19.12.2009 Promotee Trained ST Keonjhar WL  
427 Rudramadhab. Sabar 1- Jun-61 Nuapada IX 20.12.2009 Promotee Trained ST Khariar KL  
428 Narayan Majhi 3-Feb-60 Sambalpur XI 22.12.2009 Promotee Trained ST Rairakhol  
429 Upasu Patel 24-Aug-61 Nuapada X 22.12.2009 Promotee Trained UR Khariar KL  
430 Kanhu Charan Dehuri 23-Aug-61 Angul HSC 23.12.2009 Promotee Trained UR Satkosia WL  
431 Parameswar Mohanta 2-Nov-62 Mayurbhanja HSC 23.12.2009 Promotee Trained UR Karanjia  
432 Lokanath Rout 12-Mar-62 Mayurbhanja HSC 23.12.2009 Promotee Trained UR Karanjia  
433 Ghasiram Mahanta 7-May-62 Mayurbhanja X 25.12.2009 Promotee Trained UR Karanjia  
434 Pradeep Ku. Pattnaik 1-Jun-60 Mayurbhanja XI 27.12.2009 Promotee Trained UR Karanjia  
435 Ganeswar Majhi 15-Jan-59 Mayurbhanja XI 28.12.2009 Promotee Trained ST Karanjia  
436 Jitendra Kumar Majhi 19-May-73 Sundargarh +2 Sc 16.06.2009 Direct Trained ST Rourkela KL  
437 Bimal Kishore Kujur 8-Aug-82 Sundargarh +3 Sc. 16.06.2009 Direct Trained ST Rourkela KL  
438 Bibhuranjan Ray 15-Feb-80 Cuttack +3 Sc. 17.06.2009 Direct Trained UR Athagarh  
439 Jayanta Ku. Das 2-May-78 Angul +2 Sc 17.06.2009 Direct Trained UR Athamalik  
440 Santosh Ku. Singh 2-Jun-86 Angul +2 Sc. 17.06.2009 Direct Trained ST Athamalik  
441 Manoj Kumar Patra 19-Jan-78 Cuttack B.Sc. 18.06.2009 Direct Trained SC Satkosia WL  
442 Babrubahan Sahoo 30-Jul-81 Dhenkanal +2 Sc. 19.06.2009 Direct Trained UR Dhenkanal  
443 Priyabrata Mahakur 28-Jul-89 Bolangir +2 Sc 25.10.2009 Direct Untrained UR Bolnagir  
444 Bibekananda Jani 4-Jan-67 Cuttack HSC 01.01.2010 Promotee Trained ST Athagarh  
445 Jaikrushna Palei 7-Jan-67 Cuttack HSC 01.01.2010 Promotee Trained UR Jharsuguda  
446 Dhanjilal Mugri 26-Feb-69 Bolangir HSC 01.01.2010 Promotee Trained UR Bolangir KL  
447 Laxminarayan Panda 10-Oct-72 Nayagarh BA 01.01.2010 Promotee Trained UR Mohanadi (WL)  
448 Baikunthanath Mohanta 20-Apr-60 Mayurbhanja X 02.01.2010 Promotee Untrained UR Rairangpur  
449 Sanika Toppo 5-Sep-66 Sundargarh X 04.01.2010 Promotee Trained ST Sundargarh  
450 Harihar Bisi 2-Dec-58 Boudh HSC 10.01.2010 Promotee Trained UR Boudh  
451 Sashibhusana Sa 15-Jan- 61 Sundargarh X 13.01.2010 Promotee Trained ST Sundargarh  
452 Bijaya Ku. Tiwari 3-Jan-62 Kalahandi IX 04.02.2010 Promotee Trained UR Kalahandi(S)  
453 Duryodhan Gonda 1- Jul-61 Koraput HSC plucked 05.02.2010 Promotee Trained SC Jeypore  
454 Satyaranjan Das 7-May-62 Mayurbhanja 10th 09.02.2010 Promotee Untrained UR Baripada  
455 Pramod Kumar Ray 1-Mar-59 Cuttack X 10.02.2010 Promotee Untrained UR Baripada  
456 Dillip Ku. Pradhan 1-Feb-64 Mayurbhanja HSC 17.02.2010 Promotee Trained UR Baripada  
457 AjitKumar Sahani 19-Jun-69 Kandhamala HSC 22.02.2010 Promotee Trained SC Phulbani  
458 Lingaraj Patel 22-Oct-62 Bolangir IX 01.04.2010 Promotee Trained UR Khariar KL  
459 Srikant Sarangi 22-Feb-62 Dhenkanal IX 17.04.2010 Promotee Untrained UR Baripada  
460 Basanta Kumar Naik 10-Oct-61 Kandhamal IX 25.04.2010 Promotee Trained UR Boudh  
461 Bharat Ch. Nayak 5-Jan-59 Jajpur HSC 28.04.2010 Promotee Trained UR Rourkela  
462 M. Prasad Rao 18-Jun-64 Ganjam Xth 05.05.2010 Promotee Trained UR Boudh  
463 Dhidu Tirkey 22-Jun-59 Sundargarh X 12.05.2010 Promotee Trained ST Rourkela  
464 Ramesh Ch. Sahoo 18-Feb-64 Dhenkanal HSC 09.06.2010 Promotee Trained UR Dhenkanal  
465 Rabinarayan Nayak 8-Jun-61 Dhenkanal HSC 11.06.2010 Promotee Trained UR Dhenkanal  
466 Prasanta Ku. Panigrahi 25-Jul-60 Dhenkanal XI plucked 14.06.2010 Promotee Trained UR Dhenkanal  
467 Madan Mohan Mohanty 1-Jun-59 Mayurbhanja B.A. 19.06.2010 Promotee Trained UR Balasore WL  
468 Bibhutibhusan Nanda 25-Mar-59 Ganjam X 20.06.2010 Promotee Trained UR Paralakhemundi  
469 Prasanta Kumar Behera 19-May-71 Ganjam HSC 20.06.2010 Promotee Trained SC Paralakhemundi  
470 Jagabandhu Patra 1-Feb-76 Boudh +2 Sc 06.07.2010 Promotee Untrained UR Boudh KL  
471 Chandramani Bhoi 3-Jan-59 Cuttack X 01.11.2010 Promotee Trained SC City Forest  
472 Shyamalal Harijan 9-Jun-59 Koraput X 13.12.2010 Promotee Trained SC Malkanagiri  
473 Gupteswar Pattnaik 15-May-60 Nabarangpur XI reading 15.12.2010 Promotee Trained UR Nabarangpur  
474 Laxmikanta Sahu 7-Mar-62 Jajpur HSC Fail 15.12.2010 Promotee Trained UR Nabarangpur  
475 Govinda Chandra Naik 18-Jun-80 Nabarangpur HSC 17.12.2010 Promotee Untrained ST Nabarangpur  
476 Makara Charan Pradhan 4-Sep-58 Cuttack 10th 19.12.2010 Promotee Trained UR Malkanagiri  
477 Santosh Kumar Sethy 18-Aug-68 Keonjhar HSC 30.12.2010 Promotee Trained SC Keonjhar  
478 Subash Ch. Das 22-Feb-62 Dhenkanal X 17.04.2010 Direct Trained UR Baripada  
479 Rama Ch. Nayak 25-Sep-75 Kalahandi BA 17.11.2010 Direct Trained SC Bh.patna KL  
480 Daitary Naik 20-Aug-88 Kalahandi B.Sc. 17.11.2010 Direct Trained SEBC Bh.Patna KL  
481 Surajit Kishore Behera 23-Jul-79 Sambalpur B.Sc. 19.11.2010 Direct Trained SEBC Sambalpur KL  
482 Sibanarayan Behera 23-Apr-80 Sambalpur B.A. 19.11.2010 Direct Trained SC Sambalpur KL  
483 Prasanta Kumar Hanuman 10-Jun-80 Sambalpur +2 Sc. 19.11.2010 Direct Untrianed ST Kuchinda KL  
484 Amit Kumar Patel 1-Jul-82 Sambalpur B.Sc. 19.11.2010 Direct Untrianed SEBC Kuchinda KL  
485 Smt. Susmita Patel 9-Feb-84 Sambalpur B.Sc. 19.11.2010 Direct Untrianed UR Kuchinda KL  
486 Ananda Khamari 8-Apr-89 Sambalpur B.Sc. 19.11.2010 Direct Trained SEBC Sambalpur KL  
487 Sanjay Ku. Pradhan 2-Feb-82 Sambalpur +2Sc 20.11.2010 Direct Trained SEBC Sambalpur KL  
488 Smt. Sarita Patel 5-Mar-83 Sambalpur +2Sc 20.11.2010 Direct Untrained SEBC Kuchinda KL  
489 Jyotshna Aind 15-Apr-83 Sambalpur +2Sc 20.11.2010 Direct Trained ST Sambalpur KL  
490 Trilokya Munda 7-May-83 Sambalpur +2Sc 20.11.2010 Direct Trained ST Sambalpur KL  
491 Sanjeeb Kumar Sethi 12-Mar-86 Sambalpur B.Sc. (Hons) 20.11.2010 Direct Untrianed SC Kuchinda KL  
492 Kamal Lochan Naik 5-Jun-79 Keonjhar +2 Sc. 22.11.2010 Direct Trained ST Keonjhar KL  
493 Manoranjan Senapati 16-Jul- 79 Keonjhar +2 Sc. 22.11.2010 Direct Trained SEBC Keonjhar KL  
494 Jhara Priyadarshani 23-Jan-83 Sundargarh +2 Sc. 22.11.2010 Direct Trained SC Rourkela KL  
495 Uttam Kumar Sahoo 8-Jun-87 Sambalpur +2 Sc 22.11.2010 Direct Untrianed SEBC Kuchinda KL  
496 Pritam Kumar Sahu 27-Jun-88 Sambalpur +2 Sc 22.11.2010 Direct Untrianed SEBC Kuchinda KL  
497 Kabitarani Taria 24-Mar-89 Sambalpur B.Sc. 22.11.2010 Direct Trained SC Sambalpur KL  
498 Jesi Angela Demta 29-Mar-73 Sundargarh +2Sc 23.11.2010 Direct Trained ST Rourkela KL  
499 Tilottama Biswal 6-May-74 Angul +2 Sc 23.11.2010 Direct Trained SEBC Angul KL  
500 Sanjay Kumar Chhatria 3-Mar-75 Sambalpur B.Sc. (Hons) 23.11.2010 Direct Untrianed ST Kuchinda KL  
501 Renubala Biswal 20-Jun-77 Angul B.Sc. 23.11.2010 Direct Trained UR Athamallik KL  
502 Smt. Gitanjali Pattnaik 1-Jul-77 Sundargarh +2 Sc 23.11.2010 Direct Trained UR Rourkala KL  
503 Prasanta Kumar Khamari 2-Jul-81 Jharsuguda B.Sc. 23.11.2010 Direct Untrained UR Jharsuguda KL  
504 Amit Kumar Mohanty 31-May-82 Jagatsinghpur +3Sc 23.11.2010 Direct Untrained UR Rourkela KL  
505 Prabin Kumar Verma 11-Jul- 85 Bolangir +2Sc. 23.11.2010 Direct Trained UR Khariar KL  
506 Kundan Kumar Kallo 7-Jun-86 Jharsuguda +2 Sc. 23.11.2010 Direct Untrained ST Jharsuguda KL  
507 Debananda Padhan 2-May-86 Jharsuguda +2 Sc. 23.11.2010 Direct Untrained SEBC Jharsuguda KL  
508 Sudhir Kumar Behera 8-Dec-87 Angul +2 Sc 23.11.2010 Direct Trained SC Athamallik KL  
509 Pratima Kalyani Kanhar 7- Jul-88 Angul +2 Sc 23.11.2010 Direct Untrained SC Athamallik KL  
510 Ranjita Sahoo 13-Jul-88 Angul +2 Sc 23.11.2010 Direct Trained SEBC Athamallik KL  
511 Minati Mohanta 10-May-89 Sundargarh +3 Sc. 23.11.2010 Direct Trained UR Rourkela KL  
512 Jaya Krishna Bhoi 3-Jul-89 Bargarh B.Sc. 23.11.2010 Direct Trained SEBC Padampur KL  
513 Himansu Bhusan Patel 7-May-80 Sambalpur +2Sc 24.11.2010 Direct Trained SEBC Sambalpur KL  
514 Nanda Kishore Sirdar 12-Jun-80 Bargarh +2 Sc. 24.11.2010 Direct Trained ST Padampur KL  
515 Sarbeswar Behera 25-Jun-81 Sambalpur +2Sc 24.11.2010 Direct Trained SC Rairakhol(KL)  
516 Monika Tirkey 25-Mar-85 Sambalpur +2 Sc. 24.11.2010 Direct Trained ST Rairakhol(KL)  
517 AnupKumar Xess 14-Jun-88 Sambalpur +2 Sc 24.11.2010 Direct Trained ST Rairakhol(KL)  
518 Reena Banchhor 5-Jul-88 Bargarh B.Sc. 24.11.2010 Direct Trained SEBC Padampur KL  
519 Minati Naik 5-Jul-88 Sambalpur B.Sc. 24.11.2010 Direct Trained SC Rairakhol (KL)  
520 Sumanta Mahakul 20-Jun-89 Sambalpur B.Sc (Hons) 24.11.2010 Direct Trained UR Rairakhol (KL)  
521 Krupasindhu Pradhan 2- Jul-89 Sambalpur B.Sc (Hons) 24.11.2010 Direct Trained UR Rairakhol (KL)  
522 Prasanta Ku. Sahu 15-Jul-89 Sambalpur B.Sc (Hons) 24.11.2010 Direct Trained UR Rairakhol (KL)  
523 Laxman Chandra Behera 21- Feb-76 Sundargarh +2Sc 25.11.2010 Direct Trained SC Rourkela KL  
524 Nihar Ranjan Sutar 23-May-76 Nuapada B.Sc. 25.11.2010 Direct Trained UR Khariar KL  
525 Naresh Kumar Majhi 22-May-78 Nuapada +2 Sc. 25.11.2010 Direct Trained ST Khariar KL  
526 Bhenkata Meher 10-Mar-82 Nuapada B.Sc. 25.11.2010 Direct Trained UR Khariar KL  
527 Artatrana Mirdha 19-May-82 Boudh +2 Sc. 25.11.2010 Direct Untrained SC Boudh KL  
528 Sumitra Pradhan 5-Jun-84 Kandhamal +3 Sc 25.11.2010 Direct Trained ST Phulbani KL  
529 Manas Kumar Sahu 16-Jul-88 Boudh B.Sc. 25.11.2010 Direct Untrained SEBC Boudh KL  
530 Rajesh Kumar Sahoo 27-Feb-89 Boudh +2 Sc 25.11.2010 Direct Untrained UR Boudh Kl  
531 Miss Swagata Satpathy 1-Jun-79 Boudh +2 Sc. 26.11.2010 Direct Untrained UR Boudh Kl  
532 Sudipta Ranjan Nayak 25-May-75 Kandhamal +3 Com 26.11.2010 Direct Trained SC Phulbani KL  
533 Susanta Kumar Bhokta 5-Jul-79 Boudh +2 Sc. 26.11.2010 Direct Untrained SEBC Boudh KL  
534 Sunil Kumar Raojit 8-May-80 Nayagarh +3 Sc 26.11.2010 Direct Trained UR Phulbani KL  
535 Charulata Nayak 14-Jul-87 Mayurbhanja +2 Sc 26.11.2010 Direct Trained ST Angul KL  
536 Ramesh Chandra Sahu 15-May-88 Bargarh B.Sc. 26.11.2010 Direct Trained SEBC Padampur (KL)  
537 Nirupama Behera 4-Mar-89 Angul +2 Sc 26.11.2010 Direct Trained SC Angul KL  
538 Santosh Kumar Sunani 14-Apr-80 Nuapada +2 Sc. 28.11.2010 Direct Trained SC Khariar KL  
539 Binod Kumar Bag 14-Jul-81 Bargarh B.Sc. 29.11.2010 Direct Trained SC Padampur KL  
540 Manas Ranjan Barik 12-Jun-88 Nuapada +2 Sc. 29.11.2010 Direct Trained UR Khariar KL  
541 Antaryami Patel 10-Jun-80 Bolangir B.Sc. 30.11.2010 Direct Trained SEBC Patnagarh (KL)  
542 Trilochan Dehury 15-Feb-81 Angul +2 Sc 30.11.2010 Direct Trained SC Angul KL  
543 Ajit Kumar Budek 28-Apr-84 Bolangir I.Sc. 30.11.2010 Direct Untrained ST Patnagarh (KL)  
544 Jali Rana 2-Jun-85 Bolangir B.Sc. 30.11.2010 Direct Trained UR Patnagarh (KL)  
545 Rajani Kanta Sadangi 20-May-86 Koraput B.Sc. 30.11.2010 Direct Trained UR Jeypore KL  
546 Basanti Pradhan 15-Feb-90 Bolangir I.Sc. 30.11.2010 Direct Trained SEBC Patnagarh (KL)  
547 Balmiki Gahir 15-Dec-75 Bolangir +2 Sc 01.12.2010 Direct Trained SEBC Titilagarh KL  
548 Gopal Chandra Sai 21-May-87 Bolangir B.Sc. (Hons) 01.12.2010 Direct Trained SEBC Patnagarh (KL)  
549 Manoj Kumar Sahoo 1-Jul-87 Boudh B.Sc. 01.12.2010 Direct Untrained UR Boudh Kl  
550 Saroj Bhoi 5-Jul-87 Bolangir +2 Sc. 01.12.2010 Direct Trained ST Titilagarh KL  
551 Suryakanta Nayak 1-Jun-88 Bolangir B.Sc. 01.12.2010 Direct Trained SEBC Titilagarh KL  
552 Abhinash Taria 23-May-88 Bolangir B.Sc. 01.12.2010 Direct Trained SC Titilagarh KL  
553 Durga Prasad Naik 1-Jul-89 Koraput SSSE 01.12.2010 Direct Trained SC Jeypore KL  
554 Pahila Behera 20-Jul-77 Bargarh +2 Sc. 01.12.2010 Direct Trained ST Padampur KL  
555 Priyabrata Mallik 1-Feb-75 Kandhamal +2 Sc 03.12.2010 Direct Trained ST Phulbani KL  
556 Sushanta Kumar Sahu 15-Feb-89 Bolangir +2 Sc. 03.12.2010 Direct Trained SEBC Titilagarh KL  
557 Manas Ranjsn Nayak 28-Mar-82 Nabarangpur B.Sc. 04.12.2010 Direct Trained SEBC Nabarangpur KL  
558 Tulram Paik 5-May-88 Nabarangpur +2Sc. 06.12.2010 Direct Trained SEBC Nabarangpur KL  
559 Abinash Meher 22-Jul-89 Bolangir B.Sc.(Hons) 06.12.2010 Direct Trained UR Patnagarh(KL)  
560 Tapan Kumar Parichha 14-Jul-81 Kandhamal B.Sc. 08.12.2010 Direct Trained SC Nabarangpur KL  
561 Betal Jayaram 28-Sep-78 Nabarangpur B.Sc. 09.12.2010 Direct Trained SEBC Nabarangpur KL  
562 Chhabi Randhari 16-Jul-88 Nabarangpur BSc. 09.12.2010 Direct Trained ST Nabarangpur KL  
563 Pradeep Kishore Haiburu 5-Jan-76 Mayurbhanj HSC 13.01.2011 Promotee Trained ST Karanjia  
564 Thakurdas Hembram 4-Mar-72 Mayurbhanj +3 Arts 13.01.2011 Promotee Trained ST Karanjia  
565 Brahmananda Behera 20-Jun-72 Mayurbhanj I.Sc. 13.01.2011 Promotee Trained SC Karanjia  
566 Dhyan Tudu 2-Oct-77 Mayurbhanja B.A. 20.01.2011 Promotee Trained ST Rairangpur  
567 Jiban Ballav Patra 10-Oct-69 Mayurbhanja HSC 21.01.2011 Promotee Trained SC Rairangpur  
568 Saroj Kumar Mohanta 1- Apr-60 Mayurbhanja X 21.01.2011 Promotee Trained UR Rairangpur  
569 Radhakanta Hota 29- Mar-78 Khurda +2 Arts 07.02.2011 Promotee Trained UR Chilika WL  
570 Abhimanyu Mallik 3-Apr-79 Ganjam HSC 14.02.2011 Promotee Trained ST Gh.North  
571 Bibhuti Bhusan Pattnaik 14-Jul-61 Khordha HSC 18.03.2011 Promotee Trained UR FRS Divn.  
572 Rebati Mohan Behera 3-Feb-59 Deogarh XI 01.04.2011 Promotee Trained UR Deogarh  
573 Banamali Chhatia 4-Jun-60 Mayurbhanja X 01.04.2011 Promotee Untrained UR Baripada  
574 K.Amparam Soren 16-Nov-74 Mayurbhanja BA 01.04.2011 Promotee Under Training ST Baripada  
575 Pradeep Kumar Dehuary 5- Mar-75 Mayurbhanja BA 01.04.2011 Promotee Under Training ST Baripada  
576 Labangalata Bindhani 9-Jun-73 Mayurbhanja BA 02.04.2011 Promotee Trained ST Baripada  
577 Ankur Mahalik 27-May-67 Balasore HSC 04.04.2011 Promotee Trained SC Baripada  
578 Jagdish Kumar Sahu 4-Jun-68 Mayurbhanja HSC 04.04.2011 Promotee Under Training UR Baripada  
579 Prasana kumar Majhi 3- Apr-66 Sambalpur IX 08.04.2011 Promotee Untrained ST Bamra (WL)  
580 Khageswar Pradhan 18-Oct-64 Sambalpur I.A 15.04.2011 Promotee Untrained ST Bamra (WL)  
581 Bharat Chandra Swain 6-May-61 Sambalpur X 17.04.2011 Promotee Untrained UR Bamra (WL)  
582 Promod Kumar Das 5-Sep-63 Deogarh X 18.04.2011 Promotee Untrained SC Bamra (WL)  
583 Gangadhar Munda 13-Mar-75 Anugul BA 20.04.2011 Promotee Trained ST Deogarh  
584 Raghunath Sarangi 9-Jul-62 Puri H.S.C. 03.06.2001 Promotee Trained UR Athagrh  
585 Radhamohon Mohapatra 23-Oct-61 Nayagarha HSC 26.05.2011 Promotee Untrained UR Khurdha  
586 Ranjan Ku. Behera 10-Jun-77 Khurda HSC 26.05.2011 Promotee Untrained SC Khurda  
587 Godabarisa Hota 23-May-61 Nayagarh X 30.05.2011 Promotee Untrained UR Khurda  
588 Akshaya Ku Muduli 12-Oct-61 Puri IX 30.05.2011 Promotee Untrained UR Khurda  
589 Dinapani Manihira 10-Apr-64 Sundargarh | X 30.05.2011 Promotee Trained UR Bonai  
590 Kishori Patra 18-Jul-76 Sundargarh HSC 30.05.2011 Promotee Trained SC Bonai  
591 Udhaba Mallick 1-Jul-59 Kandhamala XI 03.06.2011 Promotee Under Training ST Phulbani  
592 Ghasiram Pradhan 12-Feb- 60 Kandhamala X 03.06.2011 Promotee Trained ST Phulbani  
593 Rajkishore Behera 18-Mar- 66 Cuttack X 03.06.2011 Promotee Untrained UR Athagarh  
594 Kishore Kumar swain 22- May-73 jagatsinghpur HSC 03.06.2011 Promotee Trained SEBC FRS Divn.  
595 Pravakar Mapista 11- Jan-61 Khurda XI 04.06.2011 Promotee Untrained UR Khurda  
596 Dharamananda Naik 6-Jun-61 Angul X 07.06.2011 Promotee Trained SC Athagarh  
597 Madhusudan Naik 22- Jan-62 Keonjhar 11th 11.06.2011 Promotee Trained ST Keonjhar WL  
598 Babul Mallik 15-Jul-75 Puri B.A. 16.06.2011 Promotee Trained SC Puri (WL)  
599 Dhurba Charan Basantia 30-Oct-61 Mayurbhanja IX 22.06.2011 Promotee Under Training UR Baripada  
600 Raghumani Sabar 15-Oct-66 Kalahandi HSC 30.06.2011 Promotee Trained ST Kalahandi(N)  
601 Fakirudhin Khan 22-Apr-59 Puri XI 01.07.2011 Promotee Under Training UR Phulbani  
602 Ratnakar Dharua 4-May-67 Kalahandi IX 04.07.2011 Promotee Trained ST Kalahandi(N)  
603 Baikunatha Jena 13-Apr-61 Keonjhar XI 07.07.2011 Promotee Trained SC Keonjhar WL  
604 Premananda Routray 17-Jan-62 Jajpur Matric 08.07.2011 Promotee Trained UR Cuttack  
605 Basanta Kumar Behera 5-May-59 Jagatsinghpur HSC 10.07.2011 Promotee Under Training SC Cuttack  
606 Bichitrananda Swain 25- Oct-59 Cuttack XI 11.07.2011 Promotee Under Training UR Cuttack  
607 Purna Chandra Behera 22-Nov-70 Khurda BA 13.07.2011 Promotee Trained SC Chilika WL  
608 Harinarayan Hazari 2-Jul-63 khurda HSC 15.07.2011 Promotee Untrained UR Khurdha  
609 Subash Ch. Das 22-Sep-60 Puri IX 08.08.2011 Promotee Trained UR Phulbani  
610 Kanhu Charan Samal 18-Sep-58 Sambalpur X 13.08.2011 Promotee Untrained UR Rourkela  
611 Gagan Bihari Mohanty 3-Jan-59 Cuttack IX 13.08.2011 Promotee Untrained UR Rourkela  
612 Fakirudhin Khan (B) 5-Feb-75 Sundargarh +2 Arts 08.09.2011 Promotee Untrained SC Rourkela  
613 Nishamani Behera 31-Dec-59 Deogarh HSC Fail 26.09.2011 Promotee Trained SC Deogarh  
614 Brushava Besra 3-Jun-63 Kalahandi HSC 01.11.2011 Promotee Trained SC Kalahandi(S)  
615 Bhubaneswar Behera 18-May-64 Kalahandi IX 02.11.2011 Promotee Untrained UR Kalahandi(S)  
616 Parthaba Majhi 6-Jun-74 Kalahandi HSC 02.11.2011 Promotee Trained ST Kalahandi(S)  
617 Balaram Bhoi 15-Jun-74 Kalahandi +2.Arts 02.11.2011 Promotee Trained ST Kalahandi(S)  
618 Chintamani Majhi 22-Jul-74 Kalahandi HSC 02.11.2011 Promotee Trained ST Kalahandi(S)  
619 Padmalochan Sabar 25-Apr-74 Kalahandi HSC 04.11.2011 Promotee Trained ST Kalahandi(S)  
620 Arobinda Dharua 3-Mar-67 Bolangir IX 11.11.2011 Promotee Trained ST Bolangir  
621 Mangaleswar Dharua 18-Jul-64 Bolangir HSC 18.11.2011 Promotee Trained ST Bolangir  
622 Ambarish Budek 8-Oct-64 Bolangir X 21.11.2011 Promotee Trained ST Bolangir  
623 Khirodhar Majhi 1-Apr-70 Bolangir HSC 21.11.2011 Promotee Trained ST Bolangir  
624 Siba Narayan Majhi 20-Apr-67 Nuapada HSC 05.12.2011 Promotee Trained ST SunabedaWL  
625 Ananda Barik 2-Dec-61 Bolangir X 22.12.2011 Promotee Trained SC Bolangir  
626 Bishnu Prasad Rath 5-May-90 Kandhamala BSC Hons 24.08.2011 Direct Trained UR Phulbani  
627 Sanjay Prasad Behera 6-Mar-74 Mayurbhanja +2 Sc 18.10.2011 Direct Trained SC Rairangpur  
628 Manoranjan Naik 12-Jun-74 Mayurbhanja +2 Sc 18.10.2011 Direct Trained ST Rairangpur  
629 Japendra Biswal 13-Jul-76 Angul I.Sc. 18.10.2011 Direct Trained UR Angul  
630 Tapan Kumar Jena 3-Aug-76 Puri M.Sc. 18.10.2011 Direct Trained UR Chilika WL  
631 Madhumita Jena 16-May-77 Sambalpur +2 SC 18.10.2011 Direct Trained SEBC Sambalpur  
632 Bandana Mohanty 14-Sep-77 Bargarh BA 18.10.2011 Direct Trained UR Bargarh  
633 Kapilendra Pradhan 20-Apr-78 Kendrapada +2 Sc 18.10.2011 Direct Trained SEBC Rajnagar WL  
634 Nabakishore Naik 26-Apr-78 Keonjhar +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained ST Keonjhar (WL)  
635 Deepak Ranjan Mahananda 16-Jul-78 Sambalpur +2 SC 18.10.2011 Direct Trained SC Bamra (WL)  
636 Pradip Kumar Naik 18-Jul-78 Jhasuguda + 2Sc 18.10.2011 Direct Trained SC Jharsuguda  
637 Bikramaditya Behera 5-Oct-78 Bargarh +3 SC 18.10.2011 Direct Trained UR Hirakud (WL)  
638 Subash Sahu 2-Oct-79 Mayurbahanj I.Sc. 18.10.2011 Direct Trained UR STR Baripada  
639 Ajaya Kumar Naik 5-Jun-80 Mayurbhanja +2 Sc 18.10.2011 Direct Trained ST Baripada  
640 Sudam Jagdala 7-Jun-80 Bargarh +2 SC 18.10.2011 Direct Trained SC Bargarh  
641 Sidhu Charan Singh 25-Mar-81 Khordha B.Sc. 18.10.2011 Direct Trained ST Khordha  
642 Nilachal Jena 1-Jun-81 Bargarh +2 SC 18.10.2011 Direct Trained UR Hirakud (WL)  
643 Lekharani Mahananda 27-Jun-81 Jharsuguda +2 SC 18.10.2011 Direct Trained SC Bamra (WL)  
644 Himansu Sekhar Prusty 2-Jul-81 Dhenkanal +2 Sc 18.10.2011 Direct Trained UR Dhenkanal  
645 Bharatee Mahananda 9-Jul-81 Sambalpur +2 SC 18.10.2011 Direct Trained SC Sambalpur  
646 Surendra Sahu 13-Jul-81 Sambalpur B.Sc. 18.10.2011 Direct Trained SEBC Rairakhol  
647 Utsab Chandra Pradhan 14-Jul-81 Angul I.Sc. 18.10.2011 Direct Trained UR Angul  
648 Ajit Kumar Dalai 29-02-1982 Dhenkanal +3 Sc. 18.10.2011 Direct Trained SC Dhenkanal  
649 Manas Kumar Sahu 1- May-82 Kandhamala +2 SC 18.10.2011 Direct Trained UR Balliguda  
650 Anil Ku. Badaik 8- May-82 Angul +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained ST Satkosia WL  
651 Aryaranjan Sahoo 25- May-82 Dhenkanal +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained SC Dhenkanal  
652 Arakhita Pradhan 13- Jun-82 Jhasuguda I.Sc. 18.10.2011 Direct Trained SEBC Jharsuguda  
653 Shyam Sundar Sahoo 25-Jun-82 Keonjhar +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained SEBC Keonjhar WL  
654 Susanta Ku. Patra 28-May-83 Mayurbhanja +2 Sc 18.10.2011 Direct Trained SC Rairangpur  
655 Ashok Kumar Majhi 3-Jul-83 Mayurbhanja +2 Sc 18.10.2011 Direct Trained SC Baripada  
656 Anjan Kumar Nayak 4-Jul-84 Kandhamala +2 SC 18.10.2011 Direct Trained UR Balliguda  
657 Mahabirsingh Murmu 11-Apr-85 Mayurbhanja B.Sc. 18.10.2011 Direct Trained ST Baripada  
658 Sudesna Subhadarsani Pradhan 9-May-85 Angul +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained SC Jharsuguda  
659 Dileswar Nayak 23-Jun- 85 Angul +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained ST Satkosia WL  
660 Diptiranjan Biswal 5-Mar-86 Angul +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained SEBC Athamalik  
661 Subodh Kumar Majhi 17-May-86 Sambalpur +2 SC 18.10.2011 Direct Trained ST Bamra (WL)  
662 Chandra sekhar Sahu 30-May-86 Raygada +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained UR Rayagada  
663 Dharitri Kansrali 24-Jun-86 Jharsuguda +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained SC Bargarh  
664 Sribatsa Kisan 18-Jul-86 Sambalpur +3 SC 18.10.2011 Direct Trained ST Rairakhol  
665 Narendra Kumar Gamango 15-Aug-86 Raygada B.Sc. 27.10.2011 Direct Trained ST Rayagada  
666 Sushree Sangeeta Khamari 20-Oct-86 Sambalpur B.Sc. 18.10.2011 Direct Trained UR Rairakhol  
667 Ranjan Kumar Singh 18-Nov-86 Dhenkanal +2.Sc 18.10.2011 Direct Trained ST Dhenkanal  
668 Sishir Kumar Behera 26-Dec-86 Mayurbhanj I.Sc. 18.10.2011 Direct Trained UR STR, Baripada  
669 Priyambada Sahu 14-Apr-87 Kandhamala +2.Sc 18.10.2011 Direct Trained UR Phulbani  
670 Suchismita Mohanty 5-May-87 Bhadrak B.Sc. 18.10.2011 Direct Trained SEBC Bhadrak WL  
671 Prasanta Kumar Sahu 10-May-87 Bargarh B.Sc. 18.10.2011 Direct Trained SEBC Bargarh  
672 Rakesh Ku. Dalei 21-Jul-87 Cuttack +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained SC Athagarh  
673 Khelapriya Sahu 3-Oct-87 Bargarh B.Sc. 18.10.2011 Direct Trained UR Bargarh  
674 Sanjay Kumar Pradhan 7-Mar-88 Kendrapada +3 Sc 18.10.2011 Direct Trained SEBC Rajnagar WL  
675 Bhagyashree Dash 12-Apr-88 Mayurbhanja +3 Sc. 18.10.2011 Direct Trained SEBC Baripada  
676 Gurubari Marandi 13-Apr-88 Mayurbhanja +2 Sc 18.10.2011 Direct Trained ST Baripada  
677 Dharmendra Pradhan 30-May-88 Anugul +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained UR OFRC, Anugul  
678 Prasanta kumar Oram 4-Jun-88 Sambalpur +2 SC 18.10.2011 Direct Trained ST Sambalpur  
679 Siris Kumar Dalei 6-Jun-88 Mayurbhanja +2 Sc 18.10.2011 Direct Trained SC Baripada  
680 Jayakrushna Pattnaik 8-Jun-88 Subarnapur +2 Sc 18.10.2011 Direct Trained UR Subarnapur  
681 Sujit Kumar Pradhan 10-Jun-88 Subarnapur +2 SC 18.10.2011 Direct Trained SEBC Rairakhol  
682 Sunil kumar Khilari 4-Jul-83 Sambalpur +2 SC 18.10.2011 Direct Trained SEBC Sambalpur  
683 Prayaga Pradhan 5-Jul-88 Bargarh +2 SC 18.10.2011 Direct Trained SEBC Bargarh  
684 Udayanta Sahu 13-Jul-88 Jhasuguda +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained UR Jharsuguda  
685 Pradip Kumar Naik 17-Jan-89 Angul +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained ST Athamalik  
686 Udhab Behera 7-Feb-89 Dhenkanal +2 Sc. 18.10.2011 Direct Trained SC Dhenkanal  
687 Sudarsan Dehury 7-Jul-89 Dhenkanal +3 Sc 18.10.2011 Direct Trained ST Dhenkanal  
688 Debaki Pradhan 10-Jul-89 Sambalpur B.Sc. 18.10.2011 Direct Trained UR Rairakhol  
689 Anil kumar Kisan 17-Sep-89 Sambalpur +2 SC 18.10.2011 Direct Trained ST Rairakhol  
690 Satyabana Mahar 7-Nov-89 Angul +2 SC 18.10.2011 Direct Trained SEBC Athamalik  
691 Jiten Kisku 20-Sep-90 Mayurbhanja +2 Sc 18.10.2011 Direct Trained ST Rairangpur  
692 Swagatika Sahu 5-Nov-90 Kandhamala +2 SC 18.10.2011 Direct Trained UR Balliguda  
693 Srinibas Dash 26-Jun-89 Nayagarh +2 Sc 18.10.2011 Direct Trained UR Nayagarh  
694 Suryakanta Maharana 11-Jun-87 Nayagarh +3 Sc 18.10.2011 Direct Traied SEBC Nayagarh  
695 Rupak Ku Pradhan 15-Jun-78 Ganjam +2 SC 19.10.2011 Direct Trained SEBC Berhampur  
696 Debaraj Chatria 11-Jun-76 Bolangir B Sc. 19.10.2011 Direct Trained ST Subarnapur  
697 Sudhir Kumar Behera 4-May-79 Deogarh B.SC 19.10.2011 Direct Trained SC Deogarh  
698 Ranjit Singh Babu 20-Jun-79 Bolangir +2 Sc. 21.10.2011 Direct Trained UR Bolangir  
699 Pradeepta Ku. Mohanty 3-Jul-79 Cuttack B.Sc. 19.10.2011 Direct Trained UR Khurda  
700 Amarendra Kanhar 7-May-87 Kandhamala B.Sc. Hons 19.10.2011 Direct Trained ST Phulbani  
701 Sunil Kumar Mishra 22-Oct-79 Bolangir +2 Sc. 21.10.2011 Direct Trained UR Bolangir  
702 Chitrasen Jena 12-Apr-82 Khurda B.Sc. 19.10.2011 Direct Trained UR Khurda  
703 Sarojin Kisan 10-Apr-83 Sambalpur +2 Sc. 19.10.2011 Direct Trained ST Bamra WL  
704 Ramakanta Raita 4-Jun-83 Gajapati +2 Sc 19.10.2011 Direct Trained ST Paralakhemundi  
705 Sunil Kumar Taria 15-Jun-85 Subarnapur +2 Sc 19.10.2011 Direct Trained SC Subarnapur  
706 Ambruta Kumar Jena 19-Jun-85 Gajapati +2 Ss 19.10.2011 Direct Trained SEBC Paralakhemundi  
707 Anil Kumar Panda 4-Sep-86 Ganjam BSC Hons 19.10.2011 Direct Trained UR Gh.North  
708 Thanasundar Dharua 5-Apr-87 Bolangir +2 Sc 21.10.2011 Direct Trained ST Bolangir  
709 Ashis Kumar Digal 16-May-87 Kandhamala +2.Sc 19.10.2011 Direct Trained SC Phulbani  
710 Prabin Das 27-May-87 Kandhamala Bsc.Hons 19.10.2011 Direct Trained UR Phulbani  
711 Sunita Swain 31-May-87 Koraput +2 SC 19.10.2011 Direct Trained UR Koraput  
712 Karri Devendra Prasad 19-Jun-87 Gajapati +2 Ss 19.10.2011 Direct Trained SEBC Paralakhemundi  
713 D.Subas Chandra 21-Apr-88 Kandhamala BSc. Hons 19.10.2011 Direct Trained SC Phulbani  
714 Rintesh Resh Bagh 2-May-88 Koraput +2 SC 19.10.2011 Direct Trained SEBC Koraput  
715 Satyabrata Moahapatra 28-Jun-88 Mayurbhanj B.Sc. 19.10.2011 Direct Trained SEBC STR Baripada  
716 Priyabrata Palai 26-Jul- 88 Khurdha +2 SC 19.10.2011 Direct Trained SEBC Koraput  
717 Sibananda Lenka 25-Mar- 89 Malkangiri +2 Sc. 19.10.2011 Direct Trained SEBC Malkangiri  
718 Banishree Manaswini Devi 26-May-89 Malkangiri +2 Sc. 19.10.2011 Direct Trained UR Malkangiri  
719 Khirod Chandra Singh 1-Jul-79 Mayurbhanj I.Sc. 20.10.2011 Direct Trained ST STR Baripada  
720 Prasan Kumar Patra 7- May-86 Kandhamala B SC 20.10.2011 Direct Trained ST Balliguda  
721 Manas Ranjan Pradhan 1-Jul-78 Kandhamal +2 Sc 19.10.2011 Direct Trained ST Gh North  
722 Jayadev Majhi 17-Sep-81 Kalahandi +2 Sc 21.10.2011 Direct Trained ST Kalahandi(S)  
723 Kameswar Tandi 21-Jun-82 Bolangir +2 Sc 21.10.2011 Direct Trained SC Bolangir  
724 Sucharita Sahoo 20-Jun-85 Bolangir B.Sc (Hons) 21.10.2011 Direct Trained UR Bolangir  
725 Kailash Chandra Kisan 15-Jul-87 Sundargarh +2Sc 21.10.2011 Direct Trained ST Bonai  
726 Debendra Majhi 23-Aug-87 Kalahandi +2Sc 21.10.2011 Direct Trained ST Kalahandi(S)  
727 Rajanikanta Meher 10-Jun-88 Kalahandi +2Sc 21.10.2011 Direct Trained SEBC Kalahandi(S)  
728 Pinku Bhoi 29-Jul-88 Bolangir +2 Sc 21.10.2011 Direct Trained ST Bolangir  
729 Bhagaban Bisoyi 9-Jul-89 Ganjam B.Sc. 21.10.2011 Direct Trained UR Gh.South  
730 Jitendra Jhankar 3-Dec-89 Kalahandi +2 Sc 21.10.2011 Direct Trained ST Kalahandi(S)  
731 Bharat Bandhu Sabar 27-May-78 Kalahandi +2.SC 22.10.2011 Direct Trained ST Kalahandi(N)  
732 Sachidananda Parida 23-Dec-79 Khurdha +2 SC 22.10.2011 Direct Trained SEBC Jeypore  
733 Nabin Ku.Majhi 3-May-85 Kalahandi +2.SC 22.10.2011 Direct Trained ST Kalahandi(N)  
734 Bikash Patra 6-Jun-88 Koraput +2 SC 22.10.2011 Direct Trained SEBC Jeypore  
735 Ram Chandra Bhatra 10-Sep-88 Koraput +2 SC 22.10.2011 Direct Trained ST Jeypore  
736 Binaya Ku. Bishi 8-Aug-89 Kalahandi +3 Sc. 22.10.2011 Direct Trained SEBC Kalahandi(N)  
737 Sitaram Sabar 9-Jun-90 Kalahandi +2.SC 22.10.2011 Direct Trained ST Kalahandi(N)  
738 Priyabrata Pattanayak 5-May-85 Nayagarh +3 Sc. 24.10.2011 Direct Untrained UR Nayagarh  
739 Brajaraj Biswal 20-Sep-80 Nayagarh +2 Sc 24.10.2011 Direct Trained SEBC Mahanadi WL  
740 Swadhin Samal 5-Apr-82 Boudh +2 Sc 24.10.2011 Direct Trained UR Boudh  
741 Golak Bihari Behera 30-Jun-84 Nayagarh +2 Sc 24.10.2011 Direct Trained SC Mahanadi WL  
742 Bikrani Kispata 21-Jan-87 Sundargarh B.Tech 24.10.2011 Direct Trained ST Bonai  
743 Manoj Kumar Majhi 27-Jul-87 Nuapada +2 Sc 24.10.2011 Direct Trained ST Khariar  
744 Sandhyarani Pradhan 20-Jul-88 Nuapada B.Sc. 24.10.2011 Direct Trained UR Khariar  
745 Ramakanta Kanhar 6-Aug-88 Boudh +2 Sc 24.10.2011 Direct Trained ST Boudh  
746 Dhurbendranath Naik 6-Jan-77 Mayurbhanja B.Sc. 25.10.2011 Direct Trained ST Karanjia  
747 Saroj Ku. H.B. Behera 4-Apr-79 Mayurbhanja +2 Sc 25.10.2011 Direct Trained SC Karanjia  
748 Umakanta Behera 16-Jun-85 Mayurbhanja +2 Sc 25.10.2011 Direct Trained SC Karanjia  
749 Manoranjan Nag 1-Mar-88 Sambalpur +2 SC 27.10.2011 Direct Trained SC Hirakud (WL)  
750 Chandra Sekhar Sahu 30-May-86 Rayagada +2 Sc. 27.10.2011 Direct Trained SEBC Rayagada  
751 Manas Kumar Pradhan 18-Jun-88 Raygada B.Sc. 27.10.2011 Direct Trained ST Raygada  
752 Mousumi Behera 14-May-82 Jagatsinghpur I.Sc. 18.10.2011 Direct Trained SC Cuttack  
753 Sashikanta Behera 19-May-85 Kendrapara I.Sc. 18.10.2011 Direct Trained SC Cuttack  
754 Deepak Kumar Sethi 12-May-85 Khurdha +2 Sc 08.11.2011 Direct Trained SC Khariar  
755 Diptiman Panda 18-Nov-88 Nuapada +2 Sc 08.11.2011 Direct Trained UR Khariar  
756 Anil Kumar Naik 6-Jun-89 Deogarh +2Sc 23.11.2011 Direct Trained ST Deogarh KL  
757 Sribachha Mahapatra 23-Jun-61 Balasore IX 23.03.2012 Promotee Trained UR Balasore WL  
758 Paramananda Nayak 12-Mar-64 Balasore IX 23.03.2012 Promotee Trained UR Balasore WL  
759 Ajay Kumar Jena 17-Feb-67 Balasore IX 23.03.2012 Promotee Trained SC Balasore WL  
760 Balukeswar Hembram 5-Jan-73 Balasore HSC 23.03.2012 Promotee Trained ST Balasore WL  
761 Ranjan Kumar Sethi 29-Jul-75 Boudh +2 Arts 31.03.2012 Promotee Untrained SC Boudh  
762 Ghanashyma Patra 2-Apr-75 Deogarh BA 01.04.2012 Promotee Trained SC Deogarh  
763 Rabindra Kumbhara 3-Feb-65 Boudh HSC 02.04.2012 Promotee Trained SC Boudh  
764 Lingaraj Majhi 20-Feb-73 Boudh HSC 02.04.2012 Promotee Trained ST Boudh  
765 Bhimsen Das 14-Feb-62 Puri X 18.04.2012 Promotee Untrained UR Puri (WL)  
766 Sukumar Jena 10-May-61 Keonjhar HSC 26.04.2012 Promotee Trained SC Keonjhar  
767 Jogeswar Deo 22-Jul-59 Keonjhar HSC 27.04.2012 Promotee Trained UR Keonjhar  
768 Raj Nandan Khosla 21-Aug-60 Koraput X 30.04.2012 Promotee Untrained UR Koraput  
769 Rajendra Barik 30-Mar-64 Sambalpur IX 01.05.2012 Promotee Untrained SC Hirakud WL  
770 Ajay Kumar Das 7-May-64 Puri HSC 02.05.2012 Promotee Trained UR Puri (WL)  
771 Bisweswar Sahu 15-Apr-65 Dhenkanal HSC 02.05.2012 Promotee Untrained UR Hirakud WL  
772 Suryamani Sahu 7-Mar-60 Ganjam Passed HSCE 03.05.2012 Promotee Untrained UR Hirakud (WL)  
773 Jaydev Nayak Behera 20- Dec-60 Raygada X 26.05.2012 Promotee Untrained SEBC Raygada  
774 Nabin Chandra Pattanaik 18-Jun-59 Koraput X 12.06.2012 Promotee Trained UR Jeypore  
775 Prasad Panigrahi 2- Aug-60 Srikakulaum X 12.06.2012 Promotee Trained UR Jeypore  
776 Srikanta Behera 24- Feb-70 Puri HSC 13.06.2012 Promotee Trained ST City Forest  
777 Khageswar Sethi 3- Jun-74 Balasore BALLB 02.07.2012 Promotee Untrained SC Baripada  
778 Himanshu Sekhar Mohanta 13-Jun-68 Mayurbhanj HSC 10.07.2012 Promotee Untrained SEBC Baripada  
779 Dambarudhar Sahu 18-Jun-64 Nuapada HSC 19.10.2012 Promotee Trained SEBC Khariar  
780 Ghanashyam Sabar 22-Feb-79 Nuapada HSC 20.10.2012 Promotee Trained ST Khariar  
781 Babuli Pradhan 13-Feb-78 Angul +2 Sc 02.11.2012 Promotee Under trainng ST Athamallik  
782 Rajanikanta Panda 2-Mar-61 Boudh HSC 02.11.2012 Promotee Trained UR Athamallik  
783 Jhadeswar Pattanaik 5- May-60 Koraput HSC(Plucked) 14.11.2012 Promotee Trained UR Jeypore  
784 Lingaraj Bhoi 5-Apr-59 Bolangir X 28.12.2012 Promotee Untrained UR Bolangir  
785 Uddhaba Rath 20-May-61 Subarnapur HSC fail 28.12.2012 Promotee Untrained UR Subarnapur  
786 Shobhakar Singh 18-May-79 Mayurbhanja +2 Sc 02.04.2012 Direct Trained SEBC Baripada  
787 Susanta Kumar Bug 22-May-81 Mayurbhanja +2 Sc 02.04.2012 Direct Under trainng SEBC Baripada  
788 Asis Kumar Behera 2-Jun-84 Mayurbhanja +2 Sc 02.04.2012 Direct Under trainng SEBC Baripada  
789 Sunil Kumar Mohanta 4-May-85 Mayurbhanja +2 Sc 02.04.2012 Direct Trained SEBC Baripada  
790 Manoj Kumar Murmu 30-Sep-88 Mayurbhanja +2 Sc 02.04.2012 Direct Under trainng ST Baripada  
791 Sandhyarani Mohanta 30-Jul-89 Mayurbhanja +2 Sc 02.04.2012 Direct Under trainng SEBC Baripada  
792 Ranjulata Sethy 1-Apr-79 Keonjhar Vocational 03.04.2012 Direct Under trainng SC Keonjhar  
793 Surendra Bhoi 23- May-81 Bolangir +2 Sc 03.04.2012 Direct Untrained ST Bolangir  
794 Manalishadan Jal 16-Jul-84 Nuapada +2 Sc. 03.04.2012 Direct Untrained UR Khariar KL  
795 Bhawani Swain 17-Jun-85 Bolangir +2 Sc 03.04.2012 Direct Untrained UR Bolangir  
796 Mohini Mahanta 17-Jun-86 Keonjhar +2 Sc 03.04.2012 Direct Trained UR Keonjhar  
797 Bhupati Sethy 21-Jun-87 Keonjhar +2 Sc 03.04.2012 Direct Under trainng SC Keonjhar  
798 Asutosh Mahakur 15-Jul-87 Bolangir +2 Sc 03.04.2012 Direct Trained UR Bolangir  
799 Rajeswari Mahakur 1-Feb-88 Bolangir +2 Sc 03.04.2012 Direct Untrained UR Bolangir  
800 Nazrin Akhtar 15-Mar-89 Bolangir +2 Sc 03.04.2012 Direct Untrained UR Bolangir  
801 Mamata Karti 8-Jul-89 Bolangir +2 Sc 03.04.2012 Direct Untrained UR Bolangir  
802 Aditya Nanda 27-Aug-89 Bolangir +2 Sc 03.04.2012 Direct Under Training UR Bolangir  
803 Keshab Chandra Oram 5-Jun-90 Sambalpur +2 SC 03.04.2012 Direct Untrained ST Sambalpur  
804 Rama Chandra Behera 1-Jan-75 Keonjhar +2 Sc. 04.04.2012 Direct under trainng ST Keonjhar KL  
805 Sabita Manjari Behera 13-Mar- 78 Keonjhar +2 Sc. 04.04.2012 Direct under trainng SEBC Keonjhar KL  
806 Peon Naik 15-Jun-80 Keonjhar +2 Sc. 04.04.2012 Direct Under trainng ST Keonjhar  
807 Parasuram Nayak 22-Jun-80 Keonjhar +2 Sc. 04.04.2012 Direct Under trainng UR Keonjhar  
808 Dhruba Charan Bagarty 1-Jul-81 Bolangir +2 Sc 04.04.2012 Direct Under Training UR Bolangir  
809 Ku. Sasmita Mishra 19-Apr-84 Bargarh B.Sc. 04.04.2012 Direct Under Training UR Padampur KL  
810 Satyabrata Nayak 1-Jul-84 Bargarh +2 Sc. 04.04.2012 Direct Untrained UR Padampur KL  
811 Suresh Kumar Pradhan 5-Jun-85 Bargarh +2 Sc. 04.04.2012 Direct Trained SEBC Padampur KL  
812 Sitanshu Sekhar Rout 24-Apr-86 Bolangir I.Sc. 04.04.2012 Direct Untrained UR Bolangir (KL)  
813 Saroj Khalko 13-Jun-83 Sambalpur +2 SC 04.04.2012 Direct Untrained ST Sambalpur  
814 Arjun Charan Behera 10-Mar-87 Keonjhar +2 Sc. 04.04.2012 Direct Under trainng SC Keonjhar KL  
815 Gharamani Panigrahi 28-May- 88 Ganjam B.Sc. 04.04.2012 Direct Under trainng UR Berhampur  
816 Dharmendra Kumar Rai 4-Jul-88 Bolangir +2 Sc 04.04.2012 Direct Under Training ST Bolangir  
817 Deepti Rani Mahanta 8-Jul-88 Mayurbhanja +2 Sc. 04.04.2012 Direct Trained UR Keonjhar KL  
818 Sarat Chandra Sahoo 15-Jun- 89 Keonjhar +2 Sc. 04.04.2012 Direct Under trainng SEBC Keonjhar KL  
819 Itishree Mohanty 1-Jul-89 Sambalpur B.Sc. 04.04.2012 Direct Untrained UR Sambalpur KL  
820 Dillip Kumar Sahu 5-Jul-89 Bolangir I.Sc. 04.04.2012 Direct Untrained UR Bolangir (KL)  
821 Tarini Kumbhar 19-Jul-89 Bargarh +2 Sc. 04.04.2012 Direct Untrained SC Padampur KL  
822 Jajabar Nanda 20-Jul-89 Sonepur i.Sc. 04.04.2012 Direct Untrained UR Bolangir (KL)  
823 Chitta Ranjan Khamari 2-Aug-89 Bolangir +2 Sc 04.04.2012 Direct Under Training UR Bolangir  
824 Debasis Pradhan 21-Aug-89 Bolangir +2 Sc 04.04.2012 Direct Untrained SEBC Bolangir KL  
825 Rasmita Panigrahi 27-Nov-89 Koraput +2 SC 04.04.2012 Direct Under trainng UR Koraput  
826 Rupesh Kumar Sahu 15-Mar-90 Bargarh +2 Sc. 04.04.2012 Direct Under trainng SEBC Padampur KL  
827 Ashish Kumar Dash 28-Apr-90 Bargarh +2 Sc. 04.04.2012 Direct Under Training UR Padampur KL  
828 Soumyaranjan Dash 25-Jun- 90 Sambalpur +2Sc. 04.04.2012 Direct Untrained UR Sambalpur KL  
829 Pradeep Kumar Bhoi 25-Jun-90 Bargarh +2 Sc. 04.04.2012 Direct Under Training ST Padampur KL  
830 Sanoj Kumar Nayak 10-May-76 Bolangir + 2 Sc. 05.04.2012 Direct Untrained SEBC Titilagarh KL  
831 Swapnarani Padhi 4-Jun-77 Kandhamal M.Sc 05.04.2012 Direct Trained UR Phulbani KL  
832 Sanjay Kumar Patel 10-Jun-78 Sambalpur +3 SC 05.04.2012 Direct Untrained UR Bamra (WL)  
833 Narayan Bariha 13-Jul-78 Bolangir I.Sc. 05.04.2012 Direct Untrained ST Patnagarh KL  
834 Santanu Kumar Patel 8-Mar-79 Jharsuguda B.Sc. 05.04.2012 Direct Untrained SEBC Jharsuguda KL  
835 Prakash Ku. Sahoo 2-Jun-80 Deogarh B.Sc. 05.04.2012 Direct Trained SEBC Deogarh KL  
836 Sanjib Kumar Dwibedi 24-Jun- 80 Deogarh B.Sc. 05.04.2012 Direct Under Training UR Deogarh KL  
837 Biranchi Narayan Mohapatra 2-Jul-81 Mayurbhanj I.Sc. 05.04.2012 Direct Trained SEBC STR Baripada  
838 Sunita Naik 10-Jul-81 Sundargarh +2 SC 05.04.2012 Direct Untrained UR Bamra (WL)  
839 Biramani Jaipuria 15-May-82 Jharsuguda B.A. (Hons) 05.04.2012 Direct Untrained SC Jharsuguda KL  
840 Lalita Ku. Bhoi 10-Jun-82 Sambalpur +2Sc 05.04.2012 Direct Untrained ST Sambalpur KL  
841 Kanchan Ranjan Mallik 8-Jul-82 Kandhamal +3 Sc 05.04.2012 Direct Under training ST Phulbani KL  
842 Disember Rana 16-Sep-82 Nuapada +2 Sc. 05.04.2012 Direct Untrained UR Khariar KL  
843 Chitralekha Sa 18-Mar-83 Jharsuguda +2 Sc 05.04.2012 Direct Untrained ST Jharsuguda KL  
844 Kasinath Hansda 5-Apr-83 Mayurbhanja +2 Sc 05.04.2012 Direct Untrained ST Rairangpur  
845 Lambodar Patra 19-Apr-83 Mayurbahanj I.Sc. 05.04.2012 Direct Under trainng SC STR Baripada  
846 Kapilendra Pradhan 5- May-83 Jharsuguda +2 Sc 05.04.2012 Direct Untrained ST Jharsuguda KL  
847 Manjubala Satpathy 9-May-83 Kalahandi +3 Arts 05.04.2012 Direct Trained UR Kalahandi(N)  
848 Upendra Dharua 9-Jun-83 Bolangir I.Sc. 05.04.2012 Direct Untrained ST Patnagarh KL  
849 Ramakanta Nayak 23-Jun-83 Deogarh +2 Sc. 05.04.2012 Direct Under Training UR Jharsuguda  
850 Susmita Mishra 19-Apr- 84 Bargarh B Sc. 05.04.2012 Direct Untrained UR Padampur (KL)  
851 Smt. Anita Naik 2-Feb-85 Jharsuguda BA 05.04.2012 Direct Untrained SEBC Jharsuguda KL  
852 Rajiv Lochan Khillo 21-Mar-85 Koraput +2 SC 05.04.2012 Direct under trainng ST Koraput  
853 Bidura Ku. Behera 15-Apr-85 Deogarh B.Sc. 05.04.2012 Direct Under Training SEBC Deogarh KL  
854 Jyotirmaya Kamila 20-Jun-85 Bargrh +2 Sc. 05.04.2012 Direct Untrained ST Padampur (KL)  
855 Ranjan Kumar Jit 18-May- 85 Angul +3 SC 05.04.2012 Direct Trained UR Bamra (WL)  
856 Biswamitra Padhan 14-Jul- 85 Bolangir I.Sc. 05.04.2012 Direct Untrained SEBC Patnagarh (KL)  
857 Jajati Kishore Bagarty 20-Jul-85 Kalahandi SSSE(+2Sc) 05.04.2012 Direct Untrained SEBC Kalahandi(N)  
858 Sasmita Sahoo 28-Apr-86 Deogarh B.Sc. 05.04.2012 Direct Under Training UR Deogarh KL  
859 Siba Dyuti 18-Jun-86 Boudh +2 Sc 05.04.2012 Direct Untrained ST Boudh KL  
860 Sushila Kumar Behera 10-Jul-86 Deogarh B.Sc. 05.04.2012 Direct Untrained SC Deogarh KL  
861 Bipin Chandra Behera 5-May-87 Mayurbhanja +2 Sc 05.04.2012 Direct Untrained SEBC Rairangpur  
862 Dhoba Rana 24-Jun-87 Bolangir +2 Sc. 05.04.2012 Direct Untrained SEBC Titilaarh KL  
863 Hemanta kumar Mishra 7-Jul-87 Sambalpur +2 SC 05.04.2012 Direct Untrained UR Bamra (WL)  
864 Bijayananda Behera 27-Oct-87 Boudh +2 SC 05.04.2012 Direct Untrained SC Boudh KL  
865 Padma Lochan Kalia 5-May-88 Mayurbhanj I.Sc. 05.04.2012 Direct Under trainng SEBC STR Baripada  
866 Ghanashyam Pasayat 19- May-88 Bolangir +2 Sc 05.04.2012 Direct Under Training UR Bolangir  
867 Siba Sankar Samal 2-Jun-88 Mayurbhanj I.Sc. 05.04.2012 Direct Under trainng SEBC STR Baripada  
868 Sabyasachi Sethi 9-Jun-88 Kandhamal +2 Sc 05.04.2012 Direct Under training SC Phulbani KL  
869 Arun Dev Chhura 27-Jan-89 Bolangir I.Sc. 05.04.2012 Direct Under Training SC Patnagarh KL  
870 Swarnarekha Karna 5-Apr-89 Boudh +2 Sc 05.04.2012 Direct Untrained UR Boudh KL  
871 Ghanashyam Majhi 15-May-89 Bolangir I.Sc. 05.04.2012 Direct Untrained ST Patnagarh (KL)  
872 Reetanjali Padhi 5-Jun-89 Bolangir I.Sc. 05.04.2012 Direct Trained UR Patnagarh (KL)  
873 Tapaswini Garnaik 10-Jul-89 Deogarh B.Sc. 05.04.2012 Direct Untrained SEBC Deogarh KL  
874 Sudam Mirdha 20-Aug-89 Bolangir I.Sc. 05.04.2012 Direct Untrained ST Patnagarh KL  
875 Chandra Sekhar Sethi 21-Mar-90 Mayurbhanj BA 05.04.2012 Direct Under trainng SC STR Baripada  
876 Sujit Kumar Samal 8-May-90 Nayagarh +2 Sc 05.04.2012 Direct Under training UR Phulbani KL  
877 Suresh Kumar Tandy 9-May-90 Bolangir I.Sc. 05.04.2012 Direct Untrained SC Patnagarh KL  
878 Dillip Kumura 5-Jun-90 Boudh +2 Sc 05.04.2012 Direct Untrained ST Boudh KL  
879 Surya Narayan Khilari 4-Jul-90 Sambalpur +2 SC 05.04.2012 Direct Untrained SEBC Sambalpur  
880 Sucharita Mahapatra 29-Jul-90 Boudh +2 Sc. 05.04.2012 Direct Untrained UR Boudh KL  
881 Puspanjali Joshi 5-Aug-90 Bolangir +2 Sc 05.04.2012 Direct Untrained UR Bolangir  
882 Smt. Krishna Das 1-Feb-91 Mayurbhanj B.Sc. 05.04.2012 Direct Under trainng SEBC STR Baripada  
883 Rasmita Bisoyi 28-Mar- 91 Kandhamal +2 Sc 05.04.2012 Direct Under training UR Phulbani KL  
884 Venkateswar Ping 5-May-91 Sambalpur +2 SC 05.04.2012 Direct Untrained ST Bamra (WL)  
885 Sushil Kumar Puta 5-May-91 Bolangir +2 Sc 05.04.2012 Direct Under Training ST Bolangir  
886 Dinabandhu Patel 3-Jun-91 Bolangir B.Sc. 05.04.2012 Direct Under Training UR Patnagarh (KL)  
887 Jyotismita Pandia 6-Jul-91 Mayurbhanj B.Sc. 05.04.2012 Direct Under trainng UR STR Baripada  
888 Sankar Panda 24-Jul-81 Kandhamala +3 Arts 06.04.2012 Direct Untrained UR FTSG Udayagiri  
889 Smt. Chita Tudu 6-Jun-90 Mayurbhanja +2 Sc 06.04.2012 Direct Untrained ST Rairangpur  
890 Anuradha Kharsel 9-Apr-91 Sambalpur +2 SC 06.04.2012 Direct Untrained UR Bamra (WL)  
891 Benudhar Tandi 7-Mar-77 Kalahandi I.Sc. 07.04.2012 Direct Untrained SC Bh.patna KL  
892 Ramdas Kumura 5-Feb-80 Deogarh B.Sc. 07.04.2012 Direct Untrained ST Deogarh KL  
893 Bhubaneswar Kisan 7-May-90 Sambalpur +2Sc 07.04.2012 Direct Untrianed ST Kuchinda KL  
894 Susila Mallick 15-May-80 Rayagada BA (Hons) 07.04.2012 Direct Under Training SEBC Raygoda  
895 Gouranga Sahu 19-Jul- 80 Jharsuguda +2 Sc. 07.04.2012 Direct Untrained SEBC Jharsuguda  
896 Tapas Ranjan Ghadai 15-Jul-82 kendrapada M.Sc. 07.04.2012 Direct Under trainng SC Nowrangpur KL  
897 Abhaya Badan Bepari 13-Dec- 84 Koraput +2 SC 07.04.2012 Direct under trainng SEBC Koraput  
898 Sudam Charan Sahu 16-Apr-86 Kalahandi B.Sc. 07.04.2012 Direct Untrained SEBC Bh.Patna Kl  
899 P.Suraj. Kumar 4-Jan-87 Ganjam B.Sc. 07.04.2012 Direct Trained SEBC Gh. South  
900 Debabrata Naik 20-Jun-87 Sambalpur B.Sc. 07.04.2012 Direct Untrianed SC Kuchinda KL  
901 Abinasha Choudhury 4-Jul-87 Ganjam B.SC 07.04.2012 Direct Trained UR Berhampur  
902 Gurudev Singh 10-Feb-88 Mayurbhanj I.Sc. 07.04.2012 Direct Untrained ST STR Baripada  
903 Kusireddy Kavita 5-Aug-88 Ganjam B SC 07.04.2012 Direct Under trainng SEBC Berhampur  
904 Sunil Oram 17-Oct- 88 Bolangir +2 Sc. 07.04.2012 Direct Untrained ST Titilagarh KL  
905 Sumanta Ku. Parida 2-Jul-89 Nayagarh +2 Sc 07.04.2012 Direct Untrained SEBC Nayagarh  
906 Jyotiranjan Mansingh 1-Jan-86 Nayagarh M.C.A. 07.04.2012 Direct Untrained SEBC Nayagarh  
907 Sampad Kumar 25-Dec-87 Kalahandi +2 Sc 08.04.2012 Direct Untrained SC Kalahandi(N)  
908 Ananta Hemacharan Behera 13-May-78 Rayagada SSSE 09.04.2012 Direct Under Training SC Rayagada  
909 Sunil Kumar Bhoi 1-Jun-79 Jharsuguda +2Sc 09.04.2012 Direct Under Training SEBC Jharsuguda  
910 Pradip Kumar Besan 15-Jun-79 Jharsuguda +2Sc 09.04.2012 Direct Untrained SC Jharsuguda  
911 Samudrakeshari Naik 21-Oct-82 Sambalpur B.Sc. 09.04.2012 Direct Untrianed SEBC Kuchinda KL  
912 Damru Dhar Senapati 10-Mar-86 Rayagada SSC 09.04.2012 Direct Trained SEBC Rayagada  
913 Pradeep Behera 5-May-87 Nayagarh +3 Sc 09.04.2012 Direct Under Training SC Nayagarh  
914 Alok Kumar Naik 24-Jun-87 Jharsuguda +2 Sc 09.04.2012 Direct Under Training SEBC Jharsuguda  
915 Suvendu Sekhar Bisi 3- Jul-87 Kalahandi I.Sc. 09.04.2012 Direct Trained SEBC Bh.Patna KL  
916 Sumitra Mishra 9-Apr-88 Nayagarh +3 Arts 09.04.2012 Direct Untrained UR Nayagarh  
917 Jitendra Ku Nayak 21-Apr-88 Puri +2 SC 09.04.2012 Direct Trained SC Chilika WL  
918 Sarita Baral 25-Jun-88 Nayagarh +3 Sc 09.04.2012 Direct Untrained SEBC Nayagarh  
919 Girish Chandra Ray 28-May-89 Ganjam +2 SC 09.04.2012 Direct Untrained SC Berhampur  
920 Miss Anita Naik 13-Mar-90 Sambalpur +2 Sc. 09.04.2012 Direct Untrianed ST Kuchinda KL  
921 Chandini Kumari Parida 8-May-90 Ganjam +2 Sc 09.04.2012 Direct Untrained SEBC Gh.South  
922 Ramesh Chandra Bag 20-Jun-91 Kalahandi +3 Sc. 09.04.2012 Direct Untrained SEBC Kalahandi(N)  
923 Ashok Ku. Behera 30-Jun-79 Angul +2 Sc 10.04.2012 Direct Untrained SC Angul KL  
924 Bhagaban Saraka 10-May-82 Rayagada +2 Sc. 10.04.2012 Direct Under Training ST Rayagada  
925 Ranjit Sriram 12-Jul-85 Rayagada HSC 10.04.2012 Direct Under Training SC Rayagada  
926 Abhimanyu Mahanta 15-Jul-85 Keonjhar +2 Sc. 10.04.2012 Direct Untrained UR Keonjhar KL  
927 Srimukh Meher 13-Oct-85 Kalahandi +2 Sc 10.04.2012 Direct Untrained SEBC Kalahandi(N)  
928 Dipti Ranjan Sethi 13-Jun-87 Puri +3 SC 10.04.2012 Direct Untrained SC Silva.,Bhubaneswar  
929 Gobru Bhatra 5- Mar-88 Nabarangpur +2Sc. 10.04.2012 Direct Untrained ST Nowrangpur KL  
930 Rajendra Naik 11-May-88 Ganjam B.Sc. 10.04.2012 Direct Untrained SC Gh. South  
931 Miss. Basanti Manjari Dumdum 18-Jun-89 Sambalpur +2 Sc 10.04.2012 Direct Untrianed ST Kuchinda KL  
932 Somanath Mallik 1-Jun-90 Gajapati +2 Sc 10.04.2012 Direct Untrained ST Berhampur  
933 Bishnupriya Sahoo 15-Jun-90 Sambalpur +2 Sc 10.04.2012 Direct Under Training UR Rairakhol (KL)  
934 Prasanta Kumar Karjee 13- Jan-91 Gajapati +2 Sc 10.04.2012 Direct Under trainng ST Berhampur  
935 Goutam Balua 13- May-81 Sambalpur +2 Sc 11.04.2012 Direct Trained ST Hirakud WL  
936 Smt. Monalisha Mohanty 18-Jun-81 Bhadrak B.Sc. 11.04.2012 Direct Untrained UR WFP&OBDA  
937 Bikash Bhoi 1-Jun-83 Sambalpur B. SC 11.04.2012 Direct Untrained UR Hirakud (WL)  
938 Rasmi Prasad Biswal 29-May-84 Jagastsingpur +2SC 11.04.2012 Direct Trained UR Koraput  
939 Jhansirani Dash 5-Jun-85 Nayagarh B.Sc. 11.04.2012 Direct Trained UR Mahanadi WL  
940 Tapaswini Swain 21-Jun-85 Sambalpur B. SC 11.04.2012 Direct Untrained UR Hirakud (WL)  
941 Dillip Ku Satapathy 20-Dec-86 Cuttack +3 SC 11.04.2012 Direct Trained UR FRS ,Cuttack  
942 Supriya Pradhan 2-May-88 Sambalpur +2 Sc 11.04.2012 Direct Under Training UR Rairakhol (KL)  
943 Toshabanta Behera 12-Mar- 89 Sambalpur +2 Sc 11.04.2012 Direct Untrained SC Rairakhol(KL)  
944 G.Venket Rao Dora 9-Jul-89 Ganjam M.Sc. 11.04.2012 Direct Under Training SEBC Gh North  
945 Dipti Ranjan Nayak 27-Dec-89 Angul +2 Sc. 11.04.2012 Direct Untrained SEBC Athamallik KL  
946 Ajit Khora 6-Oct-90 Koraput +2 SC 11.04.2012 Direct Under trainng SC Koraput  
947 Jhima Biswal 3-May-91 Angul B.Sc 11.04.2012 Direct Trained SEBC Angul KL  
948 Jamini Roul 30-May-91 Sambalpur +2 Sc 11.04.2012 Direct Under Training UR Rairakhol (KL)  
949 Dambarudhar Gadaba 3- Oct-78 Nabarangpur +2 Sc. 12.04.2012 Direct Untrained ST Koraput  
950 Sankarsen Gouda 15-Jun-84 Ganjam +2 Sc 12.04.2012 Direct Untrained SEBC Gh North  
951 Biswajit Mohanta 17-Sep-84 Mayurbhanj +3 Sc. 12.04.2012 Direct Trained UR Karanjia  
952 Sanjay Ku. Jaysingh 29-Jun-86 Nabarangpur +2 Sc. 12.04.2012 Direct Untrained UR Koraput  
953 Nalinikanta Mohanta 1-Jul-86 Mayurbhanj +3 Sc. 12.04.2012 Direct Under trainng SEBC Karanjia  
954 Sumitra Lakra 5-Jun-89 Sambalpur +2 Sc 12.04.2012 Direct Under Training ST Rairakhol(KL)  
955 Dileswar Pradhan 10-Jul-90 Angul +2 Sc 12.04.2012 Direct Under trainng ST Angul KL  
956 Gunaram Singh Khuntia 4-Apr-91 Mayurbhanj +2 Sc 12.04.2012 Direct Under trainng ST Karanjia  
957 Diptimayee Sethi 15-Apr-91 Mayurbhanj +3 SC 12.04.2012 Direct Under trainng SC Karanjia  
958 Sanjay Kumar Nayak 6-May-91 Raygada Bsc (Hons.) 12.04.2012 Direct Untrained SEBC Silva Raygada  
959 Bikram Behera 23-Apr- 88 Ganjam +2 Sc. 13.04.2012 Direct Untrained SC Gh. (South)  
960 Sukhetra Pradhan 10-Jul-88 Ganjam B.Sc. (Hons) 13.04.2012 Direct Trained UR Gh North  
961 Rameswari Sahu 2-Apr-89 Ganjam B.Sc. (Hons) 13.04.2012 Direct Under Training SEBC Gh North  
962 Babul Kumar Sethy 12-Jul- 90 Ganjam +2 Sc 13.04.2012 Direct Untrained SC Gh North  
963 Asutosh Singh 17-May- 86 Koraput B.Sc. 16.04.2012 Direct Under trainng SEBC Jeypore KL  
964 Prasanta Kumar Gonda 28-Jun-86 Koraput B.Sc.(Hons) 16.04.2012 Direct Under trainng SEBC Jeypore KL  
965 Sandeep Raj Sukdulari 26-Jun- 87 Koraput +2 Sc. 16.04.2012 Direct Trained UR Jeypore KL  
966 Diptimayee Nayak 4- Jun-88 Jajpur B.Sc. 16.04.2012 Direct Under Training SEBC Cuttack  
967 Haramohan Pradhan 1-Jul-88 Angul B.Sc. 16.04.2012 Direct Under Training UR Angul  
968 Loka Chandra Podh 10-Jun-89 Kalahandi +2 Sc 16.04.2012 Direct Untrained UR Kalahandi (N)  
969 Tribikram Naik 10-Jul-89 Nuapada +2 Sc 16.04.2012 Direct Trained SC Khariar  
970 Manika Munda 10-Nov-89 Jajpur B.Sc. 16.04.2012 Direct Under Training ST Cuttack  
971 Padman Majhi 3-Mar-90 Koraput +2 Sc. 16.04.2012 Direct Under trainng ST Jeypore KL  
972 Srikrushna Khandapan 30-Mar- 90 Koraput B.Sc. 16.04.2012 Direct Under trainng SC Jeypore KL  
973 Bhawani Shankar Naik 15-Feb-91 Kalahandi +2 Sc 16.04.2012 Direct Untrained ST Kalahandi (N)  
974 Santosh Kumar Pradhan 15-May-91 Angul +3 Sc. 16.04.2012 Direct Under trainng UR Angul KL  
975 Itishree Pradhan 6-May-84 Angul +2 Sc 17.04.2012 Direct Untrained SEBC Athamallik KL  
976 Niranjan Mallik 14-Jul-86 Dhenkanal +2 Sc 17.04.2012 Direct Under Training SC Dhenkanal  
977 Nilima Priya Darsini Nayak 20-May-87 Cuttack B.Sc. 17.04.2012 Direct Under Training SEBC Cuttack  
978 Swadhin Kumar Naik 2-Apr-90 Angul +2Sc 17.04.2012 Direct Untrained ST Athamallik KL  
979 Anil Kumar Naik 7-Jun-90 Angul +2Sc 17.04.2012 Direct Untrained ST Athamallik KL  
980 Sasmita Swain 4-Jul-90 Dhenkanal +2 Sc 17.04.2012 Direct Trained SEBC Dhenkanal  
981 Chinmay Kumar Sahoo 29-Oct-85 Dhenkanal +2 Sc. 17.04.2012 Direct Under Training SEBC Dhenkanal  
982 Girish Chandra Sahoo 3- May-75 Kandhamal B.Sc. 18.04.2012 Direct Untrained UR Baragarh  
983 Sukanta Kumar Behera 7-May-80 Jagatsinghpur B.Sc. 18.04.2012 Direct Untrained SC Cuttack  
984 Anupama Sahoo 2-Jul-80 Cuttack B.Sc. 18.04.2012 Direct Trained UR Cuttack  
985 Balai Murmu 5-Jun-87 Mayurbhanj I.Sc. 18.04.2012 Direct Under Training ST Cuttack  
986 Naresh Kumar Tudu 9-Jul-88 Keonjhar I.Sc. 18.04.2012 Direct Untrained ST Cuttack  
987 Rajani Kanta Rout 25-Mar-89 Angul +2 Sc 18.04.2012 Direct Untrained SC Athamallik KL  
988 Diptimayee Mishra 15-May-90 Angul +2 Sc 18.04.2012 Direct Untrained UR Athamallik KL  
989 Suprava Jenamani 25-Jun-91 Jagatsinghpur B.Sc. 19.04.2012 Direct Under Training SEBC Cuttack  
990 Manmath Paricha 19-Feb- 91 Kandhamal B.Sc. 20.04.2012 Direct Trained SC Balliguda  
991 Priyanka Kanhar 5- May-91 Kandhamal B.Sc. 20.04.2012 Direct Untrained ST Balliguda  
992 Ranjan Pradhan 5-Mar-90 Angul +2 Sc. 21.04.2012 Direct Under Training ST Angul  
993 Tapas Kumar Satpathy 8-Apr-87 Sundargarh +3 Sc 24.04.2012 Direct Trained UR Bonai  
994 Pradeep Kumar Bhoi 2-Jun-80 Sundargarh +2 Sc 25.04.2012 Direct Under Training ST Bonai  
995 Bhubaneswar Ray 23-Jun-88 Sundargarh +2 Sc 26.04.2012 Direct Under Training SC Bonai  
996 Sabita Rout 7-Mar-82 Cuttack M.Sc. 28.04.2012 Direct Under Training SEBC Athagarh  
997 Rakash Kumar Pradhan 10-Jun-95 Cuttack +2 Sc. 28.04.2012 Direct Under Training SEBC Athagarh  
998 Manoj Kumar Das 23-Jul-90 Cuttack +2 Sc. 28.04.2012 Direct Under Training SC Athagarh  
999 Sucharita Samantray 20-Jun-91 Cuttack +2 Sc. 28.04.2012 Direct Trained SEBC Athagarh  
1000 Jyotsna Mahanandia 20-Jul-84 Sundargarh +2 Sc 04.06.2012 Direct Untrained SC Sundargarh  
1001 Guddi Naik 18-Oct-89 Sundargarh B.Sc. 04.06.2012 Direct Untrained SEBC Sundargarh  
1002 Mili Naik 13-Jun-79 Sundargarh B.Sc. 05.06.2012 Direct Untrained SEBC Sundargarh  
1003 Trushna Naik 12-Jun-83 Sundargarh +2 Sc 05.06.2012 Direct Untrained ST Sundargarh  
1004 Prgyan Parimita Samal 22-Dec-84 Jajpur +2 Sc 05.06.2012 Direct Untrained SEBC Sundargarh  
1005 Hemabati Singh 20-May-91 Sundargarh B.Sc. 05.06.2012 Direct Untrained SEBC Sundargarh  
1006 Amrapali Priyadarshini 27- Jul-89 Khordha I.Sc. 16.06.2012 Direct Untrained SEBC Khordha  
1007 Sarmistha Ray Choudhury 7-May-91 Khordha I.Sc. 17.06.2012 Direct Untrained SEBC Khordha  
1008 Ranjita Kumari Nayak 19-Jun-81 Koraput M.Sc. 09.07.2012 Direct Untrained SEBC Jeypore  
1009 Susanta Kumar Badjena 2-Jul-85 Koraput B.Sc. 09.07.2012 Direct Under Training UR Jeypore  
1010 Smt Sudipta Nayak 13-Oct-87 Koraput B.Sc. 10.07.2012 Direct Untrained SEBC Jeypore  
1011 Gagan Bihari Panda 10-Jul-88 Koraput +2 Sc 10.07.2012 Direct Trained UR Jeypore  
1012 Debendra Kumar Nayak 7-Jan-89 Koraput BA 10.07.2012 Direct Under Training SEBC Jeypore  
1013 Chaitan Tanti 8-Jun-88 Koraput +2 Sc 11.07.2012 Direct Under Training SC Jeypore  
1014 Kalabadan Das 17-Jun-91 Ganjam B.Sc (Hons) 19.07.2012 Direct Untrained UR Gh North  
1015 Sukanta Kumar Nayak 29-Mar-88 Ganjam B.Sc (Hons) 20.07.2012 Direct Untrained ST Gh North  
1016 Rasmi Rekha Panda 8-Jun-81 Cuttack +2 Sc. 16.08.2012 Direct Untrained UR Rourkela KL  
1017 Pratap Kumar Sahu 10-Jun-82 Sundargarh +3 Sc 16.08.2012 Direct Untrained UR Rourkela KL  
1018 Akshya Kumar Dash 16-Sep-82 Jagatsinghpur +2 Sc 16.08.2012 Direct Trained UR Rourkela KL  
1019 Chandra Kanta Behera 15-Jul-84 Puri +3 Sc. 16.08.2012 Direct Trained SC Rourkela KL  
1020 Dambarudhar Delki 25-Apr-83 Sundargarh +3 Sc 17.08.2012 Direct Untrained SC Rourkela KL  
1021 Saroj Kumar Das 20-Jun-78 Keonjhar +2 Sc 06.09.2012 Direct Under Training SC Keonjhar WL  
1022 Ananta Charan Parida 5-May-87 Keonjhar B. Sc. 06.09.2012 Direct Trained UR Keonjhar WL  
1023 Miss Pinaki Ojha 28- Nov-87 Keonjhar M. Sc. 06.09.2012 Direct Under Training SEBC Keonjhar WL  
1024 Sangitarani Shasini 4-Jul-90 Keonjhar +2 Sc 06.09.2012 Direct Under Training UR Keonjhar WL  
1025 Chabila Kumar Behera 11-Feb-76 Deogarh +2 Sc 14.09.2012 Direct Under Training ST Deogarh  
1026 Pradeep Kumar Satpathy 4-Feb-82 Deogarh +2 Sc 14.09.2012 Direct Trained UR Deogarh  
1027 Prasanna Kumar Sahu 3-Jul-84 Deogarh B.A. 14.09.2012 Direct Under Training SEBC Deogarh  
1028 Sudhansu Behera 8-Feb-89 Deogarh +2 Sc 14.09.2012 Direct Untrained SC Deogarh  
1029 Limashree Pradhan 11-Sep-91 Deogarh +2 Sc 14.09.2012 Direct Under Training SEBC Deogarh  
1030 Soumya Ranjan Khilari 15-Jun-85 Sambalpur B.Sc. 18.09.2012 Direct Under trainng UR Rairakhol  
1031 Bijaya Kumar Biswal 19- Jul-86 Sambalpur BA 21.09.2012 Direct Under trainng UR Rairakhol  
1032 Prabeen Kumar Sahoo 5-Jan-90 Sambalpur B.Sc. 26.09.2012 Direct Under trainng UR Rairakhol  
1033 Smt. Khiralata Naik 13-Jun-82 Malkanagiri +2 Sc. 17.10.2012 Direct Untrained SEBC Malkanagiri  
1034 Samir Kumar Jena 25-May-89 Bhadrakh +2 Sc. 17.10.2012 Direct Trained UR Malkanagiri  
1035 Sibajit Mandal 20-Jun-89 Malkanagiri +2 Sc. 17.10.2012 Direct Under trainng SC Malkanagiri  
1036 Rajesh Kumar Sethi 25- Jun-89 Malkanagiri B.Sc. (Hons) 17.10.2012 Direct Untrained SC Malkanagiri  
1037 Puspamitra Singh(W) 7-Mar-84 Angul +2 Sc 18.10.2012 Direct Untrained UR Athamallik  
1038 Sanjay Kumar Behera 18-Jun-88 Angul +2 Sc 18.10.2012 Direct Under Training SC Athamallik  
1039 Swavam Prabha Pradhan 4- May-91 Ganjam +2 Sc 18.10.2012 Direct Under trainng SEBC Malkanagiri  
1040 Subrata Kumar Satpathy 30-May-91 Angul +2 Sc 18.10.2012 Direct Trained UR Athamallik  
1041 Lingaraj Behera 1-Jul-81 Angul +2 Sc 19.10.2012 Direct Under Training SEBC Athamallik  
1042 Mohan Gudia 1-Jul-85 Malkanagiri B.Sc. (Hons) 19.10.2012 Direct Under trainng ST Malkanagiri  
1043 Braja Sundar Das 10-Jul-80 Jagatsinghpur B.Sc. (Hons) 22.10.2012 Direct Untrained SC Phulbani  
1044 Ranjit Kumar Apat 2-Jul-82 Kandhamal B.Sc. (Hons) 22.10.2012 Direct Untrained SEBC Phulbani  
1045 Monalisha Panda 20-May-91 Ganjam +2 Sc 22.10.2012 Direct Under Training UR Phulbani  
1046 Rasmita Baxi 19-Jul-86 Kandhamal +2 Sc 25.10.2012 Direct Untrained UR Phulbani  
1047 Bulsan Pradhan 22-Mar-89 Kandhamal +2 Sc 25.10.2012 Direct Untrained ST Phulbani  
1048 Ajit Kumar Pradhan 10-Jun-90 Kandhamal +2 Sc 27.10.2012 Direct Under Training ST Phulbani  
1049 Mamata Mallick 6-Feb-91 Kandhamal +2 Sc 29.10.2012 Direct Untrained ST Phulbani  
1050 Prasanta Kumar Sahu 5-Jun-90 Kandhamal +2 Sc 30.10.2012 Direct Untrained SEBC Phulbani  
1051 Sukanta Kumar Brahma 14-Jul-82 Sundargarh +2 Sc 31.10.2012 Direct Under Training UR Bonai  
1052 Kamala Kanta Pradhan 1-Jul-89 Kandhamal B.Sc. (Hons) 06.11.2012 Direct Untrained ST Keonjhar  
1053 Iswa Ganesh 15-Jul-77 Ganjam +3 Sc 10.11.2012 Direct Untrained SEBC Gh North  
1054 Kanhu Charan Khatei 15-Jun-83 Ganjam +3 Sc 12.11.2012 Direct Untrained SEBC Gh North  
1055 Bharati Bisi 15-Jul-78 Bargarh +2 Sc 19.11.2012 Direct Trained SEBC Bargarh  
1056 Priyanka Bag 21-Apr-89 Kalahandi SSSE(+2 Sc) 29.11.2012 Direct Trained SC Kalahandi(N)  
1057 Jitendra Kumar Mishra 17-May-70 Boudh MA LLB 01.01.2013 Promotee Untrained UR Boudh KL  
1058 Bipini Bihari Sethy 18-Dec-60 Cuttack HSC 18.01.2013 Promotee Trained SC Athagrh  
1059 Mahendra Hati 16-Nov-58 Khurdha HSC 01.02.2013 Promotee Untrained UR Nandankanan  
1060 Krushna Chandra Nayak 15-Feb-59 Nayagarh XI 01.02.2013 Promotee Under Training UR Nayagarh  
1061 Rajanikanta Behera 16-Jun-59 Khurdha BA 01.02.2013 Promotee Untrained SEBC Nandankanan  
1062 Fazal Ali Khan 23-Nov-58 Khurdha XI 02.02.2013 Promotee Trained UR Nayagarh  
1063 Umakanta Pattanaik 1-Jul-66 Koraput X reading 05.02.2013 Promotee Trained UR Nabarangpur  
1064 Jasmi Rani Kisku 8-Jun-79 Keonjhar HSC 05.02.2013 Promotee Trained ST Nabarangpur  
1065 G.Nageswar Rao 6- May-61 Nawarangpur HSC 06.02.2013 Promotee Trained UR Nabarangpur  
1066 Lambodar Samarath 1-Mar-76 Nawarangpur HSC 06.02.2013 Promotee Trained ST Nabarangpur  
1067 Rajkumar Chalan 1-Mar-59 Nuapada 10th 15.03.2013 Promotee Untrained UR Bargarh  
1068 Laba Sahu 2-Jan-63 Bargarh HSC 15.03.2013 Promotee Trained SEBC Bargarh  
1069 Shashadhar Jena 19-Apr-62 Balasore 9th 15.03.2013 Promotee Trained UR Bargarh  
1070 Lekru Pande 19-Sep-65 Bargarh 10th Failed 15.03.2013 Promotee Trained SC Bargarh  
1071 Susanta Kumar Dash 15-Jul-68 Bargarh 10th Failed 15.03.2013 Promotee Trained UR Bargarh  
1072 Parasuram Behera 5-Sep-68 Bargarh HSC 15.03.2013 Promotee Trained SC Bargarh  
1073 Rajendra Kumar Singh 7-May-77 Bargarh +2 Arts 15.03.2013 Promotee Trained ST Bargarh  
1074 Aswini Kumar Bhoi 19-May-76 Bargarh HSC 18.03.2013 Promotee Trained ST Bargarh  
1075 Arjuna Jani 5-Jun-72 Ganjam HSC 20.03.2013 Promotee Trained ST Gh. South  
1076 Krushna Chandra Swain 7-Feb-63 Ganjam HSC 24.03.2013 Promotee Untrained UR Gh North  
1077 Judhister Das 15-Oct-58 Ganjam HSC 29.03.2013 Promotee Untrained SC Gh. South  
1078 Bhagirathi Dalai 2-May-63 Cuttack 9 th 29.03.2013 Promotee Trained SC Gh. South  
1079 Durga Madhab Mishra 3-Jan-61 Nayagarh XI 31.03.2013 Promotee Trained UR Gh. South  
1080 S.K. Mangaraj 3-Mar-68 Cuttack +2 Arts 14.05.2013 Promotee Untrained UR Balliguda  
1081 Harish Ch. Pradhan 1-Jul-69 Kandhamal +2 Arts 14.05.2013 Promotee Untrained ST Balliguda  
1082 Pratima Nayak 1-Jun-72 Kandhamal HSC 14.05.2013 Promotee Untrained UR Balliguda  
1083 Rabi Mohan Naik 21-Jun-74 Kandhamal IX 14.05.2013 Promotee Untrained SC Balliguda  
1084 Tikeswar Behera 3-Jun-75 Kandhamal HSC 14.05.2013 Promotee Untrained UR Balliguda  
1085 Jyotiraj Mallik 4-Jul-76 Kandhamal HSC 14.05.2013 Promotee Untrained ST Balliguda  
1086 Sudhansu Sekhar Dash 10-May-79 Ganjam I.Sc. 14.05.2013 Promotee Untrained UR Balliguda  
1087 Rohit Ku. Naik 1-Jun-60 Sundargarh HSC 15.3.2013 Promotee Untrained SEBC Sundargarh  
1088 Rama Chandra Naik 3-Jul-65 Keonjhar HSC 20.05.2013 Promotee Trained ST Keonjhar  
1089 Ram Prakash Naik 1- Apr-62 Ganjam XI Failed 22.05.2013 Promotee Untrained UR Gh North  
1090 Muralidhar Naik 5-Aug-65 Keonjhar HSC 23.05.2013 Promotee Untrained ST Keonjhar  
1091 Bipin Bihari Tunga 19-May-62 Dhenkanal IX 23.06.2013 Promotee Trained UR Dhenkanal  
1092 Pradipta Kumar Bhanja 9-Jul-68 Dhenkanal +2 Arts 23.06.2013 Promotee Trained UR Dhenkanal  
1093 Prafulla Kumar Sethy 15-Apr-62 Dhenkanal X 23.06.2015 Promotee Trained SC Dhenkanal  
1094 Subash Chandra Sahoo 28-Apr-75 Dhenkanal B.Sc. 25.06.2013 Promotee Trained SC Dhenkanal  
1095 Pravakar Rana 13-Oct-61 Cuttack HSC 25.06.2013 Promotee Trained UR Dhenkanal  
1096 Banshidhar Samal 1-Jan-59 Dhenkanal HSC 25.06.2013 Promotee Trained UR Dhenkanal  
1097 Vishma Prasad Meher 3-Feb-59 Kalahandi IX 26.06.2013 Promotee Trained UR Kalahandi (S)  
1098 Anshuman Singh 3-Mar-61 Kalahandi X 26.6.2013 Promotee Trained SC Kalahandi (S)  
1099 Arjun Mishra 1-Apr-64 Kalahandi X 26.06.2013 Promotee Trained UR Kalahandi (S)  
1100 Manohar Pani 1-Jul-60 Dhenkanal IX 30.06.2013 Promotee Trained UR Dhenkanal  
1101 Bansidhar Bisoyi 16-Apr-64 Ganjam B.A. (Hons) 05.07.2013 Promotee Untrained UR Gh North  
1102 Rama Chandra Kata 28-Oct-60 Nuapada X 19.07.2013 Promotee Trained SEBC SunabedaWL  
1103 Bhagirathi Naik 5-Jul-66 Kalahandi X 06.08.2013 Promotee Untrained SC Kalahandi (S)  
1104 Bijaya Kumar Majhi 15-Apr-63 Ganjam HSC 01.08.2013 Promotee Trained UR Berhampur  
1105 Yasin Khan 10-Nov-62 Cuttack HSC 14.08.2013 Promotee Trained UR Berhampur  
1106 Nabin Ku. Panda 5-Jul-76 Kalahandi +3 Sc. 17.09.2013 Promotee Trained UR Kalahandi (S)  
1107 Sailesh Ku. Bishi 15-Sep-86 Kalahandi +2 Sc. 17.09.2013 Promotee Trained UR Kalahandi (S)  
1108 Prasanna Kumar Pradhan 20-May-77 Boudh +3 Sc. 02.10.2013 Promotee Untrained SEBC Boudh KL  
1109 Khageswar Majhi 14-Feb-71 Nuapada HSC 05.10.2013 Promotee Trained ST Khariar KL  
1110 Jay Krishna Bhoi 28-Apr-70 Bolangir HSC 11.10.2013 Promotee Trained ST Bolangir  
1111 Satyaban Majhi 13-Jan-65 Bolangir IX Passed 11.10.2013 Promotee Trained ST Bolangir  
1112 Srivallav Pujhari 20-Apr-60 Bolangir X 12.10.2013 Promotee Trained UR Bolangir  
1113 Sudam Charan Mishra 19-May-60 Bolangir HSC Passed 20.10.2013 Promotee Untrained UR Bolangir  
1114 Dharmendra Narayan Naik 10-Jan-77 Kalahandi HSC 12.11.2013 Promotee Trained SC Khariar  
1115 D. Umeswar Naidu 1- Jul-74 Nabarangpur HSC 20.11.2013 Promotee Trained SEBC Nabarangpur KL  
1116 Pradeepta Kumar Dash 4-Aug-74 Nabarangpur B Sc. LLB 20.11.2013 Promotee Untrained UR Nabarangpur KL  
1117 Mrutunjay Sethi 20-May-73 Bhadrak HSC 22.11.2013 Promotee Untrained SC Malkangiri  
1118 Bholeswar Mohapatra 5-Feb-59 Deogarh VII 29.11.2013 Promotee Trained UR Sundargarh  
1119 Akshya Kumar Sahu 18-Jan-66 Sambalpur HSC 1.12.2013 Promotee Trained UR Sundargarh  
1120 Lingaraj Naik 13-Nov-77 Jharsuguda HSC 2.12.2013 Promotee Untrained UR Sundargarh  
1121 Jagdish Pradhan 1-Apr-60 Sundargarh VII 3.12.2013 Promotee Untrained UR Sundargarh  
1122 Prasant Ku. Patel 27-May- 62 Sundargarh HSC 5.12.2013 Promotee Trained UR Sundargarh  
1123 Smt. Subasini Tanti 20- May-76 Sundargarh HSC 5.12.2013 Promotee Trained SC Sundargarh  
1124 Smt. Sandhya Naik 8-Jan-72 Sundargarh +2 SSSE 5.12.2013 Promotee Trained ST Sundargarh  
1125 Sulse Aind 13-Sep-59 Sundargarh X 5.12.2013 Promotee Trained ST Sundargarh  
1126 Pravakar Behera 4-Feb-63 Angul IX 07.12.2013 Promotee trained SC Angul KL  
1127 Naresh Ku. Bhoi 23-May-64 Sambalpur IX 9.12.2013 Promotee Trained ST Sundargarh  
1128 Lingaraj Badatia 30-May-61 Ganjam Matric 12.12.2013 Promotee Trained SEBC Kalahandi (N)  
1129 Pravakar Tripathi 5-May-65 Kalahandi HSC Pailed 13.12.2013 Promotee Trained UR Kalahandi (N)  
1130 Basanta Ku. Rout 4-Oct-62 Nayagarh HSC 14.12.2013 Promotee Untrained UR Nayagarh  
1131 Prafulla Ku. Nayak 4-Jun-66 Nayagarh HSC 14.12.2013 Promotee Untrained UR Nayagarh  
1132 Lokman Alli 22-Jun-68 Nayagarh HSC 14.12.2013 Promotee Untrained UR Nayagarh  
1133 Srinibas Mohapatra 20-Jan-69 Nayagarh HSC 14.12.2013 Promotee Untrained UR Nayagarh  
1134 Sisir Ku. Sahoo 28-Oct-70 Nayagarh +2 Arts 14.12.2013 Promotee Trained SEBC Nayagarh  
1135 Angad Bhati 25-Feb-60 Kalahandi X 16.12.2013 Promotee Untrained SEBC Kalahandi (N)  
1136 Bijaya Kumar Panda 7-Sep-58 Kalahandi XI 16.12.2013 Promotee Untrained UR Kalahandi (N)  
1137 Parsuram Sahu 21-Jul-63 Sambalpur X 19.12.2013 Promotee Under Training SEBC Jharsuguda  
1138 Kapurchan Jal 6-Jul-60 Sambalpur IX 19.12.2013 Promotee Untrained SEBC Jharsuguda  
1139 Makaru Sahu 23-Dec-60 Angul IX 20.12.2013 Promotee Trained UR Angul  
1140 Mangovinda Dandasena 8-Feb-59 Sambalpur XI 21.12.2013 Promotee Under Training SC Jharsuguda  
1141 Girish Ku. Dora 6-Jun-68 Sambalpur +3 Com. 23.12.2013 Promotee Under Training ST Jharsuguda  
1142 Prasanna Kumar Mishra 14-Oct-59 Cuttack IX 23.12.2013 Promotee Untrained UR Jharsuguda  
1143 Akhila Ku. Sahu 5-Apr-60 Dhenkanal X 23.12.2013 Promotee Untrained SEBC Jharsuguda  
1144 Prasanta Ku. Bag 28-Mar-76 Jharsuguda +2 Arts. 23.12.2013 Promotee Untrained ST Jharsuguda  
1145 Prafulla Ku. Nag 12-Oct- 76 Sambalpur HSC 23.12.2013 Promotee Untrained UR Jharsuguda  
1146 Shesadev Salima 23-May-60 Sambalpur HSC 25.12.2013 Promotee Untrained SEBC Jharsuguda  
1147 Basanta ku Murmu 7-Jul-87 Keonjhar B Sc. 07.03.2013 Direct Under Training ST Bhadrak WL  
1148 Krushna Ch. Baske 23-Jul-75 Mayurbhanj +2 Sc, 11.03.2013 Direct Under Training ST Bhadrak WL  
1149 Chittaranjan Behera 27-Jun-81 Kalahandi SSSE 12.03.2013 Direct Untrained SC Kalahandi(S)  
1150 Jogendra Majhi 3-Nov-89 Kalahandi +3 Sc. 12.03.2013 Direct Untrained ST Kalahandi(S)  
1151 Seema Kumari Dhangdamajhi 2-Apr-83 Kalahandi +2 Sc. 12.03.2013 Direct Untrained SEBC Kalahandi(S)  
1152 Suresh Chandra Rout 24-Apr-87 Kalahandi SSSE 12.03.2013 Direct Untrained SEBC Kalahandi(S)  
1153 Rashmi Ranjit Naik 12-May-91 Kalahandi +2 Sc. 12.03.2013 Direct Untrained SC Kalahandi(S)  
1154 Phalguni Meher 5-Jun-91 Kalahandi HSE 12.03.2013 Direct Untrained SEBC Kalahandi(S)  
1155 Nilima Majhi 1-May-91 Kalahandi +2 Sc. 13.03.2013 Direct Untrained ST Kalahandi(S)  
1156 Ashok Kumar Naik 4-May-91 Kalahandi +2 Sc. 13.03.2013 Direct Untrained ST Kalahandi(S)  
1157 Dipak Kumar Nayak 15-Apr-85 Khordha +2 Sc. 14.03.2013 Direct Untrained SEBC Chandaka(WL)  
1158 Raj Kumar Sethi 7-May-88 Cuttack +2 Sc. 14.03.2013 Direct Untrained SC Chandaka(WL)  
1159 Rojalini Das 1-Jul-91 Kendrapada +3 Sc. 18.03.2013 Direct Untrained UR Rajnagar WL  
1160 Smrutinanda Maharana 5-Jun-78 Boudh M.Sc. 19.03.2013 Direct Untrained UR Boudh  
1161 Bibhuti Bhusan Tarai 12-May-86 Kendrapada +3 Sc 19.03.2013 Direct Untrained SC Rajnagar WL  
1162 Debraj Rout 1-Jul-87 Balasore +2 Sc 19.03.2013 Direct Untrained SEBC Balasore WL  
1163 Vivekananda Jena 5-Jun-88 Balasore +2 Sc 19.03.2013 Direct Untrained SEBC Balasore WL  
1164 Itishree Mohapatra 23-Feb-89 Balasore +2 Sc 19.03.2013 Direct Trained UR Balasore WL  
1165 Naresh Chandra Singh 22-Feb-88 Balasore +2 Sc 20.03.2013 Direct Untrained ST Balasore WL  
1166 Debakanata Behera 27-Jun-91 Boudh +2 Sc 20.03.2013 Direct Untrained SC Boudh  
1167 Prakash Chandra Sethy 25-Feb-87 Boudh +2 Sc 22.03.2013 Direct Untrained SC Boudh  
1168 Sheetal Swain 15-Jul-88 Subarnapur B Tech 06.04.2013 Direct Untrained UR Subarnapur  
1169 Kiran Kumar Bishol 20-Jul-89 Subarnapur +2 Sc. 06.04.2013 Direct Untrained SC Subarnapur  
1170 Manisha Pattnaik 25-May- 90 Subarnapur +2 Sc. 06.04.2013 Direct Trained UR Subarnapur  
1171 Ajaya Kumar Bara 3- Apr-88 Sundargarh Dip.Elct. 09.04.2013 Direct Untrained ST Subarnapur  
1172 Dinesh Prasad Majhi 15-May-88 Subarnapur +2 Sc. 10.04.2013 Direct Untrained ST Subarnapur  
1173 Bijay Kumar Gopal 28-Jun-80 Kalahandi +2 Sc. 03.05.2013 Direct Untrained SEBC Bh. Patna(KL)  
1174 Padmalochan Bhoi 9-May-77 Subarnapur +2 Sc 17.09.2013 Direct Trained UR Subarnapur  
1175 Prasanna Kumar Nayak 11-Jul-85 Subarnapur +2 Sc 17.09.2013 Direct Trained UR Subarnapur  
1176 Nihar Ranjan Thakur 17-Jul-88 Kalahandi +3 Sc. 03.10.2013 Direct Untrained UR Kalahandi (S)  
1177 Amit Kumar Das 30-Jan-90 Nabarangpur SSSE 25.11.2013 Direct Untrained SC Nabarangpur  
1178 Mukti Bhatra 8-May-91 Nabarangpur +2 Sc. 25.11.2013 Direct Under Training ST Nabarangpur  
1179 Harelal Nial 5-Feb-88 Nabarangpur +2 Sc. 29.11.2013 Direct Under Training SEBC Nabarangpur  
1180 Gopinath Pangi 2-Jul-79 Koraput +2 Sc. 02.12.2013 Direct Trained ST Koraput  
1181 Bipin Kumar Harijan 2-Jun-87 Nabarangpur +2 Sc. 16.12.2013 Direct Under Training SC Nabarangpur  
1182 Satyaban Purohit 5-Mar-59 Nuapada HSC 01.01.2014 Promotee Under trainng UR Khariar  
1183 Hadibandhu Pirei 9- Mar-66 Dhenkanal HSC 01.01.2014 Promotee Untrained ST Dhenkanal  
1184 Indubhusan Bhanja 15-Jun-67 Dhenkanal IX 01.01.2014 Promotee Under Training UR Dhenkanal  
1185 Rati kanta Palei 8-Jun-70 Mayurbhanja HSC 02.01.2014 Promotee Untrained UR Rairangpur  
1186 Jitendra Behera 12-Feb- 75 Mayurbhanja HSC 02.01.2014 Promotee Untrained UR Rairangpur  
1187 Laxmidhar Mohanta 29-Sep-61 Mayurbhanja IX 03.01.2014 Promotee Untrained UR Rairangpur  
1188 Pankaj Kumar Behera 14-Jun-72 Mayurbhanja B.A. 03.01.2014 Promotee Untrained SC Rairangpur  
1189 Shrabanti Marandi 26-Sep- 76 Mayurbhanja B.A. 03.01.2014 Promotee Untrained ST Balasore WL  
1190 Kaina Pradhan 15-Sep-63 Phulbani X 09.01.2014 Promotee Untrained ST Chandaka WL  
1191 Dillip Ku Bisoi 18-Jun-67 Kandhamal BA,B Ed. 17.01.2014 Promotee Under Training SEBC Phulbani  
1192 Ushat Kanhar 15-Jun-74 Kandhamal +2 Arts. 17.01.2014 Promotee Untrained ST Phulbani  
1193 Mahendra Biswal 23-Jun-75 Kandhamal B.A. 17.01.2014 Promotee Untrained UR Pbulbani  
1194 Rabi Sankar Digal 9-Jan-80 Kandhamal +2 Arts. 17.01.2014 Promotee Untrained SC Phulbani  
1195 Satpathy Bag 12-May-65 Sambalpur HSC 18.01.2014 Promotee Under Training SC Jharsuguda  
1196 Gobinda Kuanr 14-May- 64 Bolangir IX 22.01.2014 Promotee Untrained ST Subarnapur  
1197 Pradipta Ku.Pattnaik 16-Jun-61 Puri IX 02.02.2014 Promotee Trained UR Puri WL  
1198 Ajit Kumar Sadangi 5-Jul-64 Rayagada HSC 18.02.2014 Promotee Untrained UR Koraput  
1199 R.K. Mohankuda 18-Mar-64 Balasore HSC 19.02.2014 Promotee Under trainng UR Koraput  
1200 Niranjan Satpathy 6-May-66 Jagatsinghpur HSC 19.02.2014 Promotee Untrained UR Koraput  
1201 Sibaji Behera 15-Jul-74 Kandhamal HSC 04.03.2014 Promotee Untrained SC Balliguda  
1202 Jagannath Behera 17-Jul-79 Nayagarh +2 Sc. 05.03.2014 Promotee Under training SC Nauagarh  
1203 Gouranga Ch. Tripathy 5-Mar-78 Jharsuguda HSC 16.04.2014 Promotee Untrained UR Jharsuguda  
1204 Chandrasekhar Mallik 15- Apr-75 Kandhamal M.A. 26.04.2014 Promotee Untrained ST Phulbani  
1205 M. Kameswar Rao 5-May-84 Gajapati +2 Sc. 24.06.2014 Direct Untrained UR Paralakhemundi  
1206 Nabaghana Rout 1-Jul-59 Gajapati HSC Fail 27.07.2014 Promotee Untrained ST Paralakhemundi  
1207 P. Venkata Ravana 25-Jul-87 Gajapati BSc. (Hons) 23.06.2014 Direct Untrained UR Paralakhemundi  
1208 Smt. Paramita Jena 2- Jul-86 Gajapati +2 Sc. 24.6.2014 Direct Untrained SEBC Paralakhemundi  
1209 Radhakanta Misal 21-May-88 Gajapati BSc.(Hons) 03.07.2014 Direct Untrained SC Paralakhemundi  
1210 Sandhyarani Dalbehera 18-Aug-88 Gajapati BSc. (Hons) 20.06.2014 Direct Untrained ST Paralakhemundi  
1211 Sunil Kumar Mandal 18- Feb-91 Gajapati +2 Sc. 23.06.2014 Direct Untrained ST Paralakhemundi  
1212 Syam Sundar Kalinga 25-May-85 Gajapati +2 Sc. 21.06.2014 Direct Untrained SEBC Paralakhemundi  
1213 Anup Kumar Bishoyi       01.09.2015 Promotee Untrained   Paralakhemundi  
1214 Lambodar Nayak 3-May-65 Cuttack IX 20.05.2014 Promotee Untrained UR Athgarh  
1215 Prakash Kumar Burma 10-Sep-67 Cuttack IX 20.05.2014 Promotee Untrained UR Athgarh  
1216 Pradeep Kumar Parida 10-Jul-69 Cuttack IX 20.05.2014 Promotee Untrained UR Athgarh  
1217 Pravakar Nayak 12-Sep-59 Cuttack IX 20.05.2014 Promotee Untrained UR Athgarh  
1218 Ramchandra Naik 15-May-63 Bolangir IX 22.05.2014 Promotee Untrained UR Bolangir  
1219 Basanta Kumar Garnaik 3-Oct-59 Angul X 04.06.2014 Promotee Untained UR Angul  
1220 Chintamani Mohapatra 27-Feb-67 Mayurbhanja HSC 02.06.2014 Promotee Untrained UR Baripada  
1221 Dulal Chandra Digar 2-May-69 Mayurbhanja HSC 02.06.2014 Promotee Untrained ST Baripada  
1222 Sridhar Lenka 14-Mar-63 Balasore IX 05.06.2014 Promotee Untrained UR Balasore WL  
1223 Kishore Chandra Bhuyan 3-May-65 Puri HSC 06.06.2014 Promotee Untrained UR Balasore WL  
1224 Dipankar Siuli 28-Jan-76 Koraput HSC 06.06.2014 Promotee Untrained SC Malkangiri  
1225 Amulya Ku.Paschimakabat 2- Aug-60 Puri 10th 09.06.2014 Promotee Untrained UR Malkangiri  
1226 Ratnakar Barik 21-Apr-62 Mayurbhanja HSC 13.06.2014 Promotee Untrained UR Karanjia  
1227 Mahesh Chandra Mahakud 3-Feb-62 Mayurbhanja X 13.06.2014 Promotee Untrained UR Karanjia  
1228 Bhaskar Chandra Ghana 1- Oct-64 Mayurbhanja IX 13.06.2014 Promotee Untrained UR Karanjia  
1229 Bidyadhara Mohanta 10-Jun-72 Mayurbhanja M.Sc. 13.06.2014 Promotee Untrained UR Karanjia  
1230 Jaysing Mohanta 8-May-76 Mayurbhanja HSC 13.06.2014 Promotee Untrained UR Karanjia  
1231 Chandrabhanu Mohanta 11-Oct-77 Mayurbhanja B.Sc. 13.06.2014 Promotee Untrained UR Karanjia  
1232 Bijaya Kumar Mohanta 9-Jun-80 Mayurbhanja HSC 13.06.2014 Promotee Untrained UR Karanjia  
1233 Ramesh Chandra Munda 12-Oct-77 Mayurbhanja IA 13.06.2014 Promotee Untrained ST Karanjia  
1234 Harish Chandra Behera 15-Apr-72 Mayurbhanja IA 13.06.2014 Promotee Untrained SC Karanjia  
1235 Gourahari Patra 10-Mar-68 Mayurbhanja HSC 13.06.2014 Promotee Untrained SC Karanjia  
1236 Tapan Kumar Mohanta 20-May-79 Mayurbhanja HSC 13.06.2014 Promotee Untrained UR Karanjia  
1237 Bansidhar Pradhan 5-Aug-63 Dhenkanal HSC 13.06.2014 Promotee Untrained UR Gh. South  
1238 Sudarsan Mishra 30-Apr-61 Ganjam XI 18.06.2014 Promotee Untrained UR Gh. South  
1239 Kasinath Sadhangi 12-Apr-61 Ganjam XI 18.06.2014 Promotee Untrained UR Gh. South  
1240 Gyana Prakash Mohanty 5-May-71 Jagatsinghpur HSC 18.06.2014 Promotee Untrained UR Rajnagar  
1241 Ranjit Dandpat 18-Jun-76 Mayurbhanja HSC 18.06.2014 Promotee Untrained SEBC Baripada  
1242 Prasana Kumar Bisoyi 5-May-66 Ganjam 9th 25.06.2014 Promotee Untrained SC Gh. South  
1243 Jeebanananda Tripathy 7-Mar-78 Ganjam B.A. 02.07.2014 Promotee Untained UR Gh North  
1244 Jitendra Kumar Digal 17-Mar-72 Kandhamal +2 Sc. 02.07.2014 Promotee Untained UR Gh North  
1245 Giriraj Kumbhar 8-Jan-72 Bargarh +2 Arts. 02.07.2014 Promotee Untrained SC Bargarh  
1246 Satyanarayan Singlalu 15-Sep-65 Bargarh X 04.07.2014 Promotee Untrained UR Bolangir  
1247 Nepal Mahakud 12-Aug-59 Bolangir HSC fail 04.07.2014 Promotee Untrained UR Bolangir  
1248 Sujit Kumar Nayak 13-Feb-70 Mayurbhanja X 07.07.2014 Promotee Untrained UR Baripada  
1249 Haribola Kumbhar 27-Jun-63 Bolangir IX 08.07.2014 Promotee Untrained SC Bolangir  
1250 Aditya Prasad Mishra 4-Jun-62 Bolangir X 11.07.2014 Promotee Untrained UR Bolangir  
1251 Ganesh Chandra Das 8-May-63 Jajpur HSC 14.07.2014 Promotee Untrained UR Cuttack  
1252 Pitabas Mohapatra 12-Nov-67 Cuttack HSC 14.07.2014 Promotee Untrained UR Cuttack  
1253 Dattahari Nayak 16-Jun-68 Jajpur HSC 14.07.2014 Promotee Untrained UR Cuttack  
1254 Banamber Biswal 1-May-62 Jagatsinghpur X 15.07.2014 Promotee Untrained UR Cuttack  
1255 Paresh Kumar Sahoo 28-May-68 Jajpur X 15.07.2014 Promotee Untrained UR Cuttack  
1256 Tankadhar Rout 17-Apr-61 Sambalpur IX 16.07.2014 Promotee Untrained UR Sambalpur  
1257 Surendra Kumar Dansana 6-Jun-72 Sambalpur HSC 16.07.2014 Promotee Untrained SC Sambalpur  
1258 pramod Kumar Mishra 24-May-61 Sambalpur X 16.07.2014 Promotee Untrained UR Sambalpur  
1259 Ram Chandra Seth 28-Sep-61 Sambalpur X 21.07.2014 Promotee Untrained SC Sambalpur  
1260 Siba Prasad Behera 7-Nov-58 Dhenkanal HSC(Plucked) 21.07.2014 Promotee Untrained UR Deogarh  
1261 Temsingh Pomar 10-Mar-91 Nuapada +2 Sc. 24.07.2014 Direct Under Training UR SunabedaWL  
1262 Ramswarup Sahu 21-May- 85 Nuapada +2 Sc. 24.07.2014 Direct Under Training SEBC SunabedaWL  
1263 Rushi Chandra Pradhan 27-Feb-59 Deogarh HSC 28.07.2014 Promotee Untrained SEBC Deogarh  
1264 Purna Chandra Pany 7-Apr-63 Dhenkanal X 01.08.2014 Promotee Untrained UR Dhenkanal  
1265 Rama Chandra Rout 1-Feb-67 Dhenkanal HSC plucked 01.08.2014 Promotee Untrained UR Dhenkanal  
1266 Basanta Ku. Sethi 14-May-65 Mayurbhanj HSC 08.08.2014 Promotee Untrained SC STR, Baripada  
1267 Kanchan Mani Nayak 28- Feb-75 Mayurbhanj HSC 11.08.2014 Promotee Untrained UR STR, Baripada  
1268 Babuli Kumar Naik 8-May-71 Mayurbhanj HSC 13.08.2014 Promotee Untrained ST STR, Baripada  
1269 Lugu Majhi 13-Apr-72 Mayurbhanj X 21.08.2014 Promotee Untrained ST STR, Baripada  
1270 Usheswari Pradhan 20-Jul-83 Bargarh B.Sc. 21.08.2014 Direct Untrained SEBC Bargarh  
1271 Jyotish Ranjan Sahu 17-Jun-86 Bargarh +2 Sc.,+3 Arts 21.08.2014 Direct Under trainng SEBC Bargarh  
1272 Chinmaya Kumar Pradhan 30- Oct-87 Bargarh +2 Sc. 21.08.2014 Direct Under trainng SEBC Bargarh  
1273 Lokeswar Bhoi 28- Jun-89 Bargarh B.Sc. 21.08.2014 Direct Under trainng SEBC Bargarh  
1274 Radhakanta Kumabhar 18-Jun-81 Bargarh B.Sc. 22.08.2014 Direct Under trainng SC Bargarh  
1275 Dillip Kumar Mohapatra 22-Jun-68 Rayagada HSC 10.09.2014 Promotee Untrained UR Rayagada  
1276 Subas Chandra Pujari 28-Oct-59 Rayagada XI 12.09.2014 Promotee Untrained SEBC Rayagada  
1277 Pradumna Kumar Behera 18-Mar-73 Rayagada +2 P 14.09.2014 Promotee Untrained SC Rayagada  
1278 Kalapile Malesu 15-Oct-61 Koraput HSC fail 14.09.2014 Promotee Untrained UR Jeypore  
1279 Mihir Kanta Pradhan 1-Jun-72 Phulbani HSC 15.09.2014 Promotee Untrained ST Jeypore  
1280 Mohendra Kumar Beuria 20-Apr-62 Jajpur IX 15.09.2014 Promotee Untrained UR Jeypore  
1281 Kailash Chandra Gouda 15-May-60 Ganjam HSC fail 15.09.2014 Promotee Untrained UR Jeypore  
1282 Hrusikesh Nayak 3-Apr-63 Khordha X 15.09.2014 Promotee Untrained UR Chandaka WL  
1283 Pramod Kumar Rout 9-May-61 Cuttack HSC 17.09.2014 Promotee Untrained SEBC Cnandaka Wl  
1284 Damadora Mishra 21-Jun-61 Ganjam X 18.09.2014 Promotee Untained UR Rayagada  
1285 Damburudhar Nayak 10-May-65 Rayagada HSC 21.09.2014 Promotee Untrained SEBC Rayagada  
1286 Sesadeba Bhuyan 29-Feb-60 Nuapada IX 18.10.2014 Promotee Untrained ST Khariar  
1287 Lingaraj Hans 2-Jun-64 Nuapada IX 18.10.2014 Promotee Under trainng SEBC Khariar  
1288 Meghanad Majhi 3-Mar-73 Nuapada HSC 18.10.2014 Promotee Untrained ST Khariar  
1289 Sitaram Bag 23-Mar-73 Nuapada HSC 18.10.2014 Promotee Untrained SEBC Khariar  
1290 Purna Chandra Nayak 1-May-74 Nuapada HSC 18.10.2014 Promotee Untrained SEBC Khariar  
1291 Kshyamanidha Sabar 20-Jun-75 Nuapada HSC 18.10.2014 Promotee Untrained ST Khariar  
1292 Duryodhan Prasad Dixit 13-Oct-79 Nuapada HSC 18.10.2014 Promotee Untrained SC Khariar  
1293 Pradeep Ku. Panigrahi 1-Jun-69 Khordha B.A. 20.10.2014 Promotee Untrained UR Puri WL  
1294 Jaylal Prasad Sukla 16-Jun-68 Nuapada X 21.10.2014 Promotee Untrained UR Khariar  
1295 Nirmal Chandra Biswal 5-May-75 Dhenkanal +3 Arts 28.10.2014 Promotee Untrained SEBC Angul KL  
1296 Duryodhan Pradhan 1-Mar-63 Sambalpur HSC 31.10.2014 Promotee Untained SEBC Bonai  
1297 Sadasiv Patra 2-May-73 Sundargarh HSC 31.10.2014 Promotee Untrained SC Bonai  
1298 Bijaru Majhi 23-Oct-78 Bargarh +2 Sc. 01.09.2014 Direct Under trainng ST Bargarh  
1299 Dhyanchand Jhankar 7-May-84 Bargarh +2 Sc. 01.09.2014 Direct Under trainng ST Bargah  
1300 Chaitanya Bhumij 3-Mar-70 Sundargarh IX 03.11.2014 Promotee Untrained ST Bonai  
1301 Pratap Kishor Sahu 20-Dec-73 Sundargarh C.H.S.E 05.11.2014 Promotee Untrained ST Bonai  
1302 Trailakshya Bihari Jena 25-Jun-61 Sundargarh HSC 07.11.2014 Promotee Untained SEBC Bonai  
1303 Bijayananda Pradhan 15- Jan-66 Sundargarh IX 12.11.2014 Promotee Untained SEBC Bonai  
1304 Gajendranath Naik 1-Jun-62 Keonjhar IX 27.11.2014 Promotee Untrained ST Keonjhar  
1305 Jadumani Rana 27-Jun-63 Keonjhar HSC 01.12.2014 Promotee Untrained ST Keonjhar  
1306 Bhismadev Patra 1-Apr-60 Bargarh HSC 01.12.2014 Promotee Untrained UR Padampur KL  
1307 Sitaram Patra 10-Apr-62 Ganjam VIII 15.12.2014 Promotee Untrained ST Berhampur  
1308 Dibakar Lenka 20-Jun-85 Gajapati B Sc. 21.06.2014 Direct Untrained SEBC Paralakhemundi  
1309 Sachikanta Digar 24-May-73 Mayurbhanja B.A. 03.01.2015 Promotee Untrained UR Rairangpur  
1310 Dibakar Jena 18-Jun- 65 Koraput HSC plucked 10.01.2015 Promotee Untrained SEBC Malkangiri  
1311 Pitamber Sahoo 13-Jan-59 Keonjhar I.A. 31.01.2015 Promotee Untrained SEBC Keonjhar WL  
1312 Jaladhara Jena 21-May-59 Keonjhar HSC 31.01.2015 Promotee Untrained SEBC Keonjhar WL  
1313 Narayan Naik 6-Jul-62 Ganjam HSC 13.02.2015 Promotee Untrained UR Rairakhol  
1314 Harihar Sahu 1-Mar-59 Sambalpur X 14.02.2015 Promotee Untrained UR Rairakhol  
1315 Trinath Bhabasagar 13-Sep-65 Sambalpur HSC 14.02.2015 Promotee Untrained SC Rairakhol  
1316 Trinath Barik 13-Mar-62 Khurdha VIII 07.03.2015 Promotee Untrained UR Chilika WL  
1317 Jalandhar Bhoi 13-Apr-63 Bolangir VII 13.03.2015 Promotee Untained ST Khariar KL  
1318 Govind Chandra Dash 10-Oct-59 Angul HSC 08.04.2015 Promotee Untrained UR Athamalik  
1319 Sukru Sethi 30-Apr-60 Angul VII 08.04.2015 Promotee Untrained SC Athamalik  
1320 Girija Sankar Prasad 20-Mar-61 Angul VII 08.04.2015 Promotee Untrained SC Athamalik  
1321 Kishore Chandra Pradhan 4-Feb-62 Angul IX 08.04.2015 Promotee Untrained UR Athamalik  
1322 Prasanta Kumar Padhy 14- Feb-63 Nabarangpur X reading 20.04.2015 Promotee Untrained UR Nabarangpur  
1323 Girish Chandra Naik 1-Jul-64 Angul VII 08.05.2015 Promotee Untrained SC Angul  
1324 Abhimanyu Tarai 17-Aug-62 Kendrapada VIII 08.05.2015 Promotee Untained SC Rajnagar WL  
1325 Padmanav Rout 8-Jun-75 Kendrapada B.Sc. 08.05.2015 Promotee Untained SEBC Rajnagar WL  
1326 Banaja Mohapatra 1- Jul-77 Jagatsinghpur M.A. 08.05.2015 Promotee Untained UR Rajnagar WL  
1327 Sanjib Kumar Dash 25-Apr-76 Kendrapada B.Sc. 08.05.2015 Promotee Untained UR Rajnagar WL  
1328 Nirmal Chandra Nayak 25-May-74 Kendrapada B.Sc. 08.05.2015 Promotee Untained SEBC Rajnagar WL  
1329 Pradipta Kumar Swain 15-Jan- 72 Kendrapada HSC 08.05.2015 Promotee Untained UR Rajnagar WL  
1330 Mahanta Kumar Mallick 23-May-69 Kendrapada B.A. 08.05.2015 Promotee Untained SC Rajnagar WL  
1331 Laxmidhar Barik 6-Jun-65 Bhadrak B.A. 08.05.2015 Promotee Untrained SEBC Bhadrak WL  
1332 Sanjaya Kumar Jayasingh 29-Jun-86 Nabarangpur +2 Sc. 15.05.2015 Promotee Untrained SEBC Nabarangpur  
1333 Dambarudhara Gadaba 3-Oct-78 Nabarangpur +2 Sc. 15.05.2015 Promotee Untrained ST Nabarangpur  
1334 Sadananda Dash 28-May-63 Angul Matric 21.05.2015 Promotee Untrained UR Satkosia (WL)  
1335 Biswanath Gadnaik 1-Feb-60 Angul VIII 21.05.2015 Promotee Untrained UR Satkosia (WL)  
1336 Niranjan Panda 3-May-62 Cuttack V 21.05.2015 Promotee Untrained UR Satkosia (WL)  
1337 Gopal Mohananda 6-May-79 Nuapada HSC 01.06.2015 Promotee Untrained SC Khariar  
1338 Krushna Chandra Mahakuda 9-Oct-63 Kalahandi HSC 02.06.2015 Promotee Untrained UR Jeypore KL  
1339 Bijaya Kumar Nayak 22-Sep-76 Koraput B.Com. 02.06.2015 Promotee Untrained UR Jeypore KL  
1340 Ananda Semilia 10-Apr-59 Koraput Madhyama 10.06.2015 A.N Promotee Untrained SC Koraput  
1341 M.S. Gulari 6-May-59 Koraput X 10.06.2015 A.N Promotee Untrained SC Koraput  
1342 R.K. Benia 5-Jan-62 Koraput VII 10.06.2015 A.N Promotee Untrained UR Koraput  
1343 P. Ch. Das 5-Feb-64 Koraput X 10.06.2015 A.N Promotee Untrained SC Koraput  
1344 P. Satyanarana 1-Jul-64 Rayagada VII 10.06.2015 A.N Promotee Untrained UR Koraput  
1345 Seshadev Sahu 25-Aug-65 Ganjam IX 10.06.2015 A.N Promotee Untrained UR Koraput  
1346 Simadri Sahu 9-Aug-66 Rayagada IX 10.06.2015 A.N Promotee Untrained UR Koraput  
1347 P. Ch. Kolka 1-May-69 Rayagada IX 10.06.2015 A.N Promotee Untrained ST Koraput  
1348 Prasant Kumar Parida 10-May-70 Cuttack X 12.06.2015 Promotee Untrained UR Athgarh  
1349 Subala Kumar Parida 27-Jan-60 Cuttack VIII 17.06.2015 Promotee Untrained UR Athgarh  
1350 Puspanjali Meher 2-Jul-79 Boudh HSC 17.06.2015 Promotee Untrained ST Boudh  
1351 Prasant Kumar Behera 22-Jun-61 Cuttack IX 19.06.2015 Promotee Untrained SC Athgarh  
1352 Susil Kumar Hota 8-Nov-64 Boudh VIII 19.06.2015 Promotee Untrained UR Boudh  
1353 Baidyanath Mishra 1-Apr-59 Angul VII 22.06.2015 Promotee Untrained UR Sambalpur  
1354 Kalektar Behera 1-May-79 Boudh HSC 22.06.2015 Promotee Untrained ST Boudh  
1355 Guru Charan Naik 10-Jul-75 Mayurbhanja HSC 24.06.2015 Promotee Untrained ST STR, Baripada  
1356 Gobardhan Sethy 18-May- 61 Dhenkanal X 08.07.2015 Promotee Untrained SC Dhenkanal  
1357 Amar Prasad Nanda 9-Mar-62 Dhenkanal X 08.07.2015 Promotee Untained UR Dhenkanal  
1358 Madhusudan Mishra 22-Jan- 59 Kendrapada VII 05.08.2015 Promotee Untrained UR Angul KL  
1359 Akshya Kumar Majhi 8-Apr-62 Angul VII 05.08.2015 Promotee Untrained UR Angul KL  
1360 Abhiram Sahu 19-Jun-61 Kalahandi V 7.09.2015 Promotee Untrained SEBC Kalahandi (N)  
1361 Naku Prasad Sethi 26-May-64 Kalahandi VIII 7.09.2015 Promotee Untrained SC Kalahandi (N)  
1362 Ramanand Bihari 10-Aug-63 Kalahandi VII 7.09.2015 Promotee Untrained SC Kalahandi (N)  
1363 Kasinath Pradhan 10-May-59 puri VII 30.10.2015 AN Promotee Untrained UR Puri WL  
1364 Raja Kishore Mohapatra 19-Oct-60 puri VIII 30.10.2015 AN Promotee Untrained UR Puri WL  
1365 Bijaya Kumar Patra 14-Apr-71 Kendrapada B.A. 23.11.2015 Promotee Untained SEBC Rajnagar WL  
1366 Sunadhar Majhi 9-Aug-64 Nabarangpur HSC 01.12.2015 Promotee Untrained ST Nabarangpur KL  
1367 Padma Charan Das   Ganjam X 01.06.2015 Promotee Untrained UR Berhampur  
List of Contractual Foresters appointed during 2015
  Name of Contractual Foresters Date of Birth Home District Educational Qualification Date of joining Direct/ Promotee Trained/ Untrained Category Division in which presently posted Remarks
1 Smt. Subhasmita Dash 10-Jun-91 Khurdha +2 Sc. 15.05.2015 Direct Untrained UR Chilika WL  
2 Miss. Meena Kumari Nayak 16-Apr-92 Khurdha +2 Sc. 16.05.2015 Direct Untrained SC Chilika WL  
3 Maushumi Das 11-Jan-93 Kalahandi +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained UR Kalahandi (N)  
4 Jashobanta Naik 17-Jun-91 Kalahandi SSCE (+2Sc) 27.05.2015 Direct Untrained UR Kalahandi (N)  
5 Deepak Kumar Sha 28-Jul-91 Kalahandi +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained UR Kalahandi (N)  
6 Alok Ranjan Kara 23-Oct-92 Kalahandi +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained UR Kalahandi (N)  
7 Debabrata Mishra 23-Dec-92 Kalahandi +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained UR Kalahandi (N)  
8 Motirashmi Diptimayee Chhatria 6-Sep-94 Kalahandi +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained UR Kalahandi (N)  
9 Miss. Alaka Moharana 13-Mar-94 Nayagarh +2 Sc. 22.5.2015 Direct Untrained UR Chandaka WL  
10 Miss. Pracheta Acharya 11-Apr-94 Cuttack +2 Sc. 22.5.2015 Direct Untrained UR Chandaka WL  
11 Soumyaranjan Beura 19-Dec-88 Khurdha +2 Sc. 22.5.2015 Direct Untrained UR Chandaka WL  
12 Rakesh Swain 3-Sep-93 Cuttack +2 Sc. 22.5.2015 Direct Untrained UR Chandaka WL  
13 Anam Hembram 2-Mar-92 Mayurbhanj +2 Sc. 22.5.2015 Direct Untrained ST Chandaka WL  
14 Miss. Subhashree Satapathy 20-May-92 Ganjam +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained UR Gh. South  
15 Smt. Kalpana Kumari Pradhan 2-Oct-93 Ganjam +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained UR Gh. South  
16 Susanta Kumar Bisoyi 4-Nov-92 Ganjam +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained UR Gh. South  
17 Miss. Saraswati Nayak 17-Feb-94 Ganjam +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained UR Gh. South  
18 Abhiram Khilla 25-May-92 Ganjam +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained ST Gh. South  
19 Kanhu Charan Pradhan 26-Jan-92 Ganjam +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained ST Gh. South  
20 Subhanga Raita 5-Jan-94 Ganjam +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained ST Gh. South  
21 Miss. Kshyanaprava sahoo 4-Oct-86 Puri I.Sc. 28.05.2015 Direct Untrained UR City Forest  
22 Sambit Acharya 15-Jun- 89 Cuttack I.Sc. 29.05.2015 Direct Untrained UR City Forest  
23 Miss. Sasmita Sahoo 5- Jun-87 Jagatsinghpur I.Sc. 01.06.2015 Direct Untrained UR City Forest  
24 Miss. Archana Paltasingh 3-Nov-93 Khurda I.Sc. 27.05.2015 Direct Untrained UR City Forest  
25 Ramray Tudu 2-Jun-88 Mayurbhanja I.Sc. 30.05.2015 Direct Untrained ST City Forest  
26 Pramod Kumar Singh 5-Apr-93 Keonjhar I.Sc. 02.06.2015 Direct Untrained ST City Forest  
27 Udit Kumar Pradhan 1-May-85 Kandhamal I.Sc. 28.05.2015 Direct Untrained ST City Forest  
28 Purna Chandra Soren 17-May-92 Mayurbhanja I.Sc. 02.06.2015 Direct Untrained ST City Forest  
29 Miss. Suchismita Behera 15- Jun-93 Khurda I.Sc. 01.06.2015 Direct Untrained SC City Forest  
30 Suryakanta Sahoo 7-Jun-92 Cuttack M.Sc. 29.05.2015 Direct Untrained SC City Forest  
31 Sitakanta Behera 6-Apr-93 Khurda I.Sc. 01.06.2015 Direct Untrained SC City Forest  
32 Alok Kumar Parida 14-Nov-89 Khurda I.Sc. 30.05.2015 Direct Untrained SEBC City Forest  
33 Miss. Suprava Jethy 4-Jun-88 Cuttack I.Sc. 01.06.2015 Direct Untrained SEBC City Forest  
34 Sabir Kumar Sahoo 7-May-90 Puri B.Tech 19.05.2015 Direct Utrained SEBC Puri WL  
35 Pranaya Ranjan Pradhan 17-May-90 Puri B.Tech 25.05.2015 Direct Utrained UR Puri WL  
36 Miss. Tikina Pradhan 16-Jul-89 Puri +3 Sc. 21.05.2015 Direct Utrained UR Puri WL  
37 Amulya Ranjan Pradhan 13-May-91 Puri B.Tech 25.05.2015 Direct Utrained SEBC Puri WL  
38 Miss. Bijayalaxmi Bala 10-May-91 Puri +2 Sc. 20.05.2015 Direct Utrained UR Puri WL  
39 Miss. Smitirekha Behera 8-May-92 Puri +3 Sc. 21.05.2015 Direct Utrained SC Puri WL  
40 Manas Ranjan Behera 10-Jul-92 Puri +2 Sc., BCA 21.05.2015 Direct Utrained SC Puri WL  
41 Tapan Kumar Nayak 15-4-1887 Puri +3 Sc. 20.05.2015 Direct Utrained SEBC Puri WL  
42 Pradeep Kumar Barik 8-Jun-80 Keonjhar +2 Sc. 18.05.2015 Direct Utrained UR Keonjhar  
43 Sabitri Sahoo 20-Jun-93 Keonjhar +2 Sc. 18.05.2015 Direct Utrained UR Keonjhar  
44 Jhoshanrani Behera 25-Jun-85 Keonjhar +2 Sc. 18.05.2015 Direct Utrained UR Keonjhar  
45 Jatindra Kumar Sahoo 23-Jun-93 Keonjhar +2 Sc. 18.05.2015 Direct Utrained SEBC Keonjhar  
46 Santosh Kumar Pahi 17-Jun-88 Keonjhar +2 Sc. 27.05.2015 Direct Utrained UR Keonjhar  
47 Mahesh Meher 11-Mar-94 Nayagarh +2 Sc. 05.06.2015 A.N Direct Untrained ST Mahanadi WL  
48 Minati sahu 13-Apr-94 Dhenkanal +2 Sc. 18.04.2015 Direct Untrained UR Angul KL  
49 Anupama Pradhan 7-Jul-94 Angul +2 Sc. 18.04.2015 Direct Untrained UR Angul KL  
50 promodini Rout 4-Jul-93 Dhenkanal +2 Sc. 17.04.2015 Direct Untrained UR Angul KL  
51 Muralidhara Biswal 25-Mar-90 Angul +2 Sc. 18.04.2015 Direct Untrained UR Angul KL  
52 Binodas Kumar Pradhan 9-Mar-81 Angul +2 Sc. 17.04.2015 Direct Untrained UR Angul KL  
53 Dipesh Chandra Sahoo 5-Jul-88 Angul +2 Sc. 17.04.2015 Direct Untrained UR Angul KL  
54 Asit Pati Pradhan 20-Jun-89 Angul +2 Sc. 18.04.2015 Direct Untrained UR Angul KL  
55 Dolanda Pradhan 15-Mar-93 Angul +2 Sc. 17.04.2015 Direct Untrained UR Angul KL  
56 Sibani Das 15-Jan-93 Angul +2 Sc. 17.04.2015 Direct Untrained UR Angul KL  
57 Manoj Kumar Dehury 24-Mar-93 Angul +2 Sc. 17.04.2015 Direct Untrained SC Angul KL  
58 Padma Lochan Naik 2-Jun-94 Angul +2 Sc. 18.04.2015 Direct Untrained ST Angul KL  
59 Murari Naik 14-Jun-93 Angul +2 Sc. 18.04.2015 Direct Untrained ST Angul KL  
60 Jitendra Kumar Bhoi 3-Jul-90 Angul +2 Sc. 18.04.2015 Direct Untrained ST Angul KL  
61 Prasanta Kumar Sahu 23-Jan-93 Sambalpur +2 Sc. 01.06.2015 Direct Utrained UR Sambalpur  
62 Tapan Kumar Pradhan 22-Jun-93 Sambalpur +2 Sc. 01.06.2015 Direct Utrained UR Sambalpur  
63 Sunil Kumar Mahapatra 3-Jul-94 Sambalpur +2 Sc. 01.06.2015 Direct Utrained UR Sambalpur  
64 Biswajeet Rout 12-Jul-94 Sambalpur +2 Sc. 01.06.2015 Direct Utrained UR Sambalpur  
65 Himansu seth 12-Jun-94 Sambalpur +2 Sc. 01.06.2015 Direct Utrained SC Sambalpur  
66 Miss. Tilima Nayak 25-Apr-91 Sambalpur +2 Sc. 03.06.2015 Direct Utrained UR Sambalpur  
67 Miss. Roshni Nayak 29-May-94 Sambalpur +2 Sc. 03.06.2015 Direct Utrained UR Sambalpur  
68 Pravin Kumar Singh 8-Jul-92 Sambalpur +2 Sc. 03.06.2015 Direct Utrained SC Sambalpur  
69 Arati Marndy 12-May-87 Mayurbhanja +2 Sc. 08.06.2015 Direct Untrained ST STR, Baripada  
70 padmabati Behera 25-Jun-94 Mayurbhanja +2 Sc. 01.06.2015 Direct Untrained UR STR, Baripada  
71 Debasish Pradhan 23-Nov- 93 Malkangiri Bsc (Hons.) 26.05.2015 Direct Untrained UR Malkangiri  
72 Muralidhara Angulia 10-Jun-94 Malkangiri   26.05.2015 Direct Untrained SC Malkangiri  
73 Joyti Dungdung 28-Mar-90 Sundargarh   30.05.2015 Direct Untrained ST Malkangiri  
74 Sushil Kumar Majhi 5-Apr-93 Bargarh B.Sc. (Hons) 19.05.2015 Direct Untrained SEBC Bargarh  
75 Shovita Nandan Susari 2-Jan-94 Bargarh B.Sc. (Hons) 19.05.2015 Direct Untrained UR Bargarh  
76 Kailash Majhi 2-Jan-93 Bargarh +2 Sc. 19.05.2015 Direct Untrained ST Bargarh  
77 Subhasmita Gouda 23-May-94 Koraput +2 Sc. 17.03.2015 Direct Untrained UR Jeypore KL  
78 Debasis Behera 2-Jun-92 Ganjam +2 Sc. 17.03.2015 Direct Untrained UR Jeypore KL  
79 Rohit Sarubu 9-Sep-94 Koraput +2 Sc. 17.03.2015 Direct Untrained UR Jeypore KL  
80 Pradipta Kumar Nisika 4-Jul-89 Rayagada +2 Sc. 17.03.2015 Direct Untrained ST Jeypore KL  
81 Lakeswar Marandi 26-Nov-87 Mayurbhanja +2 Sc. 16.03.2015 Direct Untrained ST Jeypore KL  
82 Bhagyapriaya Sethi 25-May- 88 Jajpur +2 Sc. 18.05.2015 Direct Untrained SC Koraput  
83 Swarananjali Kanhar 19-Oct-93 Koraput +2 Sc. 18.05.2015 Direct Untrained ST Koraput  
84 Lalatendu Keshori Gangadev 9-Jun-88 Sundargarh +2 Sc. 06.04.2015 Direct Untrained UR Rourkela KL  
85 Samit Suman Naik 4-Jul-88 Sundargarh B.Tech 06.04.2015 Direct Untrained UR Rourkela KL  
86 Aswini Kumar Dash 18-Mar-89 Jagatsinghpur B.Pharma 03.04.2015 Direct Untrained UR Rourkela KL  
87 Jayanta Kumar Naik 25-Sep-88 Sundargarh +2 Sc. 03.04.2015 Direct Untrained ST Rourkela KL  
88 Dillip Kumar Naik 11-Jan-84 Sundargarh +2 Sc. 04.04.2015 Direct Untrained ST Rourkela KL  
89 Nibedita Biswal 6-May-89 Jajpur B.Sc. 05.04.2015 Direct Untrained UR Rourkela KL  
90 Lopamudra Naik 2-Jul-87 Sundargarh Diploma (Civil) 04.04.2015 Direct Untrained UR Rourkela KL  
91 Monika Panna 2-Jul-92 Sundargarh +2 Sc. 04.04.2015 Direct Untrained ST Rourkela KL  
92 Tapan Kumar Singh 14-May-92 Balasore +2 Sc. 01.06.2015 Direct Untrained ST Balasore WL  
93 Soumya Ranjan Majhi 7-Apr-93 Balasore +2 Sc. 01.06.2015 Direct Untrained SC Balasore WL  
94 Bhagyashree Dwibedy 1-Jan-93 Balasore +2 Sc. 04.06.2015 Direct Untrained UR Balasore WL  
95 Debashree Mohanta 25-Feb-92 Mayurbhanja +3 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained UR Karanjia  
96 Bibekananda Mohanta 18-Mar-92 Mayurbhanja +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained UR Karanjia  
97 Girija Nandana Dalei 10-Oct-94 Mayurbhanja +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained UR Karanjia  
98 Bandana Mohanta 14-Jun-94 Mayurbhanja +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained UR Karanjia  
99 Faguram Beshra 8-May-87 Mayurbhanja +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained ST Karanjia  
100 Kasinath Hembram 5-Mar-92 Mayurbhanja +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained ST Karanjia  
101 Rupendra Kumar Mohanta 26-Jan-89 Mayurbhanja +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained SEBC Karanjia  
102 Pragati Priyadarshini 12-Jan-94 Mayurbhanja +3 Sc. 23.05.2015 Direct Untrained UR Baripada  
103 Arpita Devangana 1-Apr-92 Mayurbhanja +3 Sc. 23.05.2015 Direct Untrained UR Baripada  
104 Abinash Giri 22-May-92 Mayurbhanja +2 Sc. 23.05.2015 Direct Untrained SEBC Baripada  
105 Sunita Kalia 1-Jul-94 Mayurbhanja +2 Sc. 28.05.2015 Direct Untrained SEBC Baripada  
106 Ibtisham Sawaiyan 10-Jun-94 Mayurbhanja +2 Sc. 28.05.2015 Direct Untrained ST Baripada  
107 Deepak Kumar Patra 22-Apr-88 Mayurbhanja B. Tech. 25.05.2015 Direct Untrained SC Baripada  
108 Sonapika Priyadarshini 11-Sep-91 Angul I.Sc. 25.05.2015 Direct Untrained UR Angul  
109 Rojalin Sahoo 19-Jun-93 Angul I.Sc. 26.05.2015 Direct Untrained UR Angul  
110 Lijalin Sahoo 30-Jan-94 Angul I.Sc. 26.05.2015 Direct Untrained UR Angul  
111 Saraswati Behera 1-May-89 Angul I.Sc. 26.05.2015 Direct Untrained UR Angul  
112 Sipun Behera 15-May-94 Angul I.Sc. 25.05.2015 Direct Untrained SC Angul  
113 Pritirekha Dehury 26-Jul-92 Angul I.Sc. 26.05.2015 Direct Untrained SEBC Angul  
114 Pradeep Kumar Pradhan 8-Jul-87 Angul I.Sc. 26.05.2015 Direct Untrained ST Angul  
115 Bikash Nayak 28-May-94 Angul I.Sc. 26.05.2015 Direct Untrained ST Angul  
116 Millan Kumar sethi 17-Apr-94 Angul I.Sc. 25.05.2015 Direct Untrained SC Angul  
117 Deepak Kumar Sethi 14-Jul-89 Angul I.Sc. 26.05.2015 Direct Untrained SC Angul  
118 Rajiba Sahu 12-May-91 Sundargarh B.Tech 25.05.2015 Direct Untrained SEBC Bonai  
119 Sarita Mohanta 7-May-92 Sundargarh +2 Sc. 26.05.2015 Direct Untrained UR Bonai  
120 Bijaya Laxmi Pradhan 15-Jul-93 Sundargarh +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained SEBC Bonai  
121 Namita Kalo 5-Feb-92 Sundargarh +2 Sc. 29.05.2015 Direct Untrained ST Bonai  
122 Snehamayee Sahu 5-Apr-90 Jagatsinghpur +2 Sc. 30.05.2015 Direct Untrained UR Bonai  
123 Gayatribala Patra 9-Jun-93 Sundargarh B.Sc. 06.06.2015 Direct Untrained SC Bonai  
124 Upasana Patra 8-Feb-93 Kalahandi   16.03.2015 Direct Untrained UR Bhawanipatna KL  
125 Smruti Sudha Bagarty 15-Mar-94 Kalahandi   16.03.2015 Direct Untrained UR Bhawanipatna KL  
126 Rajat Kumar Nayak 16-May-94 Kalahandi   16.03.2015 Direct Untrained UR Bhawanipatna KL  
127 Mantu Naik 26-Jun-94 Kalahandi   16.03.2015 Direct Untrained SC Bhawanipatna KL  
128 Puspendu Majhi 4-Jul-93 Kalahandi   16.03.2015 Direct Untrained ST Bhawanipatna KL  
129 Chakradhara Sabar 25-Dec-93 Kalahandi   16.03.2015 Direct Untrained ST Bhawanipatna KL  
130 Aparna Majhi 21-May-94 Kalahandi   16.03.2015 Direct Untrained ST Bhawanipatna KL  
131 Roshan Naik 4-Jun-94 Sambalpur +2 Sc. 02.04.2015 Direct Untrained SEBC Kuchinda KL  
132 Rashmi Ranjan Naik 12-Jul-92 Sambalpur +2 Sc. 02.04.2015 Direct Untrained SEBC Kuchinda KL  
133 Dulhanjyoti Jaypuria 16-Jun-94 Sambalpur +2 Sc. 02.04.2015 Direct Untrained SC Kuchinda KL  
134 Mohit Raj Deep 4-Jul-92 Bargarh B.Sc. 09.03.2015 Direct Untrained SEBC Padampur KL  
135 Manas Kumar Panda 20-Jan-89 Bargarh +2 Sc. 09.03.2015 Direct Untrained UR Padampur KL  
136 Pranaya Kumar Sahu 20-Jun-94 Bargarh +2 Sc. 09.03.2015 Direct Untrained SEBC Padampur KL  
137 Madhusudan Pradhan 4-Mar-91 Bargarh B.Sc. 09.03.2015 Direct Untrained SEBC Padampur KL  
138 Sonalika Mahapatra 16-Jul-94 Bargarh +2 Sc. 09.03.2015 Direct Untrained UR Padampur KL  
139 Sanjeeb Tandi 17-Jul-94 Bargarh +2 Sc. 09.03.2015 Direct Untrained ST Padampur KL  
140 Kangres Suna 5-Jul-90 Bargarh +2 Sc. 09.03.2015 Direct Untrained ST Padampur KL  
141 Sujata Behera 4-Sep-94 Jharsuguda +2 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained SC Jharsuguda  
142 Haripriya Bhoi 19-Jul-89 Jharsuguda +2 Sc. 29.05.2015 Direct Untrained ST Jharsuguda  
143 Pratush Ranjan Pradhan 8- Jul-91 Bolangir +2 Sc. 18.03.2015 Direct Untrained SEBC Titilagarh KL  
144 Tulsi Narayan Tandi 5-Sep-90 Bolangir B.Sc. 19.03.2015 Direct Untrained SC Titilagarh KL  
145 Dusmanta Bisi 2-May-87 Bolangir +2 Sc. 19.03.2015 Direct Untrained SC Titilagarh KL  
146 Lingaraj Gadtia 15-Jul-92 Bolangir +2 Sc. 18.03.2015 Direct Untrained SEBC Titilagarh KL  
147 Ashis Behera 26-Jul-94 Bolangir +2 Sc. 19.03.2015 Direct Untrained SEBC Titilagarh KL  
148 Monalisha Mishra 3-May-93 Bolangir +2 Sc. 19.03.2015 Direct Untrained UR Titilagarh KL  
149 Bandhu Khilo 16-Jun-93 Koraput +2 Sc. 26.05.2015 Direct Untrained SC Jeypore  
150 Biswajit Prusty 11-Jun-90 Cuttack +2 Sc. 21.05.2015 Direct Untrained UR Athgarh  
151 Bhagyashree Dash 25-Apr-94 Cuttack +2 Sc. 21.05.2015 Direct Untrained UR Athgarh  
152 Akshya Kumar Pradhan 4-May-94 Cuttack +2 Sc. 22.05.2015 Direct Untrained ST Athgarh  
153 Dibyasingha Parida 14-Jun-86 Cuttack +2 Sc. 22.05.2015 Direct Untrained SEBC Athgarh  
154 Manas Ranjan Naik 5-Jul-87 Cuttack +2 Sc. 22.05.2015 Direct Untrained ST Athgarh  
155 Subhendra Kumar Pradhan 11-Jan-94 Cuttack +2 Sc. 22.05.2015 Direct Untrained ST Athgarh  
156 Anita Swain 11-Feb-93 Nuapada +2 Sc. 13.03.2015 Direct Untrained UR Khariar KL  
157 Laxmipriya Sahoo 9-Mar-93 Kendrapara +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained UR Rajnagar WL  
158 Priyabrata Choudhury 22-May- 87 Kendrapara +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained UR Rajnagar WL  
159 Nabin Kumar Mallick 15-Jan-83 Kendrapara +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained SC Rajnagar WL  
160 Prafulla Kumar Majhi 24-Apr-94 Keonjhar +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained ST Rajnagar WL  
161 Rasmita Nayak 12-May-89 Keonjhar +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained ST Rajnagar WL  
162 Kumari Madhuchhanda Dash 11-Jun-92 Ganjam +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained UR Gh North  
163 Amrita Jena 22-Apr-94 Ganjam +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained UR Gh North  
164 Surabhi Tripathy 12-Jun-91 Ganjam +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained UR Gh North  
165 Kailash Chandra Naik 9-Jun-81 Ganjam +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained SC Gh North  
166 Itishree Mohanty 16-Jun-93 Cuttack +2 Sc. 26.05.2015 Direct Untrained UR FRS Divn.  
167 Susanta Kumar Mallick 14-Jun-87 Cuttack +3 Sc. 27.05.2015 Direct Untrained SEBC FRS Divn.  
168 Rajesh Kumar Behera 15-Jun-83 Cuttack +2 Sc. 26.05.2015 Direct Untrained SC FRS Divn.  
169 Sameer Ranjan Mahapatra 1-Jun-92 Bolangir +2 Sc. 28.05.2015 Direct Untrained UR Bolangir  
170 Priyanka Podh 4-Jan-94 Bolangir +2 Sc. 28.05.2015 Direct Untrained UR Bolangir  
171 Sagarika Seth 25-May-94 Bolangir B.Sc. 28.05.2015 Direct Untrained SC Bolangir  
172 Sandhya Rani Seth 11-May-94 Bolangir +2 Sc. 28.05.2015 Direct Untrained SC Bolangir  
173 Sunil Chhatrtia 11-Jul-94 Bolangir +2 Sc. 28.05.2015 Direct Untrained SC Bolangir  
174 Nabakishore Das 2-Jul-90 Bolangir +2 Sc. 28.05.2015 Direct Untrained UR Bolangir  
175 Anoj Kumar Pradhan 21-May-93 Boudh +2 Sc. 20.04.2015 Direct Untrained UR Boudh KL  
176 Ghanashyam Behera 20-Jun-94 Boudh AISSCE,2011 20.04.2015 Direct Untrained SC Boudh KL  
177 Mahendra Kumar Ghantual 10-Jun- 92 Boudh +2 Sc. 20.04.2015 Direct Untrained ST Boudh KL  
178 Miss.Alaka Panda 3-Dec-92 Ganjam B.Sc. (Hons.) 22.05.2015 Direct Untrained UR Rayagada  
179 Miss. Barkha Rani Patra 14-Jul-93 Rayagada B.Sc. (Hons.) 22.05.2015 Direct Untrained UR Rayagada  
180 Miss. Sibani Patra 25-May-94 Ganjam B.Sc. (Hons.) 22.05.2015 Direct Untrained UR Rayagada  
181 Chinmayee Sahu 12-May-93 Jagatsinghpur BCA 23.05.2015 Direct Untrained UR Rayagada  
182 Miss. Promodini Mandangi 11-Jul-89 Rayagada +2 Sc. 25.05.2015 Direct Untrained ST Rayagada  
183 Arabinda Panda 7-Jul-93 Bolangir I.Sc. 16.03.2015 Direct Untrained UR Patnagarh KL  
184 Malaya Ranjan Prusty 3-Jul-91 Bolangir I.Sc. 16.03.2015 Direct Untrained UR Patnagarh KL  
185 Punyabikash Bhoi 8-May-93 Dhenkanal BCA 19.05.2015 Direct Untrained ST Dhenkanal  
186 Bikram Keshari Sethi 18-May-93 Dhenkanal +2 Vocational 19.05.2015 Direct Untrained SC Dhenkanal  
187 Mamata Biswal 11-Jul- 86 Dhenkanal +3 Sc. 19.05.2015 Direct Untrained UR Dhenkanal  
188 Bhagya Laxmi Mallik 10-Jul-93 Kandhamal + 2 Sc. 27.04.2015 Direct Untrained ST Phulbani KL  
189 Jatin Kumar Sahoo 28-Dec-92 Kandhamal + 2 Sc. 27.04.2015 Direct Untrained UR Phulbani KL  
190 Ashis Ku. Senapati 8-Feb-93 Kandhamal +3 Sc. 28.04.2015 Direct Untrained UR Phulbani KL  
191 Sujit Ku. Behera   Kandhamal + 2 Sc. 11.01.2016 Direct Untrained SC Phulbani KL  
192 Sudipa Behera 18-May-88 Khurda + 2 Sc. 03.06.2015 Direct Untrained SC Nandanakanan  
193 Sudhir Ku. Behera 4-Apr-82 Khurda + 2 Sc. 03.06.2015 Direct Untrained SC Nandanakanan  
194 Pragya Sahu 30-May-93 Khurda + 2 Sc. 03.06.2015 Direct Untrained UR Nandanakanan  
195 Arup Ku. Rout 15-Jun-87 Kendrapara + 2 Sc. 04.06.2015 Direct Untrained SEBC Nandanakanan  
196 Santosh Murmu 3-Jun-85 Keonjhar + 2 Sc. 05.06.2015 Direct Untrained ST Nandanakanan  
197 Manoj Pravakar Sahoo 12-May-93 Nayagarh +3 Sc. 14.08.2015 Direct Untrained UR Nayagarh  
198 Rakesh Ku. Sahoio 21-Dec-93 Nayagarh +3 Sc. 14.08.2015 Direct Untrained UR Nayagarh  
199 Manoj Ku. Sethi 2-Jul-90 Nayagarh B. Tech (Mech.) 15.08.2015 Direct Untrained SC Nayagarh  
200 Alok Ku. Guru 1-Jul-92 Nayagarh +3 Sc. 15.08.2015 Direct Untrained UR Nayagarh  
201 Sandhya Rani Nayak 1-Apr-94 Nayagarh +3 Sc. 15.08.2015 Direct Untrained SC Nayagarh  
202 Babul Sahoo 18-May-92 Nayagarh +2 Sc 17.08.2015 Direct Untrained UR Nayagarh  
203 Subrat Jani 12-Jul-93 Nayagarh +2 Sc. 18.08.2015 Direct Untrained ST Nayagarh  
204 Asish Ku. Kanhar 11-Jan-94 Nayagarh +2 Sc. 19.08.2015 Direct Untrained ST Nayagarh  
205 Archana Mishra 8-Jul-89 Deogarh Bsc 02.04.2015 Direct Untrained UR Deogarh KL  
206 Akash Kumar Behera 1-Jul-87 Deogarh +2 Sc. 02.04.2015 Direct Untrained UR Deogarh KL  
207 Tapan Kumar Dwibedy 4-Jun-88 Deogarh +2 Sc. 02.04.2015 Direct Untrained UR Deogarh KL  
208 Manas Ranjan Sahu 5-Jul-85 Deogarh +2 Sc. 02.04.2015 Direct Untrained SEBC Deogarh KL  
209 Laxmi Dhar Hasti 4-Jul-90 Deogarh +2 Sc. 02.04.2015 Direct Untrained SC Deogarh KL  
210 Kousik Kumar Naik 22-Jun-78 Deogarh +2 Sc. 02.04.2015 Direct Untrained ST Deogarh KL  
211 Sridevi Barik 25-Jun-93 Bhadrak +3 Sc. 23.05.2015 Direct Untrained SEBC Bhadrak(WL)  
212 Suryakanta Panda 5-Jul-94 Bhadrak +3 Sc. 23.05.2015 Direct Untrained UR Bhadrak(WL)  
213 Prakash Das 2-May-90 Bhadrak B.Tech 25.05.2015 Direct Untrained SC Bhadrak(WL)